Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елипси на темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Елипси на темпра

    Колеги, мога ли да сложа едни елипси отзад на кората на темпрата? Имам предвид ще вадят ли добър звук и кората ще ги издържи ли?Мерси предварително!
    "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

    Fiat Tempra 1.9 TDs
    Subaru Legacy 2.0i

    #2
    Аз си бях сложил на Типото два 12" говорителя, но определено като изрежеш кората, тя не успява да издържи тежестта на говорителите.По-добре си направи отделна кора за тях - не струва скъпо и да ти я направят, а и ще можеш да си запазиш старата, с която да криеш говорителите.Колкото до звука - това е много общ въпрос - зависи какви, колко, има ли усилвател, какъв ти е плейъра и много други... Във всеки случай ще е по-добре от без тях
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Е аз чак 12" говорители на кората няма да слагам, искам само едни обикновенни елипси. Иначе едва ли ще ми излезе евтино. Колата е седан и е с много изчанчена кора с щори.А като питах дали ще свири добре имах предвид да не би да дрънчи кората
      "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

      Fiat Tempra 1.9 TDs
      Subaru Legacy 2.0i

      Коментар


        #4
        Blade SG написа:
        Е аз чак 12" говорители на кората няма да слагам, искам само едни обикновенни елипси. Иначе едва ли ще ми излезе евтино. Колата е седан и е с много изчанчена кора с щори.А като питах дали ще свири добре имах предвид да не би да дрънчи кората
        Значи при мен бравото дойде с такива дупки на кората, а автоджамбазите естествено бяха дигнали говорителите. Аз сложих някакви измислени, но резултата беше че кората поддаде и започка много яко да дрънка из дупките. В последствие ги разкарах, като само използвах декоративните им решетки да затапя дупките и уплътних с дунапренова лента по краищата на пластмасите, там където ляга кората.Според мен ще е необходимо да и направиш някакво подсилванеотдолу-например с парче от шперплат или нещо подобно, на което също да си изрежеш отвори за говорителите.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Re: Елипси на темпра

          Blade SG написа:
          Колеги, мога ли да сложа едни елипси отзад на кората на темпрата? Имам предвид ще вадят ли добър звук и кората ще ги издържи ли?Мерси предварително!
          ами колега не съм запознат на 100% но при темпра седан няма ли оребрена ламарина под кората която да ти подържа кората поне на повечето коли е така при темпрата не съм сигурен но погледни
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Адаш, не забелязвам да има ламарина, обикновенна кора си е, но не ми изглежда прекалено слаба. Ако греша нека някой ме поправи.zgabrovski, аз имам някакви не съвсем малки говорители, но кората ги държи перфектно. Само че не мога да преценя дали ще дрънчат като се пуснат, защото по мистериозен начин кабелите до тях са скъсани на няколко места.
            "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

            Fiat Tempra 1.9 TDs
            Subaru Legacy 2.0i

            Коментар


              #7
              Blade SG написа:
              Адаш, не забелязвам да има ламарина, обикновенна кора си е, но не ми изглежда прекалено слаба. Ако греша нека някой ме поправи.zgabrovski, аз имам някакви не съвсем малки говорители, но кората ги държи перфектно. Само че не мога да преценя дали ще дрънчат като се пуснат, защото по мистериозен начин кабелите до тях са скъсани на няколко места.
              Аз имах в предвид не дрънченето на говорителите, а на самата кора. Колкото до тия говорители- те бяха елипси, според мен 18-20 см и доста тежаха, което и предизвикваше деформирането на кората оттам и дрънченето.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Ясно! Еми трябва да сложа нещо тежко на кората и да видим ефекта
                "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                Fiat Tempra 1.9 TDs
                Subaru Legacy 2.0i

                Коментар


                  #9
                  Говорителят ясно, че определя качеството на звука. Мисълта ми беше в общи линии как е. Мерси за помощта :D
                  "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                  Fiat Tempra 1.9 TDs
                  Subaru Legacy 2.0i

                  Коментар


                    #10
                    Аз на старата кора (преди да ми я задигнат с всичко) бях сложил 2бр. 6" x 9" и нямах никакви проблеми. Държи си ги нормално. Само като режеш гледай да не са прекалено близко една до друга.
                    Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                    Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                    BlueStorm transforms . . .
                    . . . !!!

                    Коментар

                    Working...
                    X