Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем СМЯНА НА ВОДНА ПОМПА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем СМЯНА НА ВОДНА ПОМПА

    Колеги какви процедури трябва да се извършят за смяната на водна помпа на Fiat Bravo 1.6 16V SX Бензин 97г 1581 см? 103 к.с.. Горе доло да споменети че говорих със един майстор и като почна да ми обиснява ужяс трябвало да разглоби цялата кола спомина и за предната броня и ме самнява че ще ми одере кожята а работата не е толкова сложна.Че трябва и термостат да сменям мисля да сложа от рено 5 във маркуча се поставяли и имали дето отварят на 86 гр BEHR, а ако ми вземи 300 лева само за монтажа говоря за помпата незнам какво ще правя , ако може кажете някакви цени ее горе доло как варират но по добре споменете какво се прави сваляни на ремаци, ролки, полооски, и за някаква плоча ми спомина кадето се сваляла и трябвало двигателя да се мести и много пари щяло да е . А миналата година сменях саидинител предни амортисйори наклатки предни и ми взеха 100 лева за труд и бяха разглобили всичко от пред че за една помпа ако ми иска 3 пъти повечи .Питам за да си направя сметката като почни да ми разправя какво трябва да направи докато е свали и смени . НАЛИ ГИ ЗНАИТЕ МАИСТОРИТЕ ВСЕКИ ГЛЕДА ДА ТЕ ИЗЛЪЖЕ, ЧЕ ТОВА ПРАВЕЛ ,ЧЕ ТОВА Е ЗА СМЯНА, ЧЕ ТОЙ ЗАТОВА НЯМАЛ ДА МИ ВЗЕМИ ПАРИ БИЛО ОТ НЕГО ТАУЖ, ВСЕКИ Е ПОПАДАЛ НА ТАКИВА. Търсех във форума но не попаднах на такава тема за водна помпа или някой ако е попадал да деде линк ако можи да прочета малко благодаря предварително .
    Fiat Bravo 1.6 16V SX Бензин 97г 103 к.с. Метан
    Fiat PUNTO MKII 1.2 8V. 60к.2000г

    #2
    За водната помпа - незнам. Но за термостата - не се плашете толкова. Има ги по около 60 лв. и смяната му не е голяма философия. Утре ще отворя капака и ще ти кажа и за помпата.

    Коментар


      #3
      Преди месец сменях водна помпа, няма такива филми каквито ти ги разправя твоя "майстор". Не помня 40 или 50 ми взеха за смяна на единия ремък, водна помпа и ролките, при това на два пъти я разглабяха понеже не очаквах че ще ми се наложи да сменям помпа и докато я получат ...
      ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
      Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

      Коментар


        #4
        За термостатите четах бая и останах със обеждение че тук при нас само ментета продават за фиятите даже и по 6 месица не издуржяли . Мерси се пак ще чякам дано ти остани времи утре .
        Fiat Bravo 1.6 16V SX Бензин 97г 103 к.с. Метан
        Fiat PUNTO MKII 1.2 8V. 60к.2000г

        Коментар


          #5
          Смяна на помпа струва неповече от 50лв. тя се върти от ангренажния ремък и по принцип се сваля той и няма нужда да се мести двигателя и такива друрги глупости, а термостата е 80-100лв. като за смяна е нормално 20лв.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            van_dal написа:
            Смяна на помпа струва неповече от 50лв. тя се върти от ангренажния ремък и по принцип се сваля той и няма нужда да се мести двигателя и такива друрги глупости, а термостата е 80-100лв. като за смяна е нормално 20лв.
            При 1.8/16V водната помпа се задвижва от ангренажния ремък, но при 1.6/16V задвижването й е реализирано по друг начин. Има пистов ремък, който върти едновремено помпата и алтернатора.
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              VooDoo написа:
              van_dal написа:
              Смяна на помпа струва неповече от 50лв. тя се върти от ангренажния ремък и по принцип се сваля той и няма нужда да се мести двигателя и такива друрги глупости, а термостата е 80-100лв. като за смяна е нормално 20лв.
              При 1.8/16V водната помпа се задвижва от ангренажния ремък, но при 1.6/16V задвижването й е реализирано по друг начин. Има пистов ремък, който върти едновремено помпата и алтернатора.
              Сигурен ли си ?

              Коментар


                #8
                snaiperisto написа:
                VooDoo написа:
                van_dal написа:
                Смяна на помпа струва неповече от 50лв. тя се върти от ангренажния ремък и по принцип се сваля той и няма нужда да се мести двигателя и такива друрги глупости, а термостата е 80-100лв. като за смяна е нормално 20лв.
                При 1.8/16V водната помпа се задвижва от ангренажния ремък, но при 1.6/16V задвижването й е реализирано по друг начин. Има пистов ремък, който върти едновремено помпата и алтернатора.
                Сигурен ли си ?
                да 99% , не 1%-все пак да си вържа гащите
                SEAT Leon Cupra 300
                Triumph Street Triple 765 R

                Коментар


                  #9
                  добри неща казвати за сега така се ядват нещата ще чета още . И да питам за термостата някой знаели на колко отваря и кога е напълно отворен и кога затваря за Fiat Bravo 1.6 16V SX Бензин 98г 1581 см³ 103 к.с. че за много коли прочетох но за моя двигател не намерих нищо мисля че отваря някаде на 86 гр но не съм сигорен
                  Fiat Bravo 1.6 16V SX Бензин 97г 103 к.с. Метан
                  Fiat PUNTO MKII 1.2 8V. 60к.2000г

                  Коментар

                  Working...
                  X