Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет против кражба на касетофон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет против кражба на касетофон

    привет фенове....наскоро си купих касетофонче с падащ панел....както и да е...панела го свалям...ама ме притеснява касетофончето....има ли някои от вас който да е приспособил касетофончето така, че да не привлича погледите...преди време един от членовете на клуба.. изказа мнение, че отгоре слага капаче...колкото да не се вижда касетофона...то вярно...гаранция няма....но все пак...какво мислите по въпроса
    Punto 1.2, ELX MPI

    #2
    най добре му направи застраховка - струва 10 лв, и после им представяш панела и ти плащат
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      най добре му направи застраховка - струва 10 лв, и после им представяш панела и ти плащат
      Е да ама се ядосваш!Аз му слагам капаче, освен това тоя дето ми го монтира му сложи двойнолепяща лента за тежки рледмети - облепи го отвън. Каза че единствения начин да се извади е чрез рязане с канцеларско ножче. Каза че е пробвано като метод щото вече е предотвратило цели три кражби! Просто двойнолепящата лепенка - една дебела, бяла, при дърпане настрани държи много здраво. Отделно, касетофона отзад има един винт - завинтваш го за купето и....това е. После иди го режи!Капачето е просто да не привлича блуждаещи погледи. Засега работи.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Колега geshabeli... знаеш ли как реагират крадците, когато срещнат така добре захванат касетофон? Хакват една отверка по няколко пъти в касетофона, правят го на парчета пък си го ползвай после със здраве! Затова наистина според мен спасението е застраховка. Доста хитри са крадците за да се връзват на номера с капаци на мястото на касетофона, но и това в някаква степен е решение.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Колега geshabeli... знаеш ли как реагират крадците, когато срещнат така добре захванат касетофон? Хакват една отверка по няколко пъти в касетофона, правят го на парчета пък си го ползвай после със здраве! Затова наистина според мен спасението е застраховка. Доста хитри са крадците за да се връзват на номера с капаци на мястото на касетофона, но и това в някаква степен е решение.
          Напълно съм съгласен, нагледал съм се на такива изпълнения, колкото по-лесно го извадят толкова по-малко щети ще ти нанесат. Решението е застраховка, просто задължително носиш в теб панела. Плащат 100%.

          Коментар


            #6
            Така и като отидеш с фактура за 250лв. в "ДЗИ" и им представиш полицата за каското на колата и викат тя е застрахована за 1500 лв. щото е на 15 години, а всяка една екстра е максимум 5% от застрахователната стойност на колата.... какво правим ?И ми е много интересно къде ше купят Темпра 1.9 Т.дс (гледана като част от сем.) за 1500 лв? (но тва е др. въпрос)

            Коментар


              #7
              Mitko написа:
              Виждал съм направо поломени средни конзоли от кражба на радиото. Не знам това покрива ли се от застраховка.
              Покриват се, поне така пише. Покриват се щети нанесени по време на кражбата (прозорци, конзола...), но не се покриват липсващи елементи (напр. гуми) по обясними причини. Колкото до касетофона: затова искат панела - за да не плащат един и същ касетофон по няколко пъти. Уточнение - това е при пълно каско, нямам представа дали може да се застрахова само касетофон...Колкото до разните капачета - предпочитам да се вижда, че там има касетофон БЕЗ панел, отколкото някой да провери какво има зад капака. Пък и познавам хора с такива капаци (май стана малко двусмислено ), които си мислят, че като не се вижда - все едно го няма и не си и правят труда да свалят панела...
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                Аз пък си мисля за друга идея.. но ще е доста сложно за изпълнение...Значи обикновенно се слага от вън "представка" на мястото на оригиналния касетофон, а вътре по-надълбоко се намира плеъра.. (заради формата на Брава/Мареа). Взимате едно старо радио и го демонтирате, като оставате само пластмасите от вън.. но за да се монтира в "представката" на новия плеър, ще се наложи и изрязване и шлайфане на оригиналните пластмаси, така, че да не си личи въпросната операция... и когато махнете панела.. слагате изрязания "панел" от оригналното радио.. и се предполага, че никой няма да тръгне да краде радио с касетки Незнам дали има хляб в тази идея.. но ако звучи убедително.. може да пробвам да си го измайсторя
                FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                Коментар


