Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с захранването на безиновата помпа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с захранването на безиновата помпа

    Здравейте, купих си Пунто преди 3 дни. Смениях антифриза на колата и изведнаж огасна. Оказа се че ток към бензиновата помпа не достига. В сервиза ми казаха че може би е копютъра. Дали е възможно това? [/b]А пак и ламбда сондата се оказа откачена... дали въобще работи нещо :D
    Фиат Пунто 55 SX

    #2
    а някой да знае на ПУНТО каде се намира този бушон?
    Фиат Пунто 55 SX

    Коментар


      #3
      Какво означава не достига - има или няма? Или напрежението е малко? Огледай инсталацията - както съветва Митко, ако не ти е много ясно - по добре някой познат ил на сервиз - същото важи и за сондата ... замерете напрежението и възможно е въобще да не работи и за това да е откачена - а възможно и при някой ремонт да не е била закачена ....
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        Напрежение до помпата въобще не стига, оставил сам я на сервиз и днес сте ми тестват копютъра. (може би трябваше да я дам на итал сервиз където може би по-разбират). Та ще изчакам парво да запали без сондата, след това и нея сте оправиям
        Фиат Пунто 55 SX

        Коментар


          #5
          ...

          expsvetly написа:
          а някой да знае на ПУНТО каде се намира този бушон?
          Да, но кажи за кой модел двигател питаш-има известни разлики...
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Обадиха ми се от сервиза и казаха че копютъра давал грешки (ама да вярвам ли да не вярвам ли, не че някой ме пита) Ще видим като/ако се оправи. Ще ви напиша каква е причината. Благодаря ви!
            Фиат Пунто 55 SX

            Коментар


              #7
              expsvetly написа:
              Обадиха ми се от сервиза и казаха че копютъра давал грешки (ама да вярвам ли да не вярвам ли, не че някой ме пита) Ще видим като/ако се оправи. Ще ви напиша каква е причината. Благодаря ви!
              Ами като е откачена сондата няма начин да не дава грешки, то тя не е за красота сложена. По добре виж да не ти е махнат катализатора, някои малоумни "майстори" като го свалят откачват и сондата, щото от нея вече "нямало нужда"
              FIAT Tipo 1,4mi - EX
              Alfa Romeo 146ti - EX
              Alfa Romeo 156 2,4JTD

              Коментар


                #8
                СТАВА ВАПРОС ЧЕ, КОПЮТЪРА Е ОТКАЧЕН ОТ КОЛАТА, ТЕСТВАТ ГО ИЗВЪН НЕЯ И ДАВАЛ ГРЕШКИ . ИНАЧЕ КАТО Е ЗАКАЧЕН ВСИЧКО РАБОТИ, САМО НЯМА ТОК КЪМ БЕНЗИНОВАТА ПОМПА (И НЕ СЕ ПОДВЕЖДА БЕНЗИН И НЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЛИ ПОРАДИ ТОВА).
                Фиат Пунто 55 SX

                Коментар


                  #9
                  expsvetly написа:
                  СТАВА ВАПРОС ЧЕ, КОПЮТЪРА Е ОТКАЧЕН ОТ КОЛАТА, ТЕСТВАТ ГО ИЗВЪН НЕЯ И ДАВАЛ ГРЕШКИ . ИНАЧЕ КАТО Е ЗАКАЧЕН ВСИЧКО РАБОТИ, САМО НЯМА ТОК КЪМ БЕНЗИНОВАТА ПОМПА (И НЕ СЕ ПОДВЕЖДА БЕНЗИН И НЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЛИ ПОРАДИ ТОВА).
                  доколкото знам компютър откачен от колата не може да се тества но може и да бъркам де
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    expsvetly написа: СТАВА ВАПРОС ЧЕ, КОПЮТЪРА Е ОТКАЧЕН ОТ КОЛАТА, ТЕСТВАТ ГО ИЗВЪН НЕЯ И ДАВАЛ ГРЕШКИ . ИНАЧЕ КАТО Е ЗАКАЧЕН ВСИЧКО РАБОТИ, САМО НЯМА ТОК КЪМ БЕНЗИНОВАТА ПОМПА (И НЕ СЕ ПОДВЕЖДА БЕНЗИН И НЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЛИ ПОРАДИ ТОВА). доколкото знам компютър откачен от колата не може да се тества но може и да бъркам де
                    Може на друг мотор, при положение, че не е кодиран, в противен случай просто си попаднал на факири!

                    Коментар


                      #11
                      hit-ko написа:
                      expsvetly написа: СТАВА ВАПРОС ЧЕ, КОПЮТЪРА Е ОТКАЧЕН ОТ КОЛАТА, ТЕСТВАТ ГО ИЗВЪН НЕЯ И ДАВАЛ ГРЕШКИ . ИНАЧЕ КАТО Е ЗАКАЧЕН ВСИЧКО РАБОТИ, САМО НЯМА ТОК КЪМ БЕНЗИНОВАТА ПОМПА (И НЕ СЕ ПОДВЕЖДА БЕНЗИН И НЕ МОЖЕ ДА ЗАПАЛИ ПОРАДИ ТОВА). доколкото знам компютър откачен от колата не може да се тества но може и да бъркам де
                      Може на друг мотор, при положение, че не е кодиран, в противен случай просто си попаднал на факири!
                      като гледам какво пише колегата май са факири ама в кавички
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        ВАПРОСЪТ Е ЧЕ ЕКУ-ТО НЕ ПОДАВА ТОК КЪМ ПОМПАТА (ПО ТОЧНО КЪМ РЕЛЕТО), ИНАЧЕ ВСИЧКО ДРУГО РАБОТИ. ЗА ТОВА СА ГО ДАЛИ ДА МУ ТЕСТВАТ ЕЛЕКТРОНИКАТА (МОЖЕ И САМО ДА ГО РЕСЕТНАТ- ТОВА НЕ ЗНАМ). ОБЕЩАХА МИ ЗА ДНЕС, НО ЩЕ ВИДИМ :D
                        Фиат Пунто 55 SX

                        Коментар


                          #13
                          Колега,ако колата има газова уредба,провери дали не е правена с прекъсване на бензиновата помпа.Ако нищо не помогне и се установи проблем в ЕКУ-то защо не пробвш краен вариант-включване на бобината на релето при подаване на контакт.Знам,че не е много правилно,но това е временно решение, докато не намериш постоянно.И не забравяй-няма нищо по постоянно от временното Успех
                          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                          Коментар


                            #14
                            Така, казаха ми че компютъра е оправен (била изгоряла някаква част). Но някъде из кабелите давало на късо и тази сменената част греела и можело пак да изгори. Така че сега ще чакам догодина да проверят ел. инсталацията. Стана цяла епопея
                            Фиат Пунто 55 SX

                            Коментар


                              #15
                              Човече, или ти ни спестяваш инфо, или на теб ти го спестяват. Коя е тая "някаква част" от "компютъра" която е изгоряла, та и са я сменили?Не забравяй, че условно "някаква част" от "компютъра", която да изгори и да бъде сменена може да е и бушон Искай да ти обяснят какво е изгоряло, абе колкото повече питаш - толкова по-добре за теб.
                              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                              Коментар

                              Working...
                              X