Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тези колони ще станат ли на Бравото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тези колони ще станат ли на Бравото

    Това съм харесал и се чудя дали ще влезе в стандартните отвори отзад за колони на Фиат Браво.Също така кажете какво мислите за тяхето инфо http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=1061
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    #2
    Ако са 13 сантиметра в диаметър ще станат. Става въпрос за стандартните места от двете страни на кората отзад, нали? Иначе ми се виждат готини макар, че аз бих си взел Pioneer.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      дам за тем става дума. А относно марката тези ми се струват добри, но ако препорачаш нещо няма да навреди още не съм взел до края на седмицата избирам )) така че дайте идеи
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        Сега, като се загледах в модела DCX 130 се светнах, че явно са 13 сантиметрови Все пак се разходи до Технополис, или Техномеркет и разгледай. А ако накараш някой от гащниците там (пишман консултанти) да ти го пусне още по-добре! Има модели на Pioneer от 39лв. нагоре. Все пак зависи и какъв ти е касетофона. Няма смисъл да си купуваш супер скъпи, защото ако имаш слаб касетофон няма да можеш да се насладиш и на 50% от възможностите им. Определено обаче колоните трябва да са фирмени, а някакви ментаци, защото с този малък размер на дупките само качествени говорители биха изкарали приличен звук. Все пак моят съвет е да поразгледаш добре и да чуеш по възможност. Този размер е доста по-разпространен от колоните, които са във вратите и които аз искам да сменям...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          ми за по нататък ще сменя и тях с някакви качествени говорители. но за сега тези мисля че са доста добри, а относно това дали ще мога да ги захраня мисля че да. един приятел се занимава с електроника и ми направи едно усилвателче такаче немисля че ще е проблем това, но ако препорачаш някакъв конскретен модел бих му обърнал внимание. А иначе има колони от 30 до 160 лв въпроса е не да пръсна мн пари на вятара а да получа оптималното м/у качество и цена чакам препоръки П.С. А тези да 13 см са погледни и линка има инфо
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            Малко ми е смешно относно "качеството"... хайде бе колеги.. какъв шум има в купето от работещия двигател? Какви вибрации се получават от пластмасовите сглобки в купето? Къде ще отиде супер качествения звук?Повече от 90 dB S/N за кола е просто подигравка с вашия джоб.
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #7
              Re: Тези колони ще станат ли на Бравото

              Anaboliy написа:
              Това съм харесал и се чудя дали ще влезе в стандартните отвори отзад за колони на Фиат Браво.Също така кажете какво мислите за тяхето инфо http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=1061
              Това са моите колоно отзад, доволен съм и цена качество си заслужава, спрямо Пайниер за 60 лв са по добри БТВ Аз ги купих от Технополис за 60лв
              FIAT Bravo 1.6 16V '97

              Коментар


                #8
                мерси за мнението явно и аз ще си взема такива. И сега са 59лв мисля да си поръчам от АВИТЕЛ пък може да ми помогнеш за монтажа ) междо другото мога ли сам да си прекарам кабели за отзад че на моята няма
                Fiat Bravo 1.9 TD100

                Коментар


                  #9
                  Би трябвало да можеш, но друг да каже как. Аз просто замених старите щото взеха да дрънчат и бе елементарен монтажа
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #10
                    То отзад отворите приличат като за елипсовидни колони (поне при мен на Брава са такива). Ако искаш да си сигурен направо свали пластмасата и отиди с нея, щото аз се набутах с едни 16.5см колони отпред за вратите. Старите, които бяха монтирани също бяха 16.5см и бяха прикрепени към една кръгла пластмаса, която от своя страна беше закрепена за вратата. Какво ми беше учудването, когато долепих стария говорител до новия (и двата 16.5см - 6.5 инча) и имаха около 7мм разлика в диаметъра, където са дупките за закрепване! С доста игра ги закрепих на пластмасата, но тъй като новите говорители бяха трилентови и с около 1см по-дебели от старите и взеха, че опряха в кората на вратата. След още половин ден игра ги наместихме добре и паснаха. Но вече не се лъжа да взимам говорители само като им гледам размера на кутията.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      А ще ти бъде ли проблем да кажеш точния диаметър на оригиналния във вратата както и дебелината му че съм решил да ги сменям на Бравото да не направя твоя номер
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        Значи тази кръгла пластмаса незнам изобщо оригинална ли е. Трябва и някой друг да каже има ли такава при него. Първо защото е захваната само на 2 самонарезни видии от 3 възможни и второ, защото мястото под нея във вратата ми прилича, че е било оригинално за елипсовиден говорител. А като гледам и в найлона, който е на вратата има елипсовиден отпечатък. Така, че първо провери какво имаш под кората
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Sъс сигурност я има тая кръглата пластмаса
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            zgabrovski написа:
                            А ще ти бъде ли проблем да кажеш точния диаметър на оригиналния във вратата както и дебелината му че съм решил да ги сменям на Бравото да не направя твоя номер
                            Виж това: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...r=asc&start=15Но аз, като стигна до смяната на колоните във вратите ще ги сваля, замеря хубаво и ще обикалям с един шублер по магазините Старнно е, че в каталози на големи марки за производство на говорители има противоречия отностно размера на колоните във фиатките ни...
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              За модел касетофон AD182M: 2x15W или 4x5W в зависимост от свързването и колони: 2 броя mid-woofer елипси 130х180мм в предните врати - 30W 2 броя tweeter (пищялки) в таблото - 40W За модел касетофон AD182H2: 4x15W
                              Влади благодарско както винаги точно и навреме.. само как да разбера модела на проклетия касетофон - значи той е от този вид който не е с кръглото копче за усилване на звука ...
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X