Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сурнах Типото...дайте съвет...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сурнах Типото...дайте съвет...

    Ако не е чак толкова много наранено можеш да пробваш с полир паста да отстраниш червената боя. Определено недей да пробваш с тънка шкурка щото после ще ти се наложи да ходиш на бояджия/то в същност и сега май си за бияджия/. Търкането с паста става с вълнен парцал. Има такива пасти който отстраняват лека наранявания ама не очаквай чудеса.

    #2
    Обяснили са ти правилно Alexius и Mitko, ако боята е върху твоята,без да е ’’задълбало’’до тенекия или да се вижда шприц-кит ше минеш само с паста. Отиваш в първия магазин за автобои и взимаш шлайф-паста. Има и на грамаж, прецени според драскотината или им кажи те ще ти кажат колко ще ти трябва. Не е скъпа, ако е само боя отгоре,без дълбоко нараняване ще стане. Трябва повечко време и търпение,но ако е такова положението ще стане перфектно със шлайф-пастата. Става и с водна шкурка, ама там трябва да внимаваш повече, пък и после пак трябва полир паста. Ако е наранена боята и се е издраскало до основа или тенекия(което съм почти сигурен че е станало), шкурка, кит, боядисване с преливане. За спирачната течност забрави.п.с. А каско нямаш ли

    Коментар


      #3
      me_to_u написа:
      п.с. А каско нямаш ли
      Имам каско,но не знам дали няма да ми се изсмеят за едно одраскване,все пак колата не е ударена,до сега не съм бил с каско и не знам до каква степен да си търся парите-ремонта.....Някой с каско изкал ли е ремонт от застрахователя си заради одраскване..?
      Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

      Коментар


        #4
        не знам до каква степен да си търся парите-ремонта
        Vlado, човек, я не се излагай и отивай при застрахователите! Ти като плаща те казаха ли ’’ми незнаем доколко пари можете да дадете’’! Щом си платил,тичай да си търсиш правата. Всички застрахователи работят с определен сервиз,оставяш колата и чакаш да си я прибереш готова. Естествено няма да пиша глупости какво да кажеш че е станало, сам се сети, за да не кажат протокол от КАТ какво трябва да се е случило. Поне при някои(незнам дали са всички) застр.комп. имаш право на една щета без протокол. Ти решаваш,ако не ти се занимава да си търсиш твоето,отивай направо на майстор.

        Коментар


          #5
          Re: Сурнах Типото...дайте съвет...

          Vlado написа:
          Ами....един месец вече го карам и стана тъпа дребна беля....като го вкарвах в двора...вятъра духна силно....портала реши да се затвори и сега бялото Типо има около 30см2 червена боя по вратата и калника...Не е нещо да се ядосвам много,но се дразня...много си личи това червено на лъскавото бяло....та с какво мога да го махна,с търкане не стана,явно боята е наранена и червената е влязла в охлузената бяла боя....Приятел ми каза,че е оправил неговата при подобен случай със спирачна течност и много леко търкане....?Аз съм чувал за пасти които след полиране с много ситна шкурка на нараненото място поправят боята...,но само съм чувал,не знам какво да търся и какви пари е...?Дайте съвет...!
          Със спирачната течност ще падне цялата боя А пък с шкурка ще ти се одраска боята съвсем.Дори и да е много ситна.
          Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

          КУПУВАМ: Теглич за Темпра
          КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
          КУПУВАМ: Спортен волан

          http://www.tempra-clube.hit.bg
          http://www.tempras.myfreebb.com

          Коментар


            #6
            А пък с шкурка ще ти се одраска боята съвсем.Дори и да е много ситна.
            Можем да поспорим по въпроса,но както и да е. Ще стане само офтопик.

            Коментар


              #7
              Re: Сурнах Типото...дайте съвет...

              [/quote]Със спирачната течност ще падне цялата боя А пък с шкурка ще ти се одраска боята съвсем.Дори и да е много ситна.[/quote]Не би трябвало да падне ,двете бои са различни.....Старата ми Шкода колко съм я оливал със спирачна течност и нищо й няма....
              Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

              Коментар


                #8
                Vlado написа:
                me_to_u написа:
                п.с. А каско нямаш ли
                Имам каско,но не знам дали няма да ми се изсмеят за едно одраскване,все пак колата не е ударена,до сега не съм бил с каско и не знам до каква степен да си търся парите-ремонта.....Някой с каско изкал ли е ремонт от застрахователя си заради одраскване..?
                Аз пък ще ти кажа какво да кажеш - значи първо,срока за уведомяване на застрахователя за щета - без протокол както в твоя случай, при повечето застрахователи е 1 до 3 дена? Виж къде си застрахован, и си прочети общите условия на полицата. Тъй като това за което пишеш, е станало вече преди няколко дена, отиваш утре заявяваш, че си намерил вчера вечерта на излизане от работа, (от кръчмата, от кафето, от магазина или каквото там се сетиш) колата одраскана на паркинга. Да не кажеш че е от 1 седмица, щото отива всичко по дяволите. Трябва да минеш оглед, и след това - или ти взимат колата и я оправят в техен сервиз, или ти дават пари в брой ти да я оправяш сам. И в двата случая е по-добре от нищо. Давай смело, и сподели после какво си направил!

                Коментар


                  #9
                  Горния постинг е напълно верен.Колите на цялата фирма са застраховани в Булинс.Трябва дфа ти кажа че непрекъснато ни удрят, дерат и чупят по паркинги. Винаги се е случило "вчера". Веднъж лично си доразбих задната броня и събрах парчетата в жабката защото ми беше писнало да ми дават парите само за "лепене". Тя от лепене нямаше здраво място вече. Е аз пак я залепих но поне дадоха пари като за нова броня.
                  Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                  Коментар


                    #10
                    защото ми беше писнало да ми дават парите само за "лепене"
                    Еми нормално човек, така е в Булинс. Поне пък не им крадат колите много много И мисля, че напрайхме малко офтопик, само да сумирам, Vlado, отиваш и си оправяш колата, какво ще казваш ти си знаеш.! Не излагай клуба!

                    Коментар


                      #11
                      Нямах нет до сега,та да кажа какво стана.....Ходих два пъти да я огледат застрахователите и двата пъти ги нямаше хората които се занимават с огедите....Ядосах се,взех малко спирачна течност и едно парцалче и......нищо не остана от сурването....ама нищо,никакви следи,просто съм удивен..
                      Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

                      Коментар

                      Working...
                      X