Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История с изпотени стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    История с изпотени стъкла

    Приятели .Днеска падна сняг и реших да закарам съпругата си до нашето село Къкрина /дано ви говори нещо това име / и се появи проблема с изпотяване на всичките ми стъкла.Бутах превключвах копчето на какви ли не положения пуснах вентилатора почти на максимални обороти за да обдухва стъклата.А цялата работа се състояла в това че имам една ръчка която спира притока на въздух отвънка а само върти тоя в купето.Като я дадох в другото положение след един километър стъклата бяха обдухани и станаха чисти.Та просто го имайте и това нещо в предвид.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    #2
    точно така ! Когато върти въздуха само в копето , изпотяването на стъклата е гарантирано

    Коментар


      #3
      Re: Изпотяване на стъклата

      коцев написа:
      .А цялата работа се състояла в това че имам една ръчка която спира притока на въздух отвънка а само върти тоя в купето.Като я дадох в другото положение след един километър стъклата бяха обдухани и станаха чисти.Та просто го имайте и това нещо в предвид.
      Ако кажеш и къде е ръчката....цена няма да имаш...off-topic
      Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

      Коментар


        #4
        Ръчката се намира под трите врътки.То е един палец и в левия край когато е въздуха влиза отвънка а когато го дам в десно положение върти само въздуха в купето.Но доколкото знам не всички коли го имат.И още нещо днеска при 30 см. сняг пунтото се държа без грешка.Няма да буксува да се унася и вървя чудесно.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          Е аз съм и с IBS спирачки пък гумите са ми италиански регенерат и сложих по голям размер мисля че бяха 170/75/14.Но нямат грешка пък и парното работи чудесно.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Хора, при мен проблема е, че нещто се е скапало това копче (намира се до това на климатика-BRAVA 1.4 12V) дайте съвет как да го оправя,ако може без да ходя в сервиз? Дали проблема е в самото копче или е някакъв механичен клапа или нещо такова!
            FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
            FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

            Коментар


              #7
              под жабката се намира вентилатора до него се намира моторчето което задвижва клапата. Можеш ръчно да задвижиш моторчето за да се отвори клапата. Ако не става Клапата се намира под капака за поленовия филтър.Зада стигнеш до него, под дясната чистачка се сваля един капак който е на 2-3 винтчета.

              Коментар


                #8
                Alexius Thank you за инфото., ще пробвам!!!
                FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                Коментар


                  #9
                  Здравейте!От скоро имам Punto и забелязвам че е с различни чистачки. Препоръчайте някоя марка и дайте съвет комлект специално за Fiat Punto ли да си взема или по отделно със съответния размер. Благодаря предварително!
                  Fiat Punto 1,1 '96 Италианската сила

                  Коментар


                    #10
                    И аз имам проблем с тази клапа на BRAVA.Намерих къде е моторчето, но проблема явно няма да е в него.При натискане на копчето се чува, че се опитва да движи нещо, но клапата не се мести.Лостовата система явно нещо е заяла защото и на ръка не мърда.За да стигна до моторчето и клапата свалих жабката, но пак е много трудно да се прави нещо там.Може би трябва да се свали целия вентилатор и тогава да се търси проблема.Дайте и други идеи.
                    Brava 1.6 16V 90к.с.

                    Коментар


                      #11
                      RE: Punto

                      kalata написа:
                      Здравейте!От скоро имам Punto и забелязвам че е с различни чистачки. Препоръчайте някоя марка и дайте съвет комлект специално за Fiat Punto ли да си взема или по отделно със съответния размер. Благодаря предварително!
                      Те са си така.Лявата е по-голяма, а дясната-малка.Направени са по този начин, за да може шофьора де вижда по-хубаво.
                      Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                      КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                      КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                      КУПУВАМ: Спортен волан

                      http://www.tempra-clube.hit.bg
                      http://www.tempras.myfreebb.com

                      Коментар


                        #12
                        Успя ли някой все пак да оправи въпросната клапа?Аз също имам проблем с нея, но си мисля че проблема не е в мотора който я задвижва, а заяжда механично.Понеже има дни в които работи и такива в които не иска(тогава се чува някакъв шум от мотора, но клапата не се превключва) .Моля ако някой е успял да се справи с проблема да сподели.Благодаря!
                        Fiat Brava 1.4 SX 12V 97

                        Коментар

                        Working...
                        X