                  #9
                  perlsite написа:
                  Аз пък си мисля за друга идея.. но ще е доста сложно за изпълнение...Значи обикновенно се слага от вън "представка" на мястото на оригиналния касетофон, а вътре по-надълбоко се намира плеъра.. (заради формата на Брава/Мареа). Взимате едно старо радио и го демонтирате, като оставате само пластмасите от вън.. но за да се монтира в "представката" на новия плеър, ще се наложи и изрязване и шлайфане на оригиналните пластмаси, така, че да не си личи въпросната операция... и когато махнете панела.. слагате изрязания "панел" от оригналното радио.. и се предполага, че никой няма да тръгне да краде радио с касетки Незнам дали има хляб в тази идея.. но ако звучи убедително.. може да пробвам да си го измайсторя
                  нещо подобно и аз имам предвид....обикновено слушам само радио и преди много се колебаех какъв касетофон да си взема...вадещ се или с падащ панел...е.....взех с падащ панел....и в момента съм си изработил едно капаче....от картон....но ще го покрия със фолио...и като махна панела ще слагам капачето, колкото да не привлича вниманието....не знам какво мислите за тази идея .... ле леее....от тия крадци можеш само да луднеш да измисляш какви ли не хватки..... а иначе за застраховката съм ЗА....тя си е застрахована....проблеми няма....ама да не дава господ....ако стане...нямам нито време нито нерви да ходя насам натам да се разправям със застрахователи...
                  Punto 1.2, ELX MPI

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    Колега geshabeli... знаеш ли как реагират крадците, когато срещнат така добре захванат касетофон? Хакват една отверка по няколко пъти в касетофона, правят го на парчета пък си го ползвай после със здраве! Затова наистина според мен спасението е застраховка. Доста хитри са крадците за да се връзват на номера с капаци на мястото на касетофона, но и това в някаква степен е решение.
                    Според мен не си схванал идеята. Идеята е че касетофоните без панели ги свалят едни хора с замъглени умове дето ги дават после по 10лв парчето! Като не видят самия касетофон, как ще разберат заслужава ли си да го свалят? Ако ми го сръчкат, ще си взема нов. Обаче го предпочитам потрошен пред изрязан! Другите дето ги свалят за продажба знаят на кой касетофона е скъп и свалят ТОЧНО неговия. Е моя не е скъп.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      blue_g написа:
                      perlsite написа:
                      Аз пък си мисля за друга идея.. но ще е доста сложно за изпълнение...Значи обикновенно се слага от вън "представка" на мястото на оригиналния касетофон, а вътре по-надълбоко се намира плеъра.. (заради формата на Брава/Мареа). Взимате едно старо радио и го демонтирате, като оставате само пластмасите от вън.. но за да се монтира в "представката" на новия плеър, ще се наложи и изрязване и шлайфане на оригиналните пластмаси, така, че да не си личи въпросната операция... и когато махнете панела.. слагате изрязания "панел" от оригналното радио.. и се предполага, че никой няма да тръгне да краде радио с касетки Незнам дали има хляб в тази идея.. но ако звучи убедително.. може да пробвам да си го измайсторя
                      нещо подобно и аз имам предвид....обикновено слушам само радио и преди много се колебаех какъв касетофон да си взема...вадещ се или с падащ панел...е.....взех с падащ панел....и в момента съм си изработил едно капаче....от картон....но ще го покрия със фолио...и като махна панела ще слагам капачето, колкото да не привлича вниманието....не знам какво мислите за тази идея .... ле леее....от тия крадци можеш само да луднеш да измисляш какви ли не хватки..... а иначе за застраховката съм ЗА....тя си е застрахована....проблеми няма....ама да не дава господ....ако стане...нямам нито време нито нерви да ходя насам натам да се разправям със застрахователи...
                      Моето капаче е от стара кутия за панел на касетофон...открих че е с цвета на таблото и ако погледнеш от стъклото -не се забелязва касетофона. Смятах обаче да монтирам касетофона по-назад и да слагам оригиналния капак на мястото, само че не открих такъв до сега.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Много сложни комбинации правите Както беше написал колега в едно от мненията, най-добре е застраховка и по-улеснен монтаж, за да може като счупят стъклото да се присегнат и да го извадят. После застрахователя плаща касетофона и стъклото, а Вие си взимате по-новият модел, защото вече цената е паднала В противен случай освен, че могат да поломят конзолата, може да счупят касетофона, да срежат тапицерия, да счупят и другите стъкла и др. "благинки" породени от факта, че някой си е "бетонирал" имуществото.Гепачите на касетофони са наркомани, които не мислят По-точно мислят изкривено Затова ако ги хванете ги биете до последно Един път ми се случи да хвана с едни приятелчета едно такова к****е и накрая не знаеше какво е - мъж или жена Но много гадно беше успял да изкърти конзолата с касетофона и това стана за 5 сек. Моят съвет е КАСКО и по-евтини модели (около 200лв.) за да не бият на очи много
                        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                        FIAT Punto 99' 1.7 TD

