Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запушване на течове в охладителна система

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запушване на течове в охладителна система

    На моят фиат Пунто радиатора му леко сълзи днес си купих един прах AlumAseal бил някакъкв алуминиев прах ефикасен ли е как да го сипя тук пише радни неща 1 Махнете капачката на радиатора след като двигателя истине2Запалете мотора и изчакайте докато загрее3Изсипете съдържанието в радиатора 4Долейте с антифриз 5 Поставете капачката на радиатора 6 Запалете двигателя нищо не разбирам ако някой го е ползвал да ми обясни как да го сипя трябва ли двигателя на е загрят максимално Моля обяснете ми Благодаря

    #2
    не го ползвай това - пуснах ти ЛС с препоръчителна добавка

    Коментар


      #3
      С нас няма ли да споделите?
      Fiat Brava 1.8 16V GT

      Коментар


        #4
        Едно синьо шишенце, оня ден го купих от Еко и утре ще го пробвам. пише да се сложи при загрят мотор и колата да се кара още дано подейства.
        Brava 103HP
        ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

        Коментар


          #5
          и аз имам съвсем малки дупчици по горната част на радиатора, така че кажете какво използвате
          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

          Коментар


            #6
            Да не е Holts или "Valvolinе Radiotor stop" май беше?
            Fiat Brava 1.8 16V GT

            Коментар


              #7
              Не Red welt мисля,че е.Аз съм с такава и нямам проблеми.
              ex. punto elx 1.2i
              Lancia Libra 1.6

              Коментар


                #8
                niko09 написа:
                Да не е Holts
                petio4528 написа:
                Не Red welt мисля,че е.
                Двете са едно и също нещо! Малка синя тубичка.
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  Аз използвах LIQUI MOLY,спря теча от радиатора на парното!Сипваше се цялото съдържание на загрят двигател..
                  Fiat Brava 1.6 16v 97г.
                  Citroen C4

                  Коментар


                    #10
                    На мен ми свърши отлична работа Holts купен от Шел, сълзенето спря и антифриза не помръдва
                    Ползвайте мигачи!
                    Sometimes I feel like screaming

                    Коментар


                      #11
                      Абе пичове,това със запушването знаете много добре че е само временно решение.И аз имах подобен проблем и пробвах с такива добавки.Е нищо не стана.А и в крайна сметка един радиатор на старо не е кой знае колко пари за да му се чудите.Поне ще сте спокойни-чиста му работа
                      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                      Коментар


                        #12
                        cveteca написа:
                        Абе пичове,това със запушването знаете много добре че е само временно решение.И аз имах подобен проблем и пробвах с такива добавки.Е нищо не стана.А и в крайна сметка един радиатор на старо не е кой знае колко пари за да му се чудите.Поне ще сте спокойни-чиста му работа
                        е то като цяло тоя вариант е по-добър но ако в момента нямаш излишни пари за радиатор и това може да спечели малко време. един бивш колега от фирмата не подходи на време и нахрая прегря двигарела и му се хвана 400 лв. ремонта
                        Fiat Bravo SX 1.4 12V

                        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
                        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

                        Коментар


                          #13
                          ето за това говоря "topuzko" Не си струва да рискуваш.Аз моя радиатор го намерих на старо за 140 лв.И досега не съм имал проблеми с него.Мисля че си заслужава да ги даде човек тия пари и да му е мирна главата после
                          Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                          Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                          Коментар


                            #14
                            Ами за мен да купиш радиатор на старо и да сложиш добавка, е едно също.Най-добре си е новото, но при липса на средства и добавката ще свърши работа, стига отворите да не са големи.Колега от службата вече 5-та година кара с добавка и никакви проблеми
                            Ползвайте мигачи!
                            Sometimes I feel like screaming

                            Коментар


                              #15
                              cveteca написа:
                              ето за това говоря "topuzko" Не си струва да рискуваш.Аз моя радиатор го намерих на старо за 140 лв.И досега не съм имал проблеми с него.Мисля че си заслужава да ги даде човек тия пари и да му е мирна главата после
                              аз като правих ремонта си сложих-оригинален нов радиатор Магнети МАрели-нов климатичен радиатор АВА- оригинален вентилатор на радиаторите - само му смених ел. инсталацията , че беше за друга версия на ел инсталацияразликата в пари между новите и от морга втора ръка (БОКЛУЦИ) беше 200 до 250 лв. (като ти гледам цената 140 - може и 150 да ми е било )НЕ бързайте да взимате "морги" втора ръка ръждавеци - вижте за цени при Хитко, че и на някой други места дето дават отстъпки.

                              Коментар

                              Working...
                              X