Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много ми се потят стъклата!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много ми се потят стъклата!!!

    Колеги, всяка зима много ми се потят стъклата на колата. По принцип в купето дъжа винаги 7-8 килограма технически силикагел, но не помага. Признавам си, че зимно време ям много боб и други варива...Какво мислите? От какво е запотяването - от антифриза или от метана?

    #2
    Колега и аз бях така миналата зима си знаех с парцалчето и постоянно чистех стъклото.Но от както смених радиаторчето този проблем изчезна.Вече няма запотяване пускам си парното да духа на преднато стъкло и съм OK.Ами това е от мен.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      Ако е от радиаторчето стъклата освен да се потят ще бъдат и мазни от антифризните изпарения...Обърни внимание на филтъра на купето и дали парното духа на външна циркулация.
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        Re: Много ми се потят стъклата!!!

        Humppa написа:
        Колеги, всяка зима много ми се потят стъклата на колата. По принцип в купето дъжа винаги 7-8 килограма технически силикагел, но не помага. Признавам си, че зимно време ям много боб и други варива...Какво мислите? От какво е запотяването - от антифриза или от метана?
        Колега, ако си хапваш по-стабилно боб и други варива, все си мисля че и през лятото стъклата ша са запотени. Определено е от боба нема от к’во друго да е. Yellow_Flash_Colorz_PDT_04

        Коментар


          #5
          Незнам как е при вас, но в Дедрата цяла зима си карам на климатик Значи не му ли включа ECON, т.е. да изключа ръчно климатика, той си бачка и си духа студено на стъклото, а топло вътре към купето. Това го прави докато външната температура е над 3 градуса.Ако спра климатика дори за малко, веднага предното стъкло се замъглява. Другият вариант да премахна запотяването, е да намаля температурата до край и да насоча струята само към прозореца. Но пък тогава в колата става студено Няма друг вариант, какво ли не съм пробвал.

          Коментар


            #6
            От глобалното затопляне и финансовата криза!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Аз пък пускам "парното" на втора насочено само към предното стъкло и не ми се потят. Ако го изключа за няколко минути и се започва да се запотява. Освен това не духа в лицето, а плавно се разняся топлината.

              Коментар


                #8
                Можеби моторчето .. аз си взех от Била препарат за 5 лв против потене и относно предният и страничните два забравих за потенето / с парно на 1 да духа на прозорците де / Орносно варивата .. хм смени боба колега знам ли
                "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
                "What do you do to help save the world?"

                Коментар


                  #9
                  Мазах 1-2 пъти с такива препарати и стъклата освен, че стават на мармалад и после нямат чистене друг ефект не забелязах.Не се ли оправи или напълно изкорми клапата за въздух няма оправия. Напролет ще и видя сметката.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Аз също си взех такъв препарат ,но не съм го пробвал още ,все се каня да ги намацам ,но няма време!За боба...пробвай да го вариш с минерална вода а не с обикновена - овира по-бързи и става по-мекичък ,и следствените газове са по-малко смъртоностни!
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар


                      #11
                      Колко теми има изписани по проблема... Какво се чудите още не мога да разбера!? С този препарат се опитвате да отстраните следствието, а не причината! :D
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Хихихи, колеги, тази тема я пуснах леко саркастично (по-скоро с цел да се лиготим в нея), точно по повод зачестилите напоследък теми по въпроса!

                        Коментар


                          #13
                          Я па обичам боба, леба и га е*а... ама туй последното нещо га го вършим 2-та независимо у бравока или дека сварим в талига неква, стъклата се потят направо като през каменната ера са се потили неандерталците, и после стъклата потени незапотени едни крака, стъпки, следи, пръсти оставят такива отпечатаци, че кака Любка от 5-тия етаж си мисли "Мойта щерка ли е била, не е ли била?" инак туй става само кат сме 2-ма, га съм сам - я таквиз проблеми немам само Лили и Деси и оркестъра да свири...
                          MB 280 S W108 67' - pickUp
                          MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                          ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                          Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                          office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                          Коментар


                            #14
                            Язе се чудим оти дишате у колите си - не дишайте и нема а се потат... То скоро нали и данък въздух че турат и те така... Проблемо че се реши...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Спри да правиш секс в колата... и го оставяй това парно на мира - на него нищо му няма :D
                              Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

                              Коментар

                              Working...
                              X