Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реле за задната чистачка на Браво/Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реле за задната чистачка на Браво/Брава

    Колеги повдигам тука тоя въпрос защото предната зима бях с Пунто и там бях свикнал на това задната чистачка да ми работи непрекъснато, докато на Браво и Брава е на таймер, което е много кофти според мен, защото особенно сега стъклата се калят ужасно и докато се измият... Някой има ли идея дали таймера е в релето и изобщо къде е това реле, защото твърдо съм решил да го направя като на Пунтото - да бачка нон-стоп докато съм пуснал чистачката?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    Колеги никой ли не споделя това мое мнение? Днеска особенно ми беше супер гадно с тая задна чистачка ( знаете какво беше по улиците) ?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Всичко според мен е въпрос на навик. Други пък могат да с оплакват, че ги дразни ако не се изключват сами Като свикнеш няма да ти прави никакво впечатление
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #4
        Здравко... не съм сигурен, но предполагам, че е някъде на панела зад жабката. До сега всичко друго съм разглобил, но там още не съм бъркал, а подобно реле още не съм срещал Предполагам, че като я пуснеш да работи и се засушаш. ще разбереш къде се намира.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Re: Реле за задната чистачка на Браво/Брава

          zgabrovski написа:
          Колеги повдигам тука тоя въпрос защото предната зима бях с Пунто и там бях свикнал на това задната чистачка да ми работи непрекъснато, докато на Браво и Брава е на таймер, което е много кофти според мен, защото особенно сега стъклата се калят ужасно и докато се измият... Някой има ли идея дали таймера е в релето и изобщо къде е това реле, защото твърдо съм решил да го направя като на Пунтото - да бачка нон-стоп докато съм пуснал чистачката?
          Хе-хе, аз пък до това лято бях с Брава, сега съм съм с Пунто-II и не му харесвам, че задната чистачка му работи непрекъснато.Или както е казано, въпрос на вкусове! Sorry за оффтопика!!!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Re: Реле за задната чистачка на Браво/Брава

            Nino написа:
            zgabrovski написа:
            Колеги повдигам тука тоя въпрос защото предната зима бях с Пунто и там бях свикнал на това задната чистачка да ми работи непрекъснато, докато на Браво и Брава е на таймер, което е много кофти според мен, защото особенно сега стъклата се калят ужасно и докато се измият... Някой има ли идея дали таймера е в релето и изобщо къде е това реле, защото твърдо съм решил да го направя като на Пунтото - да бачка нон-стоп докато съм пуснал чистачката?
            Хе-хе, аз пък до това лято бях с Брава, сега съм съм с Пунто-II и не му харесвам, че задната чистачка му работи непрекъснато.Или както е казано, въпрос на вкусове! Sorry за оффтопика!!!
            И аз сори за офтопика ама...Намирате релетата, сменяте си ги и доволни отивате да
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              Абе то ясно че ги сменяме ама от самото реле ли зависи времето или има нещо друго преди релето?Ако трябва да бъдем точни най добре ще бъде при постоянно пусната чистачка да е на таймер, а когато се бутне лостчето напред за да мие стъклото да е на постоянно. Ще взема да се позамисля в тая посока.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Мисля, че релето е в самия капак на багажника. Имах проблем с едно замасяване и отзад постоянно тракаше някакво реле
                Don't drink and drive,
                better smoke and fly!

                Коментар


                  #9
                  FORGER написа:
                  Мисля, че релето е в самия капак на багажника. Имах проблем с едно замасяване и отзад постоянно тракаше някакво реле
                  Тракал ти е мотора на чистачката, който е губил маса, която го управлява към първоначална позиция. И на мен ми се е случвало
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Ако я изключиш м/у два цикъла пак там траква един път. Това става и след като оправих масата.
                    Don't drink and drive,
                    better smoke and fly!

                    Коментар

                    Working...
                    X