Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

прекъсване на звука на радиото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    прекъсване на звука на радиото

    Радиото на Бравата прекъсва дразнещо често. Ту е нормално, ту е тихо и като разместя компчето за усилване се оправя за момент, до следващата дупка! Та въпросът ми е дали някой е имал подобен проблем и как го е решил? Не знам дали усилването се регулира с потенциометър или е с многополюсен превключвател с резисторна матрица (което е по-лошия вариант). модела на радиото е АД182Л.
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    потенциометър - логаритмичен
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Благодаря, събота и неделя ще го мятам!
      Брава 1.6 16V ELX
      Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

      Коментар


        #4
        Аз също имам такъв проблем и мисля че е от потенциометъра. Днес си купих един контактен спрей и мисля с него да пробвам да го изчистя и да го оправя. Кажи ти твойто оправи ли го и как?

        Коментар


          #5
          Времето застудя, а нямам гараж и затова още не съм си решил проблема. Със спрей работата няма да стане - износен а съпротивителния слой в началото на потенциометъра. Едно време ги разглобявахме и премествахме подвижната пластинка 1-2 мм там, където слоя е здрав. Това обаче беше в епохата на "реалния социализъм", щото нямаше с какво да сменим повредения компонент. Не те съветвам да го правиш - много по-лесно е да го смениш! Ще ти кажа като съм готов.
          Брава 1.6 16V ELX
          Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

          Коментар


            #6
            Значи с голям зор миналата събота и неделя успях да извадя фабричния касетофон от моето браво въпреки многото указания във форума и напръсках потенциометъра с този контактен спрей. Засега нямам проблеми и непрекъсва звука (като изключим само зверските дупки тук таме....но досега само една такава нацелих). Също така отзад монтирах два 9х16" и то на местото на серииите говорители за които имах кабели. Вързах ги паралелно на предните въпреки че тази схема е неблагоприятна за работата на крайното стъпало на касетофона но мисля че няма проблеми.....все пак по-запознатите знаят че тези интегрални крайни стъпала имат голям брой защити така че няма място за притеснение. Понаправил съм и някои снимки с телефона но мога да дам и пояснения на някои който иска. А във връзка с дупките прикрепям една снимка отговаряща 100% на реалността!
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Имах абсолютно същия проблем. Понеже не разбирам много от електроника, оставих касетофона на сервиз, като обясних на техника, че сигнала прекъсва при влизане в дупка, а при помръдване на потенциометъра се възстановява. Подведах го, като изразих мнение, че проблема е в потенциометъра. След смяната му дефектът остана. В крайна сметка се оказа някяква студена спойка.
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар

              Working...
              X