Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неприятен проблем с климатроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неприятен проблем с климатроника

    Колеги имам следния проблем с климатроника на Браво 1.2 16в.При палене на колата изписва еррор кли,иначе си духа студено,но когато пусна парното дори на HI духа много слабо топло почти хладко!Някакви идеи какъв може да е проблема???п.п За сравнение използвам Ланча Дедра 1.8 16в но там на HI в колата не се диша все пак нали от един и същи завод излизат
    Bravo 1.2 16v
    Lancia Dedra 1.8 16v
    Suzuki GSXR250R

    #2
    Самодиагностика на полуавтоматичен климатик - Брава/о/Мареа

    Коментар


      #3
      Това което ми каза колега наистина сработи и се изписа еррор 34!И сигурно съм доста тъп щото четох и не намерих какво значи еррор 34Сега като се зачетох май го разбрах:имам прецакан датчик на външна температура и някво окъсяване което как ще намеря не ми е ясно
      Bravo 1.2 16v
      Lancia Dedra 1.8 16v
      Suzuki GSXR250R

      Коментар


        #4
        Такаааа имам вече някаква насока за което съм крайно благодарен на колегата Оги.На Ланчия външния датчик се намира в лявото огледало и тук ли е така?И другия въпрос ми е:кои вериги да проследя за да детектна втората грешка
        Bravo 1.2 16v
        Lancia Dedra 1.8 16v
        Suzuki GSXR250R

        Коментар


          #5
          Ще откачиш буксата на вратата - ДЯСНАТА врата. Датчика е като на ланчия - пак е под огледалото, само че под дясното. На дедра и делта май е на лявото. Та на бравото ти е под дясното огледало, а като откачиш буксата на вратата, можеш да измериш какво е съпротивлението на датчика. Той е от тея : N.T.C. - с повишаване на температурата се понижава съпротивлението му. Сега не мога да търся за примерни стойности, виж дали в онази тема нямаше? Та така - ориентирай се към някоя морга за датчик 2-ра ръка, след като си сигурен че всички букси са здраво свързани, и датчика ти дава некоректни стойности. Не би трябвало като си на HI и колата е загряла, да продължава да духа хладко, трябва да си задуха горещо. Това ли е единствения код който ти изписа?ред.: Какво искаш да кажеш с "втората грешка" ?

          Коментар


            #6
            Ми мислех че 3 и 4 са две различни грешки но после констатирах че 3-ката ми казва къде е проблема а 4-ката какъв е проблема дефакто грешката си е една.А пък за парното уж духа топло ама на HI и трета степен на вентилатора не може да стопли.Реших че си втълпявам и запалих Дедъра и като загря като надух парното и щех да колабирам вътре та извода ми е че или фиата с със слабо парно или имам проблем някъде по колата.п.п да това беше единствения код който изписа веднага след това започна да духа силно както по принцип би трябвало на max def а на дисплея си изсписа километража.Абе колкото и да е слабо май не трябва да е така.Дедъра започва да духа горещо докато колата е още на 60-70 градуса
            Bravo 1.2 16v
            Lancia Dedra 1.8 16v
            Suzuki GSXR250R

            Коментар


              #7
              Глей ся, в тоз студ всичко е относително. Снощи в 2 часа през нощта, без да напъвам колата, с градуси на HI и вентилатор на 2, колата за 9 км дори не стигна 80 градуса. Вярно че е дизел, ама все пак... Но да знаеш - няма кола със слабо парно, водата като стане 90 градуса - дали е на мерцедес, или на фиат, или на квото искаш - водата си е 90 градуса и топли въздуха.

              Коментар

              Working...
              X