Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

    Колеги, имам следния въпрос:Наскоро смених маслото на двигателя (Брава 1,2). След известно време проверих нивото - оказа се с 2 см. над максимума По каталог двигателя събира 2,8 литра, толкова и сипахме при смяната.А сега за да стигне на макс. трябваше да източим 1 литър. Което означава, че в двигателя са останали 1,8 литра....Уточнения: източеното масло не е на "боза" (т.е. не е смесен антифриз) и не мирише на бензин.Имате ли някакви предположения как може да стане това?

    #2
    Колко масло си източил-по логиката би трябвало да е 2.8 литра !!при първата смяна?

    Коментар


      #3
      2,8 с масления филтър,върни си маслото обратно не се излагай,това не е скутерче.колкото до пръчката цялата се омаслява и неможеш да разбереш колко масло има с точност поне при мен е така. :D
      FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

      Коментар


        #4
        филтър сменихте ли?колата беше ли на равно , или беше надигната/наклонена я някоя посока?колко време го чакахте старото масло да се ’изтече’?

        Коментар


          #5
          Re: Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

          maiska написа:
          Колеги, имам следния въпрос:Наскоро смених маслото на двигателя (Брава 1,2). След известно време проверих нивото - оказа се с 2 см. над максимума По каталог двигателя събира 2,8 литра, толкова и сипахме при смяната.А сега за да стигне на макс. трябваше да източим 1 литър. Което означава, че в двигателя са останали 1,8 литра....Уточнения: източеното масло не е на "боза" (т.е. не е смесен антифриз) и не мирише на бензин.Имате ли някакви предположения как може да стане това?
          Според ръководствата Брава 1,2 събира тотал/не марка ,а обем/ 3,1 литра и 2,8 литра при периодична смяна.Имам два въпроса.1.Откакто имаш автомобила колко пъти е сменяно маслото?2.Удрян ли картера отдолу и ако е и същия е от ламарина може да е намалил обема на картера?Имам такъв колега с Орел Кадет който също не може да се вмести в нормата.На твое място бих проверил нивото на маслото със щека от друг подобен автомобил защото не е сигурно автоджамбазите дали не са объркали щеката с такава от друг двигател.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Re: Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

            Tornado написа:
            На твое място бих проверил нивото на маслото със щека от друг подобен автомобил защото не е сигурно автоджамбазите дали не са объркали щеката с такава от друг двигател.
            това го бях забравил като възможност !!!колежке , като дадеш на контакт и преди да запалиш - светва ли ти лампата на АЛАДИН ???

            Коментар


              #7
              Отговарям на въпросите един по един:- Не знам колко масло е източено преди смяната - събира се в кофа и не сме го мерили.- Филтъра сменихме - при мен е от малкия модел, събира около 100 гр. Колата беше на равно при смяната. А колко време сме го чакали да се изтече - не знам, честно казано. Може би 2-3 минути - по памет.- Маслото го сменям за първи път. Картера не знам дали е удрян. Аз лично имах една ситуация, след която се наложи да сменям "магарето", но тогава в сервиза никой нищо не каза за картера... А и не знам дали е от ламарина.- А за щеката - утре на срещата Ju-то ако дойде - ще пробвам с нейната - Лампата на Аладин : ))) свети когато съм на контакт, като запаля - изгасва. Всичко си е нормално.

              Коментар


                #8
                maiska написа:
                Отговарям на въпросите един по един:- Не знам колко масло е източено преди смяната - събира се в кофа и не сме го мерили.- Филтъра сменихме - при мен е от малкия модел, събира около 100 гр. Колата беше на равно при смяната. А колко време сме го чакали да се изтече - не знам, честно казано. Може би 2-3 минути - по памет.- Маслото го сменям за първи път. Картера не знам дали е удрян. Аз лично имах една ситуация, след която се наложи да сменям "магарето", но тогава в сервиза никой нищо не каза за картера... А и не знам дали е от ламарина.- А за щеката - утре на срещата Ju-то ако дойде - ще пробвам с нейната - Лампата на Аладин : ))) свети когато съм на контакт, като запаля - изгасва. Всичко си е нормално.
                Точно така ju - то като дойде първо ги извадете и си ги премерете и ако има разлика след около 15 минути с нейната щека премери маслото.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Юлето не дойде днес, не можахме да си ги премерим Ще видим на следващата среща дали ще се засечем...

                  Коментар


                    #10
                    Виновна! Не можах да стана за срещата... За следващата среща обещавам да съм на линия и да си ги премерим
                    RIP Притежателка на горда Panda RIP
                    Bravo 1.2 16V

                    Коментар


                      #11
                      maiska написа:
                      Юлето не дойде днес, не можахме да си ги премерим Ще видим на следващата среща дали ще се засечем...
                      ццццц много жалко.Как так не станала Юлето.Мая проблема е сериозен намери по скоро решение.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Re: Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

                        maiska написа:
                        Колеги, имам следния въпрос:Наскоро смених маслото на двигателя (Брава 1,2). След известно време проверих нивото - оказа се с 2 см. над максимума По каталог двигателя събира 2,8 литра, толкова и сипахме при смяната.А сега за да стигне на макс. трябваше да източим 1 литър. Което означава, че в двигателя са останали 1,8 литра....Уточнения: източеното масло не е на "боза" (т.е. не е смесен антифриз) и не мирише на бензин.Имате ли някакви предположения как може да стане това?
                        Вие като сменяхте маслото изчакахте ли поне 15-20 минути? Тоест да се стече маслото?
                        Brava 1.6 EL, '98
                        182A4

                        Коментар


                          #13
                          Re: Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

                          roro написа:
                          Вие като сменяхте маслото изчакахте ли поне 15-20 минути? Тоест да се стече маслото?
                          От 5-та минута до 20 ако се отцедят повече от 100 грама аз на Батак на срещата ще ги изпия.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Re: Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

                            Tornado написа:
                            roro написа:
                            Вие като сменяхте маслото изчакахте ли поне 15-20 минути? Тоест да се стече маслото?
                            От 5-та минута до 20 ако се отцедят повече от 100 грама аз на Батак на срещата ще ги изпия.
                            Не се заричай... Да не се наложи да ти държа чинията с грес за мезе докато пиеш маслото Ако се точи на студен мотор си е проблем.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Re: Възможно ли е двигателя да събира 1,8л масло?

                              Yavor написа:
                              Ако се точи на студен мотор си е проблем.
                              На топъл се точеше...

                              Коментар

                              Working...
                              X