Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Витошка - затворена

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Витошка - затворена

    Честита Нова Годинамалко се изнеда като минавах онзи ден по витошка с един трамвай- което е доста нетипично за мен видях, че бате бойко за подарък на всички софиянци е направил и пешеходна улица. леле как се нервирах. няколко дена преди това около 17 часа минах разтоянието от цум до христо ботев за 40-50 минути, което нормалко се минава за 3 ако те хване светофара. според мен това не е нормална постъпка на човек, които се има за средноинтелегентен. съгласен съм, че другите големи градове имат пешеходни зони, и че е красиво и приятно да се разхождаш, НО просто софия не позволява такава. причината се нарича ГРАДОУСТРОЙСТВЕН ПЛАН НА СОФИЯ. по тоя план е строена софия, много преди да родиме, и според него улиците на софия са пригодени за файтони и чат пат някой автомобил.как при положение, че в града ни има толкова много автомобили, толкова мизерен градски транспорт и толкова малко място може на някой да му дойде идеята да направи витошка пешеходна зона.истина е, че в чужбина е така, НО там има огромни етажни паркинги, с приемливи цени. да ме извинявате ама дали ще дам за час и половина 4лева за паркинг или ще кача колата на някой тротоар. ами ако имам работа за повече време.на всичко отгоре, ще вдигат колите, паркирани от лявата страна на малките улици около витошка. за да се оптимизира трафика. въобще ненормална история, направо пародия, с главни действащи лица - НИЕ
    Fiat Brava 1.8 16V

    #2
    Напълно съм съгласен,че НИЕ ще сме главни действащи лица,т.е. ние ще плащаме всякакви такси,глоби и т.н. Така ще е докато не започнат да се строят надлези,подлези,"детелини" и всичко друго,което би улеснило движението в София.А дотогава-знаеме си го.

    Коментар


      #3
      Аз колеги смятам че решението е много просто - изграждане на централизирана система за управление на движението. До всеки светофар се пуска оптика, слагат се камери и светофарите се управляват от ЦДП. Когато например сутринта трафика е в посока квартали-център се организира зелена вълна в тая посока, вечер на обратно, и т.н. Като цени не е кой знае какво, но всичко е въпрос на управници, които са в S класи и им дреме на ... как се пържи народа по кръстовищата.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Аз мисля, че от чисто пешеходна гледна точка /пешеходците също са хора, напомням /, решението е много добро и основано. Аз го очаквах от доста време - нормално е София да има пешеходна зона както и всеки друг град от този калибър в чужбина, а и всички останали по-малки градове в България. Това, че трябва да се паркира по малките улички, е необходимото зло. Вярвайте ми, много пъти съм опитвал да паркирам в района - винаги е било голям зор и обикаляне, докато не видя някой точно да излиза и да заема неговото място...Все пак, наистина е необходимо и пешеходците да имат своя свободна зона.
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          spas4o написа:
          Напълно съм съгласен,че НИЕ ще сме главни действащи лица,т.е. ние ще плащаме всякакви такси,глоби и т.н. Така ще е докато не започнат да се строят надлези,подлези,"детелини" и всичко друго,което би улеснило движението в София.А дотогава-знаеме си го.
          спасчо ти си от аврен теб витошка не те бърка
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Винаги съм предпочитал да не минавам по бул. Витоша щото задръстванията са огромни. Скоро не съм бил по центъра в работен ден ама си представям кво е. Разходих се по булеварда пеша. Много е гот няма паркирани коли за 50000-100000 евро със стикери за инвалид по булеварда и е спокоино ама си оставипх колата на НДК. Сега дочувам, че ба`т Бойко щял да забранява завоите на ляво на доста кръстовища в центъра. Този пожарникар май се е взел доста насериозно да ебева мамата на нас шофьорите. Ама му е лесно в Банкя нема проблеми с паркирането, а и той е със служебна кола...............
            Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
            Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
            Совалката средно на LPG
            Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

            Коментар


              #7
              Кво да кажа - раздвоен съм. Хем е добре хем е зле.Лошото е че аз съм от тия дето им е зле. Идвата офиса на фирмата са на пресечки на Витошка. Знаете че паркирането от ляво на успоредните на витошка тоже е забранено, така се получи че сутрин когато цъфвам в офиса в 8:15 едвам си намирам място за паркиране, а през деня е направо безумие, макар че аз от 6 години съм по тия сукаци и съм развил определена паркировъчна находчивост, и пак мноого трудно се нахлузвам някъде ...Иначе, да витошка е спокойна зона но в каретата наоколо какво чудеса от гериозъм се вършат, просто не е истина.
              Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

              Коментар


                #8
                Надявам се че поне трамвайте се движат по-бързо, че когато гоня влас със 7-цата винаги го изпускам

                Коментар


                  #9
                  Аз съм много доволен от затварянето на Витоша! А и се видя, че това не попречи на трафика - аз лично не съм имал проблеми с паркирането в малките околни улички например. Сега ако най-накрая спат и колите дето минават по графа, въпреки че официално е забранено, ще имаме свестен център.
                  Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

                  Коментар

                  Working...
                  X