Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло да сложа на двигателя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло да сложа на двигателя?

    Колеги, май наближава вече моментът за смяна на масло. Мисля да го сменя на 10 000. Сега съм със Селения турбо дизел. Има ли някое друго по-добро за повече километри. Колата ми е Браво JTD 100 2001 год. Благодаря предварително.

    #2
    Selenia WR 5w40http://www.flpoland.pl/www_eng/oleje/engine_wr.htmAgip Sinth Common Railhttp://www.balkan-agip.com/news.phpКарал съм с първото 30000 км за две смени, сега съм с второто. Видима разлика няма никаква, разбира се.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      http://axm-auto.com/oils.php?oil=5&pid=93По скъпо е ,но подхожда за твоя двигател.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        http://axm-auto.com/oils.php?oil=5&pid=93По скъпо е ,но подхожда за твоя двигател.
        Колега, на колко се сменя това масло?Пропуснах да кажа. Колата е на 109 000, Сменял съм го на 101 000.

        Коментар


          #5
          naskobg написа:
          Tornado написа:
          http://axm-auto.com/oils.php?oil=5&pid=93По скъпо е ,но подхожда за твоя двигател.
          Колега, на колко се сменя това масло?
          Според мен не е добра оферта това да сменяш маслото през по-голям пробег.Сигурен ли си че маслото ще запази качествата си до примерно 15хил.км и какво печелиш от това . Пак казвам според мен по честата смяна на 8-10хил.км. е по добър вариант. Както прецениш колата си е твоя.
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            Atanas71 написа:
            naskobg написа:
            Tornado написа:
            http://axm-auto.com/oils.php?oil=5&pid=93По скъпо е ,но подхожда за твоя двигател.
            Колега, на колко се сменя това масло?
            Според мен не е добра оферта това да сменяш маслото през по-голям пробег.Сигурен ли си че маслото ще запази качествата си до примерно 15хил.км и какво печелиш от това . Пак казвам според мен по честата смяна на 8-10хил.км. е по добър вариант. Както прецениш колата си е твоя.
            Така е колега, но да не забравяме че не караме сега с М10Д.

            Коментар


              #7
              Atanas71 написа:
              Според мен не е добра оферта това да сменяш маслото през по-голям пробег.Сигурен ли си че маслото ще запази качествата си до примерно 15хил.км и какво печелиш от това . Пак казвам според мен по честата смяна на 8-10хил.км. е по добър вариант. Както прецениш колата си е твоя.
              Да питам аз колега защото имаш поглед върху тези дейности.Ако управляваш лек автомобил примерно на куриерска фирма и на ден минаваш по 500 км. пак ли смеянш маслото на 10000 км.?В България всичко е свързано с пари и нарочно ти препоръчват на 10000 км смяна ,че ти тези километри с лек автомобил може да ги напрвиш за 8 дни.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                naskobg написа:
                Колега, на колко се сменя това масло?Пропуснах да кажа. Колата е на 109 000, Сменял съм го на 101 000.
                Селенията я дават за 20000, Agip-а май и той е за толкова. Докато някой не направи анализ, никой не може да каже дали на 10000 или на 30000 е правилно да се смени. Моята за 15-16 хил. е горила около 0,5-1 см от щеката, ако има някакво значение.
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Atanas71 написа:
                  Според мен не е добра оферта това да сменяш маслото през по-голям пробег.Сигурен ли си че маслото ще запази качествата си до примерно 15хил.км и какво печелиш от това . Пак казвам според мен по честата смяна на 8-10хил.км. е по добър вариант. Както прецениш колата си е твоя.
                  Да питам аз колега защото имаш поглед върху тези дейности.Ако управляваш лек автомобил примерно на куриерска фирма и на ден минаваш по 500 км. пак ли смеянш маслото на 10000 км.?В България всичко е свързано с пари и нарочно ти препоръчват на 10000 км смяна ,че ти тези километри с лек автомобил може да ги напрвиш за 8 дни.
                  Да ако управляваш автомобил на куриерска фирма ще ги направиш за 15-20 дена 10хил.км. но за тези километри печалбата ще е добра и сумата за смяна на маслото няма да е проблем. Нали в България както и на всякаде по света всичко е свързано с пари. Друг е въпроса тези които печелят тези пари дали им се дават за такива разходи.Тук вече идва ред на бай Ганьовщината да сме на далавера , да не се прекараме , да избиваме от всичко включително и работната заплата на работника.Това е дълга тема колега Торнадо. Сори за спама
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #10
                    Ако караш на дълги разстояния нищо не пречи да го смениш на 15000км щом производителя дава дори 20000км. Но за градско, по-честа смяна.На следващата смяна мисля да поглезя малко колата с Castrol GTX Magnatec 10/40, че скоро не ме е ядосвала много.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Последните ми смени са с някакво на Волво -няма данни на варелите-те го сменят на 90 000 км а аз на 5, 6000 и нямам проблеми

                      Коментар


                        #12
                        selenia е много добро idea: минах 10 000км и леко се чиваха потропваня на клапанчета веднага го смених и количката заспа !просто сменяите на 10 000км не на 15 и сте готови !
                        Bravo GT 1.8

                        Коментар

                        Working...
                        X