                        Коментар


                          #13
                          Dodo 155 написа:
                          Много сложни комбинации правите Както беше написал колега в едно от мненията, най-добре е застраховка и по-улеснен монтаж, за да може като счупят стъклото да се присегнат и да го извадят. После застрахователя плаща касетофона и стъклото, а Вие си взимате по-новият модел, защото вече цената е паднала В противен случай освен, че могат да поломят конзолата, може да счупят касетофона, да срежат тапицерия, да счупят и другите стъкла и др. "благинки" породени от факта, че някой си е "бетонирал" имуществото.Гепачите на касетофони са наркомани, които не мислят По-точно мислят изкривено Затова ако ги хванете ги биете до последно Един път ми се случи да хвана с едни приятелчета едно такова к****е и накрая не знаеше какво е - мъж или жена Но много гадно беше успял да изкърти конзолата с касетофона и това стана за 5 сек. Моят съвет е КАСКО и по-евтини модели (около 200лв.) за да не бият на очи много
                          Ние един такъв голям бой му дръпнахме и после в багажника. Газ, спирачка, газ ... и така до районното. Там обаче полицая каза, че нищо не можело да се направи защото целия багажник бил само в негови отпечатъци . Даде си ни го. Ние му дръпнахме още малко бой и го пуснахме. Ама после разправии със застрахователя и т.н.Абе не си е работа.
                          Tipo 1.6 [149C2046]

                          Коментар


                            #14
                            застраховка

                            Petrov, на мойта темпра и направих пълно каско което покрива 3200лв, за толкова я взех. (темпра 1.6, седан, 1991г.)а новия CD player утре сутрин отивам да го застраховам самостоятелно. Нося фактурата, плащтам 10% от стойността по фактура, снимат го в колата и панелчето и ако стане нещо възстановяват 100%, отделно каското на колата покрива другите щети. За съжаление никого не мога да спра да ми разбие джам-а и неприятностите са неизбежни, поне да не плащам излишно за глупостите на някой малоумник.
                            Fiat Tempra, 1.6, 1991

                            Коментар


                              #15
                              Ето моя варянт:Касетофона си е на мястото капака отгоре!Панела е свален,капака е на неговото място.А отгоре е монтирана празна кутия от касетофон.(от тези които са направени да се вадят) и създава илюзия че е свален целия касетофон.а ето без панел и без капакП.С. Малко кофти снимки ама беше тъмно като в г..
                              125s/1600ccm/100ps

                              Коментар

                              Working...
                              X