Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на антифриз в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на антифриз в купето

    Здравейте, колеги. Пак се сблъсках с технически проблем и моля за съвет. Та проблемът е следният: забелязах, че антифризът съмнително намалява и установих, че ми сълзи в купето- и то напоява мокета в краката на водача. Кажете от радиатора ли е проблемът или има някакво кранче, скоба, маркуч и т.н., които могат да изпускат и да се оправят/сменят/. Освен това, кажете има ли начин да не се разваля цялото табло а по-хитро да се стигне до проблема. Мерси предварително.....

    #2
    От радиаторчето на парното е. Разглабя се като се свали жабката. Доста трудно е, но таблото в никакъв случай не се сваля. Потърси из форума за "радиаторче на парното" има доста писано по въпроса.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=35787Сега видях ,че става дума за Браво . Инъче от радиаторчето ще е
      Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

      Коментар


        #4
        И аз си мислех, че ми тече антифриза в краката, но се оказа, че влагата е от обувките и снега, а пък течноста се губеше от радиатора, който се оказа спукан!Не е лошо пак да провериш, за да си сигурен, че е от там теча Често се случва и едно гуменно разклонение под радиатора да тече
        Ползвайте мигачи!
        Sometimes I feel like screaming

        Коментар


          #5
          EasternAlien написа:
          И аз си мислех, че ми тече антифриза в краката, но се оказа, че влагата е от обувките и снега, а пък течноста се губеше от радиатора, който се оказа спукан!Не е лошо пак да провериш, за да си сигурен, че е от там теча Често се случва и едно гуменно разклонение под радиатора да тече
          къде е това гумено разклонение?, стягат се скоби около него ли?
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            Здравейте, имам един въпрос и много ще се радвам ако някой ми помогне. Имам теч на антифриз, не ми губи по много, но всеки месец почти доливам. Забелязах че пода ми е мокър, седи като мазно. Смених пита на парното, но пак продължава да губи антифриз. Отворих пак да видя някой от оплатненията да не са сложени както трябва но е сухо там. Смятам тези дни да се поразровя повече. Някой има ли идея дали от другаде може да тече? Или да има нещо под шоф.място от което да тече? Мерси предварително

            Коментар


              #7
              Може да имаш теч от предния радиатор. Огледай дали няма засъхнали следи от теч. Включително и от задната страна - от към вентилатора на радиатора. Също и всички маркучи и съединения и разширителния съд.
              Bravo 1.6 / 16

              Коментар


                #8
                the_best_7 написа:
                Здравейте, имам един въпрос и много ще се радвам ако някой ми помогне. Имам теч на антифриз, не ми губи по много, но всеки месец почти доливам. Забелязах че пода ми е мокър, седи като мазно. Смених пита на парното, но пак продължава да губи антифриз. Отворих пак да видя някой от оплатненията да не са сложени както трябва но е сухо там. Смятам тези дни да се поразровя повече. Някой има ли идея дали от другаде може да тече? Или да има нещо под шоф.място от което да тече? Мерси предварително
                Провери съединенията на парното които са откъм двигателя,може да подлизва от тях в купето
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  момчета днес свалих жабката, да проверя пак питата за всеки случай всичко си е ок там, сухо е. Махнах двете пластмаси долу в краката да проследя тръбите и там е сухо. Аз имам едно въпросче пак. Може ли да не ми е исъхнал пода още от преди, защото смених питата преди 4 месеца някъде? Днес като вдигнах мокета всичко е гума, дефакто няма как да се изпари. И тези 200 - 300 грама който ми се губят да не са вътре? Някакви идеи? Не съм запознат много с коли, затова малко простоватичко обяснявам.

                  Коментар

                  Working...
                  X