Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

датчик за температура на вода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    датчик за температура на вода

    Здравейте колеги. Днес реших да сменя датчика на водата на Мареа 2,4тд. На пръв поглед ми изглеждаше лесно. Купих от магазин датчик , който магазинера ми каза че става, нищо че е френски и няма като моя червена глава. Като изключим това ми изглежда еднакъв. Но като го сложих стрелката за градусите на "водата" отиде в максимума дори там кадето няма скала и остана там Махах буксата сглагах я отново, но без ефект. Палих колата махах акумолатора същото стрелката и при запалена и огасена кола си седи в едно положение. Моля дайте съвет. И дали ако сменя отново датчика с друг ще се върне в обичайно положение
    фиат мареа 2.4тд
    опел фронтера

    #2
    Колега, извинявай, ама как така отиваш в магазина, и някой ти казва - "купи това, става." - и ти казваш добре, плащаш и заминаваш. Датчика на мареа 2.4 ТД има съответния си оригинален номер на резервната част. Само и единствено по този номер може да се търси датчик. Няколко ома разлика са достатъчни да ти преместят стрелката и да си мислиш че ти показва грешно, както в случая. Върни този датчик, и поискай да ти възстановят парите в пълен размер, и после като търсиш - датчикът който купиш трябва да отговаря на този оригинален номер на ФИАТ: 7738581

    Коментар


      #3
      Лошото е че сега сложих стария датчик и снего стрелката си остана в крайно ляво но той е с откъснато краче и не мога да сложа буксата и не знам дали нещо не даде на маса или компютъра започна да отчита грешка. Просто се притеснявам че стрелката отиде там а със стария седеше долу в начално положение а сега неще
      фиат мареа 2.4тд
      опел фронтера

      Коментар


        #4
        Ако не е тайна, за кой датчик си говорим ? Защото ми се струва че те подведох, да търсиш друг....Този, или пък този ? Одеве имах предвид този на радиатора

        Коментар


          #5
          За датчика за температура на вода. /на първата снимка даже аз го купих за девет лева по скъп/ намира се от страната на акумолатора даже го свалям за да има видимост за датчика Даже на новия който купих пишеше на български от фирмата вносител - датчик за вода
          фиат мареа 2.4тд
          опел фронтера

          Коментар


            #6
            Нема значение, разбрахме се. Това е датчик за температура на водата/антифриза за таблото, или за компютъра може да бъде, а може и да е комбиниран.Датчик за вода е това, което е навито на горивния филтър, и те информира че има вода в горивото.

            Коментар


              #7
              Да не съм всъщност сложил друг датчик и да съм прецакал нещо щом казваш че се намира на горивния филтър датчика за вода, щото този кадето го сменях е на двигателя до самия акумолатор
              фиат мареа 2.4тд
              опел фронтера

              Коментар


                #8
                Колега, извинявай, но ти всъщност какво си искал да направиш първоначално, и защо, ако не е тайна? Ако си искал да смениш датчика за вода (не знам дали има такъв в мареа 2.4 ТД ), и вместо него си развил датчика за температура, и на мястото на този датчик за температура си навил датчик за вода, това не е добре...

                Коментар


                  #9
                  Всъщност не съм се изразил правилно става въпрос за- датчика температура за вода- него сменям с такъв но купих френски, стария при сваляне на стойката на акумолатора му откърших крачето където се мушка бусата и се наложи да го заменя
                  фиат мареа 2.4тд
                  опел фронтера

                  Коментар


                    #10
                    Колеги оставих последно новия датчик и сутринта се запътих към майстор за съвет и както става в приказките тъкмо спирам пред него/минал съм не повече от 2км. / и да му покажа проблема със стрелката и другите неволи и тя се беше върнала в нормално положение има ли някой адекватен отговор. защото имаше много работа в сервиза и не оставих колата всъщност имаше ли смисъл явно и новия датчик работи но защо се получи това със стрелката на градусите
                    фиат мареа 2.4тд
                    опел фронтера

                    Коментар


                      #11
                      Възможно е някъде да не ти прави добър контакт самата букса.

                      Коментар

                      Working...
                      X