Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Казус с парно на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Казус с парно на Пунто

    Имам следния казус. Независимо колко е студена колата, когато съм сложил парното да духа топло и пусна вентилатора, тя си духа все студено. Карах в продължение на 1 час, температурата стигна 90 градуса и започна да си ги поддържа. Пускаше перките, охлаждаше двигателя, всичко точно. Но и при 90 градуса температура като пусна парното в колата духа студено. Е не толкова студено колкото е отвън, но хладък въздух. Когато обаче затворя клапата и пусна да върти само въздуха в купето, почва да се нагрява и за около 30 сек - 1 мин почва да духа топъл, а по късно и направо горещ въздух. На какво се дължи това ?

    #2
    Запушено радиаторче за парното, може да пробваш с промивка или да го смениш.
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      Клапата която вкарва въздуха от вън,не му дава да минава през "питата" на радиаторчето и не може да се стопли въздуха.
      Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

      ZFA16000002608488

      ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

      Коментар


        #4
        Добре де, ама все си мисля, че като съм сложил да духа на топло, трябва да духа топъл въздух. Дори да не е топъл колкото този който като го върти в купето, ама все пак трябва да е топъл. А то си духа ладък, и бие към студен. Разликата с този който го вкарва отвън (когато ссъм сложил да духа студено и съм пуснал вентилатора) е съвсем незначителна. А преди не беше така. То няма особен проблем да изкарам зимата така (тя и почти свърщи де) ама като пусна да върти в купето въздуха за да се загрее, стъклата ми се запотяват ужасно Радиаторчето къде се намира и лесно ли се сменя ?

        Коментар


          #5
          Ем където въртиш копчетата му на 1 педя най-много да е от тях Според мен хич не е лесно да се сменя.Обаче може да не е от него а от клапата
          Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

          ZFA16000002608488

          ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

          Коментар


            #6
            1 педя надолу или навътре ?

            Коментар


              #7
              Една педя от копчето за топло студено към двигателя.Имах същия проблем на Типото.Оказа се, че жилото което отваря и затваря(топло студено) е хлабаво и не стига крайно положение.Набиваш колене светваш от шоферската страна с нещо, хващаш врътката за топло студено и виж дали има ход или не, ако хода е малък бутни чопа(там където жилото е закачено за клапата и го бутни напред към мотора(без да чупиш) От въртенето на врътката топло/ студено ще се ориентираш кое отваря клапата!п.с. При мен проблма беше точно такъв..добре че не се хванах да обезвъздушавам, сменям радиаторчета и т.н
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар

              Working...
              X