Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос свързан със смяната на радиаторче за парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос свързан със смяната на радиаторче за парното

    Питането ми е следното:Понеже съм поразглобил така или иначе жабката и реших да изкарам радиаторчето понеже леко ми сълзи сигурно от някъде щото е мокро под него и май е за смяна. Та видях къде се намира и знам как да го извадя обаче върху неговото капаче имам някаква пластмаса която ми пречи(тя е върху капачето и продължава до другия край откъм педалите и задния и край продължава до начаото на тръбичките за антифриза,който влизат в купето Утре ще кача и снимки ако не е станало ясно тъй като много много неможе да се обясни Искам да я махна тая пластмаса която покрива тръбичките и капачето на радиаторчето за да си го сменя или да видя дали не е от гумените пръстени
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Не е нужно да сваляш пластмасата, просто я избутваш на долу и демонтираш радиатора. Той е прикрепен с един винт от горната страна и с фланец с три болта към тръбите. Аз лично я закрепих с една отверка натисната на долу за да използвам и двете си ръце Ps:Ако срещнеш някаква трудност при подмяната на радиатора обади се 0888123472- Тодор
    Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      тя се държи на един болт, който е завит вертикално- главата му сочи надолу към пода на колата. намира се максимално напред към двигателя. аз го видях с огледалце. а лично моята пласмаса я счупих
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        има около 3 теми със снимки за смяната на това радиаторче на парното ( отоплително)

        Коментар


          #5
          Знам че има около 3 теми със снимки...всички съм ги чел обаче точно това което питам го няма! Прочети ми въпроса да видиш,ако го имаше нямаше да питам за въпросното пластмасово капаче
          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

          Коментар


            #6
            Колега това пластмасово капаче се развива ето малко снимки.
            Прикачени файлове
            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

            Коментар


              #7
              Колега задължително намажи о пръстените със силикон, че аз моя радиатор го сложих сложих нови о пръстени след една седмица и протече затова мажи със силикон.Картинките бяха от накакъв сайт който сега немога да намеря добре че съм запаметил картинките.
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #8
                6ma7ka7a написа:
                Колега задължително намажи о пръстените със силикон, че аз моя радиатор го сложих сложих нови о пръстени след една седмица и протече затова мажи със силикон.Картинките бяха от накакъв сайт който сега немога да намеря добре че съм запаметил картинките.
                И аз така сложих нови "О"-пръстени , но и на мен ми сълзи . Ти какъв силикон използва? WURTH?
                SEAT Leon Cupra 300
                Triumph Street Triple 765 R

                Коментар


                  #9
                  Малко извън темата. Къде се намира клапата за промяна на посоката на въздуха за купето и навън??
                  www.CarProfi-BG.com
                  Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                  Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                  Най-атрактивните цени в София!

                  Коментар


                    #10
                    VooDoo написа:
                    6ma7ka7a написа:
                    Колега задължително намажи о пръстените със силикон, че аз моя радиатор го сложих сложих нови о пръстени след една седмица и протече затова мажи със силикон.Картинките бяха от накакъв сайт който сега немога да намеря добре че съм запаметил картинките.
                    И аз така сложих нови "О"-пръстени , но и на мен ми сълзи . Ти какъв силикон използва? WURTH?
                    Колега няма значение каква марка ще е силикона само да издържа на висока температира.
                    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                    Коментар


                      #11
                      няма д астане със силикон пичове, вервайте ми, 3 пъти съм го свалял. няма толкова високи о пръстени да се продават, затова така става- не може да уплътни добре и сълзи- или си карате така или слагате като мен- на диаметър тършсите същия като оригиналния, но на височина намирате по-ниски и слагате 2 о-пръстена, които да са малко по високи от оригиналния и после дори няма нужда от кой знае кво стягане на планката дето натиска тръбите. изпробваноклапата се намира отпред под поленовия филтър
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        няма д астане със силикон пичове, вервайте ми, 3 пъти съм го свалял. няма толкова високи о пръстени да се продават, затова така става- не може да уплътни добре и сълзи- или си карате така или слагате като мен- на диаметър тършсите същия като оригиналния, но на височина намирате по-ниски и слагате 2 о-пръстена, които да са малко по високи от оригиналния и после дори няма нужда от кой знае кво стягане на планката дето натиска тръбите. изпробваноклапата се намира отпред под поленовия филтър
                        Значи викаш няма да стане . Може би има някаква съставка в антифриза, която е агресивна към силиконовото уплътнение. Трябва да измисля нещо ,че ми писна не толкова да доливам, а да слагам разни парцалчета до радиаторчето, които да попиват антифриза.
                        SEAT Leon Cupra 300
                        Triumph Street Triple 765 R

                        Коментар


                          #13
                          PaUnOff написа:
                          Знам че има около 3 теми със снимки...всички съм ги чел обаче точно това което питам го няма! Прочети ми въпроса да видиш,ако го имаше нямаше да питам за въпросното пластмасово капаче
                          e има го написано, без снимки .. досега http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...EF%FA%EB%ED%EE

                          Коментар


                            #14
                            pakumba написа:
                            няма д астане със силикон пичове, вервайте ми, 3 пъти съм го свалял. няма толкова високи о пръстени да се продават, затова така става- не може да уплътни добре и сълзи- или си карате така или слагате като мен- на диаметър тършсите същия като оригиналния, но на височина намирате по-ниски и слагате 2 о-пръстена, които да са малко по високи от оригиналния и после дори няма нужда от кой знае кво стягане на планката дето натиска тръбите. изпробваноклапата се намира отпред под поленовия филтър
                            Ами колега моето е направено така с о пръстени НОВО и допълнително намазани със силикон а не тече не сълзи всичко е ок.А колега ако не намери нови о пръстени може и със старите ако разбира се не са скъсани хубаво ги намзва със силикон и пак ще стане.Ами това е от мен поздрави.
                            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                            Коментар


                              #15
                              crush написа:
                              Малко извън темата. Къде се намира клапата за промяна на посоката на въздуха за купето и навън??
                              Да не кажеш че само се заяждам сега. Намира се зад жабката, над вентилатора за купето, и под филтъра за въздуха в купето, ако гледаш от вън. Обаче за да я достигнеш за ремонт не е достатъчно само да махнеш жабката. Най-лесно се пипа отвън, като махнеш филтъра за купето, и бръкнеш към вентулатора надолу. Ако ти е запецнала затворена, няма да можеш да видиш вентилатора, ако го виждаш - значи е отворена.

                              Коментар

                              Working...
                              X