Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде трябва да е монтиран изпарителя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде трябва да е монтиран изпарителя?

    Идеята е казанчето да е най-високата точка от системата (то и така си е най-високата, освен ако нямаш някой не много кадърно монтиран изпарител дето да е по-високо, а и нали казах презастраховане) - да иде там въздуха, ако междувременно му излапа съдържанието - сипвай още. Но от опит казвам - след 2-3 км провери пак, вероятно ще се наложи да долееш още малко течност. Забележка - опита ми обаче е със споменатия изпарител
    Както vesko е писал в друга тема изпарителя трябва да е по ниско от казанчето за антифриз. Понеже на моето Браво изпарителят определено е сложен по-високо (уредбата е слагана в Италия) искам да попитам дали това е важно и трябва ли да го сложа някъде по - ниско и изобщо какви а са последствията ако е по-високо?Допълнително забелязсах че след смяната на термостата преди 2 месеца постепенно долях около 1 литър антифриз а течове няма, това има ли нещо общо?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    мисля че трябва да е по ниско от казанчето за да се обезвъздушава по лесно системата при смяна на антифриз , иначе ще се получава въздушна тапа при изпарителя и трябва да го обезвъздушаваш и него отделно
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      моя е по високо от казанчето и няма ядове за сега(вече 1 година)

      Коментар


        #4
        Принципно изпарителя трябва дае по-ниско от казанчето!
        Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
        Uno 75 1.5i.e.8V 88`

        Коментар


          #5
          По ниско от казанчето напречно на двигателя.
          BRAVA 1,4 12V
          Nissan Navara

          Коментар


            #6
            А какво се случва ако не е така?При мене е по-високо и надлъжно по двигателя. Да го премествам ли?
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              zgabrovski написа:
              А какво се случва ако не е така?При мене е по-високо и надлъжно по двигателя. Да го премествам ли?
              Според мен след като работи, не го пипай! Имаше едно такова правило "Ако нещо работи - не го поправяй!"
              Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
              Uno 75 1.5i.e.8V 88`

              Коментар


                #8
                Абе то за работа работи ама похапва лъм 10.5/100 градско което малко ме дразни защото на Бравата е 8.5/100И другото което ми прави впечатление е че въпреки смяната на термостата стрелката не "кове" в средата а стои 2-3 черти отдолу. Отива на средата само на светофар.Според вас колеги има ли влияние върху разхода това?
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Не ми се вярва да дава отражение на разхода! Но пък и сега зимата си е нормално, споко на мен Алфа-та ми гори 15 газ /средно/, но пък върви като изстребител, тоест повече от колкото на бензин. Засичал съм и ускорението и максималната скорост. Верно са си доста пари за гориво но майната му, нали върви и то СТРАХОТНО!
                  Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                  Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                  Коментар


                    #10
                    zgabrovski написа:
                    Абе то за работа работи ама похапва лъм 10.5/100 градско което малко ме дразни защото на Бравата е 8.5/100И другото което ми прави впечатление е че въпреки смяната на термостата стрелката не "кове" в средата а стои 2-3 черти отдолу. Отива на средата само на светофар.Според вас колеги има ли влияние върху разхода това?
                    според мен разхода ти е перфектен за обикновена газова - доколкото знам бравата е с газов инжекцион а и двигателя е по малък като кубици и не на последно място по модерен
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Абе то си е така ама като съм свикнал от Пунтото на 7.5/100 газ някакси това 10.5-11 не мога да му свикна.Иначе върви добре ама сега малко и врътнах кранчето да видя какво ще се случи с разхода.
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        Това че е по високо може само да доведе до замръзване на изпарителя(като остане въздух там)Но щом не ти прави въртели не го барай.
                        125s/1600ccm/100ps

                        Коментар


                          #13
                          От това, че е по-високо нищо му няма, само малко по-бавно ще се самообезвъздушава системата. Може би това е и причината да налееш въпросното количество антифриз постепенно, а не за 10 минути. Ако всичко е наред едва ли ще обезвъздушаваш по-често от веднъж годишно, та.... По-лошо е това, че е надлъжно на мотора, или за да сме принципни - напречно на движението (предполагам двигателя е напречно разположен). Ако не дава ядове при рязко спиране или тръгване - както казаха по-горе колегите: Щом работи - не го пипай! Едит: по-горе съм попрекалил с квалификацията относно монтажа на изпарителя, в съвременните автомобили не винаги има много възможности за избор на позицията му. Идеята ми е, че е по-добре да е по-ниско, ама не е критично и да не е по-ниско.
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            #14
                            къде да е сложен изпарителя

                            Ами колегите са прави за нивото на изпарителя,трябва да е по ниско от горния ръб на радиатора,за по лесно обезвъздушаване, а до това как да е разположен, отговора е препоръчителен, Винаги успоредно по посока на движение .Това е така защото има една малка дупчица, която позволява при движението на мембраната да не се получава вакум или налягане,в зависимост дали подаваме газ или връщаме педала.Та ако е поставен с тази дупчича напред въздушната сруя ще влияе макар и минимало вурху мембраната.Незнам дали го обясних правилно , но поне така са ме учили.

                            Коментар


                              #15
                              Не знам колко ще му влияе въздушната струя, ама ускорението от рязко тръгване или спиране - със сигурност.
                              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                              Коментар

                              Working...
                              X