Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корморан сноу про внимавайте!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Корморан сноу про внимавайте!

    Съветвам ви да не си купувате,тези гуми.Вчера на мокър асвалт ми се наложи да спра по рязко,и колата така взе да носи не е истина.Добре,че пуснах педала и пак го натиснах,тогава вече зацепиха.На сняг вършат работа,но не съм доволен как спират.Още като ги взех ми направиха впечатление,че не спират добре.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    #2
    не мислиш ли че това е доста относително и субективно ?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Така е но и аз мога да кажа същото въпросните гуми. Дебицата също е зле на мокро и сухо при спиране, на сняг държи. Това е компромиса да си вземеш гуми от тоя клас. За сняг са добре но за вода и сухо макар и студено са зле.
      KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
      Land Rover Discovery 2.5TD '94
      EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
      EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
      EX: Fiat Regata 1.7D '84

      Коментар


        #4
        Летните гуми на мокро спират доста по-добре от зимните дори на ниски температури, така че със зимни гуми на мокро си е руска рулетка.Внимателно каране и това е...
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Да субективно е,но преди бях с Матадор и с Стунер,държането на колата беше по добро.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            е, чак па руска рулетка.... аз за 7 години каране не ми се е наложило нито едно изненадващо спиране от 100 до 0...дано и не ми се налага де, та сеа че ще спрат с 2 метра повече.... не драматизирайте, не караме болиди. то асфалта играе по-голяма роля при спирането отколкото е разликата между зимни/летни.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Моите са Сава, на лед и сняг са супер, и на мокро се държат добре, но на суха настилка си подхлъзват бая.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Съветвам ви преди да си мислите, че разликите между зимни и летни на мокро и дори на сухо са съвсем малки да прочетете този пост от колегата pinko:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=190292#190292
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Гума да се държи добре на лед. Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Няма такъв филм.
                  Fiat Bravo 11'97
                  1.4 12V A/C

                  Коментар


                    #10
                    Летните гуми по дефаулт спират по добре на мокро, тък като през лятото вали повече и естествено това е взето предвид.А за Корморана подкрепям с две ръце! Хвалиха ми го толкова много а не се държат никак добре през зимата! Даже по добре се държаха едни летни изтъркани Фаерстоун Фаерхоук
                    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                    Коментар


                      #11
                      Re: Корморан сноу про внимавайте!

                      petio4528 написа:
                      Съветвам ви да не си купувате,тези гуми.Вчера на мокър асвалт ми се наложи да спра по рязко,и колата така взе да носи не е истина.Добре,че пуснах педала и пак го натиснах,тогава вече зацепиха.На сняг вършат работа,но не съм доволен как спират.Още като ги взех ми направиха впечатление,че не спират добре.
                      вчера сутринта и аз въртях дупето на пунтото и аз съм с 4 бр. Корморан сноу про ДОТ 2006 г. първите 2 години не съм имал никакъв проблем със зимните гуми... докато тази година малко са зле... пребоксуват, докато 2006 и 2007 г. не го е правила колата с тях. а уж ги съхранявам еднакво, на едно и също място всяко лято - в мазето на тъмно и хладно...мисля, че проблема не е в гумите само - асфалта беше влажен, а по него имаше много прах и ставаше хлъзгаво...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        аз съм си доволен от моите дебица(и). коват си на мокро, на лед, на сняг са се убили. всичко е до десния крак
                        karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
                        https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

                        Коментар


                          #13
                          За всички фенове на зимните гуми, ето една снимка от тази зима, със най-обикновенигуми с по 3 прави канала са, отпред Гиславед, а отзад Барум
                          Прикачени файлове
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм с Клебер и за сега съм доволен.

                            Коментар


                              #15
                              Всичко опира до усет на автомобила.Такъв сняг обикновенно се минава с вериги ,а за по опитни те може и бяз тях.Прикачвам снимка на която Бравото опираше често на дъно и увисваше и все пак доста километри мина така.
                              Прикачени файлове
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X