Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смесване на двигателни масла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смесване на двигателни масла

    Имам останало масло в 2 туби по 0.350-0.400 л. от предишни смени. И двете са 5W40-eдното е Valviline,a другото е Yacco. Мисля да взема този път само 3л. Yacco , но ще се наложи да долея малко и от Valvolinе. Дали има вероятност да се пресече маслото при смесването? Аз предполагам,че при съвремените масла не би трябвало да има проблем, но въпреки това реших да питам за по-сигурно.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    #2
    Няма да се пресече, но не те съветвам да го правиш.

    Коментар


      #3
      naskobg написа:
      Няма да се пресече, но не те съветвам да го правиш.
      Защо? Ако смесиш сливова и кайсиева ракия получение коктейл няма ли да е добър ?
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        Колега, така си спамиш в темата, но щом питаш - ще ти отговоря. Така ще развалиш кайсиевата ракия. :D

        Коментар


          #5
          Мислех, че темата е за масла, а се оказа за ракии! Що се отнася до пресичането - няма такава опасност - нееднократно е тествано! Нито за раките, нито за маслата! Само масло с бира не знам - май-май ще се пресече!

          Коментар


            #6
            сипваи да има няма да умре кола е
            Subaru B9 tribeca 3.0
            Peugeot 307 04
            Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
            Fiat Brava 1.6 16V 103

            Коментар


              #7
              ти си луд !!!няма смисъл да спестяваш така

              Коментар


                #8
                Поне да са от една и съща марка, пък и отворено маслото веднъж и взело въздух и вече започва да се окислява с времето така че няма да е като ново току що отворено.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  колега ония в магазините като отворят варелите и седят така с години ти незнаеш и си купуваш нали.

                  Коментар


                    #10
                    Наливно масло НЕ КУПУВАМ.Но иначе си прав за варелите.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Re: Смесване на двигателни масла

                      VooDoo написа:
                      Имам останало масло в 2 туби по 0.350-0.400 л. от предишни смени. И двете са 5W40-eдното е Valviline,a другото е Yacco. Мисля да взема този път само 3л. Yacco , но ще се наложи да долея малко и от Valvolinе. Дали има вероятност да се пресече маслото при смесването? Аз предполагам,че при съвремените масла не би трябвало да има проблем, но въпреки това реших да питам за по-сигурно.
                      Наливай смело, все е масло.
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #12
                        Абсолютно никакъв проблем няма да се смесят! МАСЛА СМЕСЕНИ ЕДНО С ДРУГО НЕ СЕ ПРЕСИЧАТ! Нали така ги правят. Ако смесите два различни антифриза крайния резултат е с качествата на по-лошия. Но ако смесите две различни масла, резултата е нещо между тях, в зависимост от пропорциите. Например ако към едно минерално масло добавите пълна синтетика ще се получи по-качествено от минералното но по-лошо от синтетика - полусинтетика. В случая колегата пита за две синтетични масла но на различни производители. Ще се получи нещо средно между тях и крайния резултат няма да е много по-различен от маслата взети по-отделно.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          В моята каруца в момента са 3 марки масла :D Селения, Елф и мааалко Приста(за мирис) :P
                          Тря'а напиша нещо тука, нали

                          Коментар


                            #14
                            GbGzTeaM написа:
                            В моята каруца в момента са 3 марки масла :D Селения, Елф и мааалко Приста(за мирис) :P
                            Това за хвалба ли е После приказки за Фиат че били......
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #15
                              Колега, ако добавиш и малко М10Д си цар.

                              Коментар

                              Working...
                              X