Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко литра е охладителната течност на Пунто?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко литра е охладителната течност на Пунто?

    Здравейте!Не съм участвал скоро, тъй като от една година си карам без големи грижи. Дълго време отлагах един проблем с теч на охладителна течност, но сега реших да го отстраня, тъй като антифриза ми идва скъпичък. Купих си добавка за течове в охладителната течност Nigrin Kuhler dicht. Проблема е в дозировката.Пише 1 капачка от препарата на 1.5 литра охладителна течност. Проблема е че не знам колко литра ми е охладителната течност. Колата е Punto ELX 1.2, 75 коня. Някой знае ли колко литра е капацитета на охладителната течност за да мога да си дозирам препарата за течове?Другия ми въпрос е дали имате впечатление от препаратите Nigrin? Все още не съм го разпечатал и мога да го върна в магазина, тъй че ако имате лоши впечатления от него ще съм благодарен ако ги споделите тук. Все още не е късно и няма да го сипвам преди да съм прочел мненията в тази тема.Предварително благодаря за отговорите и желая весели празници на всички!
    Punto 1.2 '97

    #2
    Мисля,че беше 6 литра.Много хора са ползвали добавка на red welt,а таза твоята не я знам.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Току що Гугъл ми откри в един друг фиатски форум, че Пунтото ми събира точно 4.6 литра охладителна течност.Я направо да прекопирам тука всичко, може да е полезно на някой друг.Двигател (с филтъра) - 3,75 л (Semi-Synth. 15W/40 или Synth. 10W/60)Скоростна кутия - 1,7 л (Semi-Synth. 75W/90)Охладителна система - 4,6 лСпирачна уредба - 0,4 л, с ABS - 0,5 л (DOT4)Кормилна уредба - 0,65 л (Dextron II)Климатик (фреон) - 650-700 гр (R134a)Климатик(масло) - 150 cm3 (Dens Oil 9)
      Punto 1.2 '97

      Коментар

      Working...
      X