Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне на табло на Браво - кратко ръководство

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваляне на табло на Браво - кратко ръководство

    Днес с колегата emzo, свалихме и разглобихме таблото на моето Браво. Трябва да отбележа, че всичко това нямаше да се случи, ако колегата moraliyski не ми беше обяснил подробно как става това. В процеса на работа се консултирах по телефона и с колегата iv_laz. Ето как точно протекоха нещата:Първо се сваля капака на бушонитеВътре има един болт за развиванеСлед това се сваля долната кора на волана. За целта се развиват маркираните в червено болтове След развиването на болтовете, сваляте долната кораЕто как трябва да изглеждаСледва свалянето на горната кора. Ние извадихме таблото без да я сваляме нея, но имахме проблеми при монтажа, та се наложи тогава да я сваляме. Тя се държи на два болта, които са между лостчетата за мигачите и чистачките и волана. Виждат се като се погледне отдолу и се светне с фенерчеДо тук всичко се отвиваше с кръстата отверка, следват имбусните болтове, оградени с червено Следва ваденето на пластмасата. В левия горен край /над решетката за парното/ има и една щипка, така че трябва да се натисне с ръка през капака на бушоните за да излезе и тя. Трябва да се разкачат и двете букси на копчетата за регулиране на фаровете и за осветлението на таблото Следва отвиването на четирите имбусни болта, държащи самото табло. Те са два долу и два горе. На следващите снимки са оградени с червено Следва ваденето на самото табло Към него има вързани две букси. В следващите три снимки са показани конекторите и начина, по които се движи захващащата ги скоба за таблото На следващата снимка, таблото вече е извадено. За подмяна на изгорели лампи не е необходимо още разглобяване. Те се свалят чрез завъртанеАко искате все пак да продължите, ето как става самото разглобяване Ето как изглежда разглобеното табло След смяната на изгорелите крушки и почистването на таблото, следва сглобяването му по обратния ред С това свършихме четири полезни неща1. Сменихме изгорелите лампи2. Почистихме таблото3. Направихме настоящото ръководство, за други колеги с моя проблем.4. Сканирахме циферблатът за колегата emzo - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=35377Пропуснах да кажа, че лампите на таблото са 6и служат само за осветяването му. Всичко останало са светодиоди, залепени на самата платка.А, да това съм го пропуснал. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ДАВАЙТЕ НА КОНТАКТ ПРИ СВАЛЕНО ТАБЛО.

    #2
    Направете тема важна.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      Браво за усилието, снимките и обясненията!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Колеги, описанието е много подробно и полезно!Ако може да го направите на файл ще го кача на сървъра - така ще се намира по лесно.

        Коментар


          #5
          Ще го направя тези дни.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Поздравление за бързата реакция на екипа на фиат
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              Някой првил ли този номер с таблото на пунто мк1? Имам изгорели лампи и ме е малко шубе да го барам. Веднъж пробвах и нещо не излизаше както ми се искаше?Има ли някакви скрити щифтове? Трябва ли да се внимава с буксите зад него. И колко време е нужно да да се свали? Поздрави на колегата за темата.
              CSI in the CAR !!!
              Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


              ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

              Коментар


                #8
                ВАЖНО !!! - По никакъв повод не давайте контактния ключ "на контакт", докато таблото е с откачени букси Това може да доведе до грешка в централата за въздушни възглавници, и постоянното светване на контролната лампа на таблото. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=381163#381163

                Коментар


                  #9
                  ако не се бъркам това
                  ogi28b написа:
                  ВАЖНО !!! - По никакъв повод не давайте контактния ключ "на контакт", докато таблото е с откачени букси Това може да доведе до грешка в централата за въздушни възглавници, и постоянното светване на контролната лампа на таблото. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=381163#381163
                  го споменах на колегата naskobg при обяснението нека да го добави МОЛЯ!
                  Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

                  Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

                  Коментар


                    #10
                    Ако е възможно включете брой и спецификация на лампите.
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #11
                      http://img95.imageshack.us/img95/6696/p1020519wo4.jpg Мисля че се вижда броя на лампите а спецификацията си е пише на лампата ако не се бъркам е 1W ако греша поправете ме!
                      Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

                      Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

                      Коментар


                        #12
                        5 са на брой, 4 за таблото, 1 за дисплея на километража.Спецификации .... 1 или 2 вата бяха, но може и да бъркам, ако колегата си спомня.....
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          Абе вероятно са 1W щото ако са 2W ще ни изкарат очите Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                          Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

                          Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

                          Коментар


                            #14
                            moraliyski написа:
                            Абе вероятно са 1W щото ако са 2W ще ни изкарат очите Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                            1,2 вата са и се продават с фасункитено как се сменят диодите в долната част на таблото
                            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                            Коментар


                              #15
                              а другите диоди дет се виждат дет колегата каза че са залепени не са ли запоени и колко вата са ако някой знае нека да каже как да ги търсим да си ги купим (става въпрос за лампите за уредите на мен не ми свети лампата за коланите и за осветлението на таблото някоя и за стрелките не ми свети ама май предния собственик ги е боядисал червени като на жтд да му светят и не е станало )ако някой има спецификация на диодите и как да светне стрелката червена да казва моля

                              Коментар

                              Working...
                              X