Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте със заледените участъци на пътя и по тротоарите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внимавайте със заледените участъци на пътя и по тротоарите

    Бъдете внимателни когато шофирате, защото има доста непочистени заледени места. Внимавайте особено когато наближавате пешеходни пътеки. Тротоарите НЕ са почистени (както винаги) и се съсдава РЕАЛНА опасност някой пешеходец да се подхлъзне и да падне на пътното платно! Това го казвам от личен опит, защото днес претърпях близка среща с предната броня на колега с Пунто. Добре,че не караше много бързо. Минавайки по пешеходната пътека ме изблъска някакъв """"" и се озовах на платното. Спомням си само как се обърнах и видях спрялото на сантиметри от мен Пунто. Благодаря все пак на колегата, че поне спря.П.С. Знам. че темата не е за тази секция, но в нея се "ровят" повече потребители. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
    karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
    https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

    #2
    ...

    Тази сутрин в София имаше доста двойки коли, които седяха напреки на улиците, леко чукнати тук-там и чакаха КАТ... Така че - карайте внимателно. Последната сцена - в "Хаджи Димитър" до последната спирка на тролея - бял Фиат Брава и Пасат... Дожаля ми за фиатчето, макар че пасата имаше повече щети, доколкото видях...
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    Коментар


      #3
      В СТЗ е ад, не мога да стигна до колата, какъв е този дъжд при минусови температури ?п.с. сега разбрах, че полиция и гражданска защита спират движението.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Сутринта колата беше като запечатана с 1 пръст лед.Едвам я остъргах.А докато стигна до службата(12км.)видях поне 10на катастрофи...ледът беше като стъкло...Много внимателно барайте спирачката...дано се поразтопи през деня, но като гледам дават го пак да вали в края на седмицата
        Ползвайте мигачи!
        Sometimes I feel like screaming

        Коментар


          #5
          Информация от сайта на БТВ:Затворен е международният път София - Истанбул на територията на Хасковска област. Не се допускат коли и в отсечката Хасково -Стара Загора, през Димитровград. ТИР се е обърнал на пътя Хасково-Симеоновград и е препречил пътното платно.Верижни катастрофи във Велико Търново затвориха много улици в града. В София някои линии на градския транспорт са почти напълно блокирани заради поледицата.Поради заледяване в област Ямбол от 8.30 ч. всички пътища в региона временно са затворени за движение. От общината уточниха, че е спряно движението в града, докато улиците и тротоарите бъдат опесъчени. (Това според мен не е вярно - колите си вървят по улиците)В Русенско затворените пътища са от разклона "Две могили" до Полски Тръмбеш, от Лом и Черковна до Бяла, от Кривина до Нов град, от гара Бяла до Караманово, от Две могили до Борово и Бяла, Пиперково - Нов град, Ценово - Обретеник, пътят Две могили-Широково-Острица.Градският транспорт и такситата в Стара Загора не се движат заради поледицата. От спешното отделение в града съобщиха, че всички лекари и сестри са на работното си място, но шофьорите не могат да изкарат линейките от гаражите заради това, че улиците не са опесъчени. екарите призоваха гражданите да търсят тяхната помощ само в неотложни случаи.Тази сутрин е имало затруднения в движението по главния път Плевен-Русе в района на село Козар Белене.Само автобусите за Белоградчик пътуват по междуселищните линии в област Видин, съобщиха от местната "Гражданска защита". Останалите автобусни линии в региона са спрени поради заледените пътища и усложнената обстановка. Редовно се изпълняват автобусните линии до останалите градове от страната.Автобусите, които е трябвало да заминат тази сутрин от автогарите в Монтана и Лом, също са спрени заради поледиците.

          Коментар


            #6
            Колеги имате ли информация какво е положението по пътя София - Пловдив, че днес може би ще ми се наложи да пътувам!!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              По телевизията казаха, че магистралата е чиста.

              Коментар


                #8
                naskobg написа:
                По телевизията казаха, че магистралата е чиста.
                Мерси! Ще докладвам след пътуването по-късно за повече яснота!
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар


                  #9
                  Тази сутрин, стигнах до работа абсолютно безаварийно, паркирах и щом слязох и направих две крачки, разтресох целия бизнес парк така се тропосах, че изплаших някаква женица минаваща наоколо... За справка - 193см - 95кг
                  Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

                  Коментар


                    #10
                    Заледяването не пречи толкова много колкото недобросъвестните водачи които спират безразборно навсякъде.Пешеходците също пречат като пресичат където им падне.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      Заледяването не пречи толкова много колкото недобросъвестните водачи които спират безразборно навсякъде.Пешеходците също пречат като пресичат където им падне.
                      Днес конкретно пешеходците пречеха предимно с това, че падаха където им падне! Колежката ми пък изобщо не се появи, щото по път за работа паднала и си счупила... носа!Са с риск колежките да ми отимат кътник, ама това само на една жена може да се случи...Как може да допуснеш да се изсипеш на нос...Ми то една тараба да пусна с по-голяма фиеста ще падне Не че аз не минах без произшествия.Ама се изтресох с жар и грация - краката ми паднаха последни! :D
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар

                      Working...
                      X