Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Петна на пода? Антифриз?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Петна на пода? Антифриз?

    Седят си тези мокри (малко мазни) петна на пода на водача на моето Браво. И анифриза в казанчето бързо изчезва, за 20 дни вече е под мин. Подозирам радиаторче или съединения. Но няма ли логика ако е от тях да има петна по пода на пътника? Някои ако има идеи ще съм благодарен. Прочетох за смяна на радиатор, но дали съм опрял до това?Благодаря!
    Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

    #2
    Ами, по-скоро да
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
    Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
    Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

    Коментар


      #3
      Колега мятай радиаторчето на парното то ще е главния виновник и по скоро да не се прецака ABS-а.Защото е много близо до радиаторчето и като падне течност върхо него и згъва.Затова не се двоуми, а го сменяй.
      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

      Коментар


        #4
        6ma7ka7a написа:
        Колега мятай радиаторчето на парното то ще е главния виновник и по скоро да не се прецака ABS-а.Защото е много близо до радиаторчето и като падне течност върхо него и згъва.Затова не се двоуми, а го сменяй.
        Искаш да кажеш централата на airbag-a! Наистина колегата да вземе мерки да не се сбогува с този модул...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          6ma7ka7a написа:
          Колега мятай радиаторчето на парното то ще е главния виновник и по скоро да не се прецака ABS-а.Защото е много близо до радиаторчето и като падне течност върхо него и згъва.Затова не се двоуми, а го сменяй.
          Искаш да кажеш централата на airbag-a! Наистина колегата да вземе мерки да не се сбогува с този модул...
          Да колега не беше ли там и на ABS или аз се бъркам.
          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

          Коментар


            #6
            След като имаш петна от антифриз на пода най-добре е да отидеш в сервиз и да смениш радиаторчето на парното тъй като антифриза е корозивен и ще предизвика маса поразии на анти корозивното покритие на легените.Самото радиаторче е към 60-70 Лв. но за труд зависи от модела на таблото (колко детайла се свалят)колко пари ще ти вземат.На мен като протече ми присветна лампата на airbag и на следващия ден го смених
            Fiat Brava 1.6,100

            Коментар


              #7
              Според мен не е радиаторчето! То не може да се пукне толкова лесно, по-скоро е кранчето... голяма глупост е това кранче ей!! Миналата година бащата го прави... тая година и аз!!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                6ma7ka7a написа:
                Да колега не беше ли там и на ABS или аз се бъркам.
                Бъркаш, централана на АBS-а е в модула в, който е и мотора, и вентилите, т.е. в моторния отсек.@Executer за, какво кранче става въпрос? Доколкото знам кранче няма. И аз имах подобен проблем преди три години, мазничко петно само, че в краката на пътника. Налях една добавка за запушване на печове и вече три години няма и капка!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  6ma7ka7a написа:
                  Да колега не беше ли там и на ABS или аз се бъркам.
                  Бъркаш, централана на АBS-а е в модула в, който е и мотора, и вентилите, т.е. в моторния отсек.@Executer за, какво кранче става въпрос? Доколкото знам кранче няма. И аз имах подобен проблем преди три години, мазничко петно само, че в краката на пътника. Налях една добавка за запушване на печове и вече три години няма и капка!
                  Аз малко говоря найзуст, но ако съдя по типото, там има едно кранче което се контролира от врътката за топло/студено.Това е на модел без климатик... но пак казвам че е трудно да се спука алуминиевия радиатор, единствено ако колата е прегряна брутално!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Executer написа:
                    ...но пак казвам че е трудно да се спука алуминиевия радиатор, единствено ако колата е прегряна брутално!
                    То не се пука, а изгнива отвътре и започва да капе.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      петното може да е където си иска, защото има една пласмаса под него, която пази ако протече да отвежда и да не ти хвърли върху крака. по принцип най-ниската точка се пада на преградата между двигателя и купето, оттам като протече се стича по пода на колата нанякъде. радиаторчето не гние, щото е алуминиево, а проблема е в едни гумички в края на тръбичките. а антифриза не е разяждащ както казва един колега
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        петното може да е където си иска, защото има една пласмаса под него, която пази ако протече да отвежда и да не ти хвърли върху крака. по принцип най-ниската точка се пада на преградата между двигателя и купето, оттам като протече се стича по пода на колата нанякъде. радиаторчето не гние, щото е алуминиево, а проблема е в едни гумички в края на тръбичките. а антифриза не е разяждащ както казва един колега
                        А тогава, защо се сменят радиаторчетата?
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Vladim написа:
                          pakumba написа:
                          петното може да е където си иска, защото има една пласмаса под него, която пази ако протече да отвежда и да не ти хвърли върху крака. по принцип най-ниската точка се пада на преградата между двигателя и купето, оттам като протече се стича по пода на колата нанякъде. радиаторчето не гние, щото е алуминиево, а проблема е в едни гумички в края на тръбичките. а антифриза не е разяждащ както казва един колега
                          А тогава, защо се сменят радиаторчетата?
                          както на рад. на парното, така и на водния радиатор в края на всяка тръбичка, където влиза в общия обем има гумичка. гениално е. тази гумичка реално уплътнява тръбичката кум общия обем. с годините се втвърдява и почва да пропуска, на водния ми дори се бяха нацепили. ако няма механичен удър самата тръбичка няма как да изпуснею/е, ако караш с белина може/ на парното радиаторчето го бях лепил дори- покрих всичките тези гумички с лепило и държа известно време, но водата си направи път в лепилото ми и през него пак изби, то и лепилото беше обущарско ако ти е много интересно под ръка ми е водния ще ти го снимам.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            6ma7ka7a написа:
                            Да колега не беше ли там и на ABS или аз се бъркам.
                            Бъркаш, централана на АBS-а е в модула в, който е и мотора, и вентилите, т.е. в моторния отсек.@Executer за, какво кранче става въпрос? Доколкото знам кранче няма. И аз имах подобен проблем преди три години, мазничко петно само, че в краката на пътника. Налях една добавка за запушване на печове и вече три години няма и капка!
                            каква е тази добавка за запушване на течове?
                            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                            Коментар


                              #15
                              alvanovo написа:
                              каква е тази добавка за запушване на течове?
                              Не помня на коя марка използвах... но по принцип можеш да ги намериш по бензиностанциите, Бриколаж...
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X