Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко Ah трябва да е акумулатора?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко Ah трябва да е акумулатора?

    Здравейте колеги. Тази сутрин ми падна акумулатора и в момента се зарежда, та не знам дали е за боклука вече или още става. Въпроса ми е колко Ah трябва да е акумулатора и с какъв стартов ток? Колата е Marea 2,4 JTD. Има ли граници в които може да се варира? Сегашния е BOSH 65 Ah и ми се стори малко за такъв голям двигател. По книжка мисля че трябва да е 65 Ah но не съм напълно сигурен ( не разбирам италиански). Благодаря предварително за отговорите.
    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
    2000г.
    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

    #2
    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
    2000г.
    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

    Коментар


      #3
      Autodata 2004:
      Прикачени файлове
      AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
      AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
      FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

      Коментар


        #4
        Благодаря колега. Но ме интересува дали мога да сложа и по мощен акумулатор и колко точно по мощен? В последствие в мен се породи и следния въпрос, колко време може да изкара колата без акумулатор без да си забрави информацията от компа и ключовете? При мен до 2,30 часа нямаше проблем. Преди зареждането акумулатора показваше 11,65V и не падаше а след като го зареждах 2,30 часа показа 12,40V. Как мога да разбера дали е за изхвърляне?
        Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
        2000г.
        Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

        Коментар


          #5
          chaki написа:
          Благодаря колега. Но ме интересува дали мога да сложа и по мощен акумулатор и колко точно по мощен?
          колкото ти позволява мястото в коша за акумулатора
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Проблема е решен със чисто нов акумулатор VARTA 60Ah 540A цена 145лв.
            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
            2000г.
            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

            Коментар


              #7
              По-голям не се ли събира в коша ?В аутодата излиза 60Ah за 1.9 JTD
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                По-голям не се ли събира в коша ?В аутодата излиза 60Ah за 1.9 JTD
                Става върпос за друг мотор, колега! По-голям влиза, но трудничко. При мен старият бе от по-големият тип с 28см. ширина и 70Ah. Сега съм с по-малък размер, 63Ah и 610А стартов ток. Направо кърти мивки! :D Преди да го сменя си мислих, че имам проблеми с подгряващите свещи, защото в много студено време след запалване мотора се тресеше, работеше на три цилиндъра няколко секунди. С новият акумулатор този проблем изчезна! Явно старият не е подавал достатъчно силен ток дори за добро подгряване.А, да... забравих да допълня, че старият голям акумулатор с много зор се изваждаше от леглото си... цяло приключение!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  По-голям не се ли събира в коша ?В аутодата излиза 60Ah за 1.9 JTD
                  Да знам че това е по скоро за 1,9 JTD но такъв успях да намеря на близо че и с отстъпка. Гледахме го и по каталог и там пишеше че става за 2,4 JTD. По принцип стария ми BOSH беше 27 см и по мое мнение повече от 28см не може да влезне.
                  Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                  2000г.
                  Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                  Коментар


                    #10
                    Със сигурност за 2.4 дизел акумулатора ти трябва да е не по-малко от 70 Ah, гарантирам, още повече, че със сигурност вървиш предимно на градско. Тая зима ще е добре, но преди следващата е добре да го обслужиш...
                    Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

                    Коментар


                      #11
                      Expot написа:
                      ...Тая зима ще е добре, но преди следващата е добре да го обслужиш...
                      Здравейте, преди 2 дни намерих 1 тема за акумулатори. Всичко много добре обяснено - как , що , колко ... Сега от половин час я търся , но не я откривам , а мисля че беше "важна". Някой сеща ли се къде е, да пусне линк. В момента зареждам 1 стар и искам да си сверя данните. Благодаря.
                      ALFA ROMEO 155 1.8 TS `94 SILVERSTONE LPG продадена
                      ALFA ROMEO 155 1.9 TD `96 -на брат ми дизела
                      146 1.6TS Junior '99

                      Коментар


                        #12
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20091
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря , колега , това търсих.
                          ALFA ROMEO 155 1.8 TS `94 SILVERSTONE LPG продадена
                          ALFA ROMEO 155 1.9 TD `96 -на брат ми дизела
                          146 1.6TS Junior '99

                          Коментар

                          Working...
                          X