Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Юндола-Банско

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Юндола-Банско

    Колеги, предстои ми пътуване по този маршрут. Бихте ли ми казали,ако сте запознати,какво е състоянието на този участък, че преди 5-6 години беше дупка до дупка?

    #2
    Re: Юндола-Банско

    ivelev написа:
    Колеги, предстои ми пътуване по този маршрут. Бихте ли ми казали,ако сте запознати,какво е състоянието на този участък, че преди 5-6 години беше дупка до дупка?
    Пътувах го лятото този маршрут и да ти кажа не беше "страшно".Сравнително добър е пътя и някакви сериозни дупки нямаше...За категорията си бих казал-добър!Сега не знам зимният сезон как ще е -дали ще се поддържа и дали ще е чист.
    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
    Grande Punto 1.2 LPG

    Коментар


      #3
      Преполагам, че вече си минал по мрашрута, но за тези които също ще го изберат няколко думи от мен. Пътя е е добър лятно време. Аз го използвам когато пътувам от София за да избегта задръстванията на Перник. През лятото е много хубаво и прохладно, но за съжаление след Аврамово има доста дупки, които предполагат да не караш много бързо иначе ще останеш без гуми. Понякога изкърпват дупките, но така ги изкърпват, че до месец-два са се отворли наново. От Юндола до Аврамово има спускане и ако е заснежено, и пази боже заледено, ще е доста неприятно преживяване. За съжаление на някои места няма и ГСМ обхват и ако ти се наложи да викаш помощ ще трябва да ходиш пеша да търсиш клетки. Като цяло препоръчвам на всички да избягват този участък през зимата и да ползват пътя през Симитли, ако идват от София. За пристигащите от Пловдив алтернативата през Симитли е доста неудобна, така че карайте много внимателно и не предприемайте рискови маневри!

      Коментар


        #4
        Ами честно казано аз мисля да се върна именно през Юндола на връщане от Семково.И мисля да мина от там именно заради тръпката - с почти 40км ми е по-далече този маршрут до Перник.Та ако го направя, ще има натурални впечатления - този уикенд го дават да вали сняг
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Сняг нямаше , обаче въпреки това предпочетох да мина през Юндола вчера.Въпросното трасе е в съвсем нормално състояние и няма абсолютно нищо страшно в него!Нормален високопланински път, не е разбит, в момента няма почти никакъв сняг по него.Пътя за Перник в участъка между Княжево и Горнобански път е тотална развалина както след бомбардировка в сравнение с прохода Юндола.Изобщо това е прекрасен избор на маршрут ако не се бърза за някъде - определено не може да се кара по него както по Е79
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар

          Working...
          X