Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел. проблем Фиат Пунто ЕЛХ 94г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел. проблем Фиат Пунто ЕЛХ 94г.

    Днес сутринта както си карах (и май се опитвах да включа запалката), изведнъж ми угаснаха едновременно часовника и музиката и така и не се включиха повече. А иначе фарове, халогени и т.н. си работят. Възможно ли е да станало късо съединение по някаква причина от запалката? В бушоните ли да търся причината или другаде? От Уно 89г. стават ли бушоните и за пунтото (понеже имам резервни за Уно-то)?Благодаря предварително за помощта.
    Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

    #2
    Най-вероятно ти е изгорял бушона на запалката. Принципно бушоните на Уно и на Пунто са еднакжи - ако някои не се е паравил на майстор Така че смело ги сменяй - само спази означения ампераж на бушона

    Коментар


      #3
      Както казва колегата - изгорял е предпазителя. Но като сложиш нов преди да включих пак запалката провери я с едно уредче - да не дава накъсо - ако нямаш - приготви си още един предпазител и пробвай - ако изгори пак - проблема е в запалката - сменяй я ... ако не .... в гнездото на запалката ....вътре да не е станало късо ...
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        ivo написа:
        Както казва колегата - изгорял е предпазителя. Но като сложиш нов преди да включих пак запалката провери я с едно уредче - да не дава накъсо - ако нямаш - приготви си още един предпазител и пробвай - ако изгори пак - проблема е в запалката - сменяй я ... ако не .... в гнездото на запалката ....вътре да не е станало късо ...
        Колегата е прав - или е изгоряла запалката и е закъсила или вътре в гнездото полюсите се допират и дава късо Понеже запалката на Уно е същата, вземи от него и пробвай Ако пак закъси, ще трябва да сваляш гнездото.
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          ^

          Оказа се само бушончето за запалката - сменихме го и няма проблем сега (но от тогава не смея да ползвам запалката) - освен това озорих цял сервиз докато открият къде са скрити бушоните на Пунтото но другия път ще мога и сама да се оправя
          Punto ELX, 75к.с., 1.2MPI, '94г.+газ

          Коментар


            #6
            и аз проблем

            момчета скоростомера спря да работи , това може ли да е от предпазител или ? помощ

            Коментар


              #7
              Re: и аз проблем

              feelsomething написа:
              момчета скоростомера спря да работи , това може ли да е от предпазител или ? помощ
              Не е предпазител,при тези модели скоростомера е чисто механичен...Най-вероятно скъсано жило...при тази диагноза не трябва да работи и брояча/километража...
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар

              Working...
              X