Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

посъветвайте ме какво да правя с датчика за външна температу

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    посъветвайте ме какво да правя с датчика за външна температу

    Та проблема ми е когато паля сутрин ми показва +15 +20 градуса а навън е лед ,след 5 минути постоянно падане почва да показва реялна температура -5 -8 градуса .Искам да попитам знаете ли от какво е и дали може да се оправи .И пречи ли по някакъв начин това на работата на климатроника или работата на двигателя.

    #2
    На работата на двигателя не ти пречи ,но на климатроника със сигурност ама май само на охлаждане сега през зимата май няма значение.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ако системата на климатроника е същата като на Дедрата, а мисля че е (поне на Темпра е същата), то, да - пречи.При външна температура над +3 градуса в напълно автоматичен режим се включва компресора на климатика против запотяване на стъклата - в режим на изсушаване.Така че ако ти показва положителни температури то това включва компресора. Все пак не съм сигурен дали системата е същата. За всеки случай ако има бутон ECON, дръж го натиснат през зимата. Това не позволява включване на компресора.

      Коментар


        #4
        аз писах че ми е проблем първите 5-10 минути .А от какво може да е причината че от малко преди нова година почна да го прави точно като заваля дъжд и после сняг.Мисля че причината не е в дъжда или снега ама само казвам кога се появи .Може нещо да се е намокрило или не знам какво ако може някой да ми помогне .

        Коментар


          #5
          Хмм и при мен се появи това нещо. Сутрин, когато навън е около минус 10, термометъра ми показваше +7. След известно време започва да спада, но незнам дали достига истинската температура. Например днес сутринта спадна до -6, но според колегите е било -9. Също така и вентилатора на парното започна да свири много странно по същото време. Незнам дали двете неща имат нещо общо.
          Brava 1.6 103к.с. 99г.

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Така че ако ти показва положителни температури то това включва компресора. Все пак не съм сигурен дали системата е същата. За всеки случай ако има бутон ECON, дръж го натиснат през зимата. Това не позволява включване на компресора.
            С-мата е по-различна - полуавтоматична се води. С тази разлика, че АУТО управлява единствено силата на вентилатора, докато в Дедрите АУТО решава и откъде да духа, а също и дали да включи компресора. В Мареа и Брава/о компресора винаги трябва да се задейства ръчно, и пак има датчици които ще го изключат в случай на замръзване.

            Коментар


              #7
              Re: посъветвайте ме какво да правя с датчика за външна темпе

              lubomm написа:
              Та проблема ми е когато паля сутрин ми показва +15 +20 градуса а навън е лед ,след 5 минути постоянно падане почва да показва реялна температура -5 -8 градуса .Искам да попитам знаете ли от какво е и дали може да се оправи .И пречи ли по някакъв начин това на работата на климатроника или работата на двигателя.
              И аз имах същия проблем миналата зима а сега стана още по зле вече въобще нищо не отчита и ми изписва "Error cli" и това е нещо се прецака ама незнам какво и сега се чудя какво да правя в самия датчик ли е проблеми или пък кабелите някаде нещо се ебават незнам ако някои има идея какво може да е нека сподели.

              Коментар


                #8
                Re: посъветвайте ме какво да правя с датчика за външна темпе

                divlimon написа:
                lubomm написа:
                Та проблема ми е когато паля сутрин ми показва +15 +20 градуса а навън е лед ,след 5 минути постоянно падане почва да показва реялна температура -5 -8 градуса .Искам да попитам знаете ли от какво е и дали може да се оправи .И пречи ли по някакъв начин това на работата на климатроника или работата на двигателя.
                И аз имах същия проблем миналата зима а сега стана още по зле вече въобще нищо не отчита и ми изписва "Error cli" и това е нещо се прецака ама незнам какво и сега се чудя какво да правя в самия датчик ли е проблеми или пък кабелите някаде нещо се ебават незнам ако някои има идея какво може да е нека сподели.
                твойто ми намирисва на прекъснат кабел или изключен куплунг във вратата ама мойто показва се пак някаква температура но не е реялна

                Коментар


                  #9
                  И при мен е такъв проблема, само че показва реалните градуси след 2 часа някъде. Беше се появявал този проблем 3-4 пъти до сега и се оправяше сам. Последно стана след разкачане на акумулатора. И в момента е така.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    Днес проверих за този датчик за външна температура и ми казаха, че се продава само в комплект с огледалото. Сигурно има някъде по моргите на старо... В някоя тема мернах преди време, че може да се използва някакъв универсален датчик от Метро, но много не ми е ясно как може да се помести на същото място в огледалото.
                    Brava 1.6 103к.с. 99г.

                    Коментар


                      #11
                      baj написа:
                      Днес проверих за този датчик за външна температура и ми казаха, че се продава само в комплект с огледалото. Сигурно има някъде по моргите на старо... В някоя тема мернах преди време, че може да се използва някакъв универсален датчик от Метро, но много не ми е ясно как може да се помести на същото място в огледалото.
                      Аз съм сложил такъв и просто го натиках зад самото стъкло на огледалото,въпреки че показва с 1-2 градуса отклонение работи.А датчика го взимаш.....има едни термометри вътрешни дигитални със жичка имат и датчик за външна има ги навсякъде МЕТРО,Бриколаж,Практикер 7-8 лв май беха.Резваш датчика и го поиш на кабелите и си готов.Ако ти блокира датчика на -темп лятото нема как да подкараш климатика че нема да стартира компресора
                      Bravo 1.2 16v
                      Lancia Dedra 1.8 16v
                      Suzuki GSXR250R

                      Коментар


                        #12
                        Аха, сетих се. Мерси PREDATORst.Само да попитам как точно се разглобява това огледало. Четох, че се махала черната пластмаса и отдолу имало шестограми, ама при мен май не се маха тая пластмаса. С Брава съм и аз. Има два винта отдолу на самото огледало и три винта на частта, която го държи. Развих ги всичките без един (нещо беше запекъл) и се отказах да напъвам, че ме хвана страх да не строша нещо. Та ако може да кажеш как точно се сваля с най-малко манипулации.
                        Brava 1.6 103к.с. 99г.

                        Коментар


                          #13
                          baj написа:
                          Аха, сетих се. Мерси PREDATORst.Само да попитам как точно се разглобява това огледало. Четох, че се махала черната пластмаса и отдолу имало шестограми, ама при мен май не се маха тая пластмаса. С Брава съм и аз. Има два винта отдолу на самото огледало и три винта на частта, която го държи. Развих ги всичките без един (нещо беше запекъл) и се отказах да напъвам, че ме хвана страх да не строша нещо. Та ако може да кажеш как точно се сваля с най-малко манипулации.
                          Значи аз го правих на браво!триъгълната пластмаса отвътре е на щипки маха се,пон нея ще видиш 2 винта шестограми,третия винт е по напредна вратата ще видиш една гумена тапа махаш я отдолу ще видиш третия винт.Клеясалите ги напръскай с ВД-40.А като махнеш триъгълната пластмаса ще видиш и буксата с кабелите за огледалото от ляво на дясно последните 2 са за датчика (не им помня цветовете)
                          Bravo 1.2 16v
                          Lancia Dedra 1.8 16v
                          Suzuki GSXR250R

                          Коментар


                            #14
                            ОК, мерси. Ще се захвана тия дни пък ще кажа после какво се е получило.
                            Brava 1.6 103к.с. 99г.

                            Коментар


                              #15
                              колега ако може пусни и снимки и описание

                              Коментар

                              Working...
                              X