Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат от Рено става ли за модели с климатик?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термостат от Рено става ли за модели с климатик?

    Прегледах всички теми свързани с термостата, но не видях такъв от Рено да е слаган на Браво или Брава с климатик. Притеснявам се да не би да има някакви съществени разлики и да не работи коректно термостата от Рено при кола с климатик.
    Fiat Bravo 11'97
    1.4 12V A/C

    #2
    Климатика няма нищо общо в случая. Дали колата е със или без - проблеми или ще има, или няма да има. Но в никакъв случай няма да е заради климатика. Самата система "климатик" няма нищо общо с охлаждането на двигателя, единствено дето използва същите перки.

    Коментар


      #3
      Re: Термостат от Рено става ли за модели с климатик?

      rudiem написа:
      Прегледах всички теми свързани с термостата, но не видях такъв от Рено да е слаган на Браво или Брава с климатик. Притеснявам се да не би да има някакви съществени разлики и да не работи коректно термостата от Рено при кола с климатик.
      няма разлики, само гледай температурата на отваряне да е с поне 3 - 4 градуса по -ниска от тази на ОРИГИНАЛНИЯ ти термостат.разликите при със/без клима са в радиатора на охлаждането. и в управлението на вентилатора му.но аз бих присадил това от рено-то само ако ще продавам колата , или съм яко закъсал за кинти.като го ’разшириш’ маркуча, набутвайки му реновския термостат - след известно време може да се разцепи този стар и амортизиран маркуч, нали

      Коментар


        #4
        Благодаря за бързите отговори. Колегата е прав за разширението на маркуча и за евентуалното му спукване по-късно.Искам да реша проблема по този начин, защото ми е доста належащо, а пък нямам финансова възможност да купя оригинален. Трябва да сменям съединител и се оправи колата да работи на бензин.Ще пиша какво съм направил.
        Fiat Bravo 11'97
        1.4 12V A/C

        Коментар


          #5
          то и колите да не ги караме за да не се счупят
          fiat bravo 16_16v 103hp

          Коментар


            #6
            Термостат от фиат крома ти е по добрия вариан от колкото от реното както каза колега ще гледаш температура на отваряне и затваряне.Понякога евтиното води до хвърляне на мотор
            Subaru B9 tribeca 3.0
            Peugeot 307 04
            Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
            Fiat Brava 1.6 16V 103

            Коментар

            Working...
            X