Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат мареа антифриза изчезва!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат мареа антифриза изчезва!

    От известно време забелязах че антифриза ми от казанчето периодично изчезва.Горе долу по 500мл. на 2000км. на какво може да се дължи това.Най странното е че когато колата работи никъде не се вижда да има теч.Когато е на място също,озадачен съм какво може да бъде.Казаха че може да е от гарнитура на глава но би трябвало постоянно да пуши само че как да разбера когато в тоя студ тя и без това си пуши.Някакви идеи какво може да е.Колата е мареа 1.6 16v 1999г.
    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

    #2
    Проверете си предпазно испускателния клапан на разширителния съд. Ако стои отворен като нищо ще изгуби толкова за 2000 км.Развивате леко на загрял мотор и трябва да изсъска - но внимателно развивайте, не отведнъж а постепенно.Ако пък е гарнитура, би трябвало да прави балончета в разширителния съд.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Поглеждал ли си маслото как е?

      Коментар


        #4
        Re: Фиат мареа антифриза изчезва!

        fiatini написа:
        От известно време забелязах че антифриза ми от казанчето периодично изчезва.Горе долу по 500мл. на 2000км. на какво може да се дължи това.Най странното е че когато колата работи никъде не се вижда да има теч.Когато е на място също,озадачен съм какво може да бъде.Казаха че може да е от гарнитура на глава но би трябвало постоянно да пуши само че как да разбера когато в тоя студ тя и без това си пуши.Някакви идеи какво може да е.Колата е мареа 1.6 16v 1999г.
        провери в краката на шофьора и пътника дали няма мазни петна от антифризако е така - радиатор на парното
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          ами маслото е добре погледнах го а в купето е повече от сухо,това с разширителния съд ще го пробвам да видим какво ще стане
          Marea Wekeend 1999 1.6 16V

          Коментар


            #6
            и на моята мареа периодично наливам по малко антифриз, при мене изтича /изпарява/ от тапата на разширителния съд.сменях я два пъти но пак си има лек теч. а иначе по едно време ми бълбукаше течноста вътре - не знам защо предполагам й трябваше обезвъздушаване, но вече бълбука съвсем леко. би трябвало сама да се обезвъздушава.

            Коментар


              #7
              днес развих тази тапа,завих я та да видим определено обаче няма следи да има теч от нея и едно е сигурно казанчето не бълбука но да видим.Някой ако се сети нещо друго да казва докато е време
              Marea Wekeend 1999 1.6 16V

              Коментар


                #8
                Има течове които се проявяват само в движение на автомобила.Примерно от радиатора.Когато шофираш със 90 км/ч от натиска на въздушната струя пукнатината се отваря и от там се губи течност.Същото може да се получи и при някой маркуч ,но рано или късно с по внимателно вглеждане теча се хваща.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  хванах го...тече радиаторчето на парното не съм го видял до сега защото съм с гумени стелки и все си мислех че водата в тях е от снега да ама не и не стига това ами то си тече когато карам като е на място няма проблеми.Хубавата новина е че ще мина леко радиаторчето не е скъпо а и ми олекна че двигателя е ок че ме уплашиха че може да е гарнитура и още куп работи
                  Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Има и още една добра новина - ще спрат да ти се изпотяват стъклата
                    TD_100, че е кръгло число.

                    Коментар


                      #11
                      Колега див късметлия си.На един колега пак така му се губеше антифриза,и парното се ебаваше и мин. седмица издуха гарнитурата на главата.
                      Fiat Tipo
                      Corsa b комби !

                      Коментар


                        #12
                        A нормално ли е това бълбукане в разшерителното казанче за БРАВА1,9ЖТД,и радиаторът да е топъл само в горната част.
                        Fiat Brava 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          dimitar_611 написа:
                          A нормално ли е това бълбукане в разшерителното казанче за БРАВА1,9ЖТД,и радиаторът да е топъл само в горната част.
                          Оппа лошо колега.Бълбукането в повечето от случаите е признак за смяна на гарнитура на главата или още по лошото спукана глава.Дано при теб е по малкия дявол.Съжалявам ако съм ти равалил вечерта ама това са само предположения.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Антифриза в разширителното казанче винаги стои на минимума.Долея го и спада на минимум.
                            Fiat Brava 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              За изпотяването на стъклата бях забравил вярно, че и те трябва да спрат да се потят.Днес съм на майстор като стане готово ще се похваля...
                              Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X