Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с охлаждането

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с охлаждането

    Здравейте, колеги и честита Коледа!Датчикът за охлаждането ми не е в ред и периодично откача. Вчера обаче при поредното закачане отиде на максимум. Днес долях антифриз концентрат, но резултатът беше същият - само след 2 минути работа на място отиде на максимум.Има ли как да разбера дали проблемът е в датчика, а имам охлаждане и безопасно ли е да отида на собствен ход до сервиз?Става дума за Фиат Браво ТД100.

    #2
    Re: Проблем с охлаждането

    ochinko написа:
    Здравейте, колеги и честита Коледа!Датчикът за охлаждането ми не е в ред и периодично откача. Вчера обаче при поредното закачане отиде на максимум. Днес долях антифриз концентрат, но резултатът беше същият - само след 2 минути работа на място отиде на максимум.Има ли как да разбера дали проблемът е в датчика, а имам охлаждане и безопасно ли е да отида на собствен ход до сервиз?Става дума за Фиат Браво ТД100.
    При мен се получи така когато бях сменял термостата и не бях включил добре буксата на датчика на температурата. При студен двигател, стартирам и след около минута работа на двигателя стрелката се устремява нагоре и спира на максимум висока температура.Купих датчик и когато се опитах да извадя буксата установих че тя не е влязла до рай в датчика а до половината и не е правила контакт с крачетата Сега имам два датчика :D Тази история ти я разказах зада обърнеш внимание на буксата и ако е включена явно датчика е за смяна или се губи веригата. Успех
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Много благодаря за отговора. Всичката документация и схеми са ми в работата обаче, тъй ще те помоля да ми опишеш къде се намира буксата, защото не се оправям много добре.

      Коментар


        #4
        ochinko написа:
        Много благодаря за отговора. Всичката документация и схеми са ми в работата обаче, тъй ще те помоля да ми опишеш къде се намира буксата, защото не се оправям много добре.
        Търси датчика на термостатното тяло. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=23048 а тук ще намериш необходимите схеми и информация.
        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

        Коментар

        Working...
        X