Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло на скоростна кутия

    Колеги, някой знае ли какво е оригиналното масло на скоростната кутия и от къде може да се купи истинско такова у нас?

    #2
    Мисля че имаше някакъв каталог по който се гледа какво е маслото в скоростите на колите ни ако не се бъркам.Защото знам сложиш ли друго ще има доста ядове.
    Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

    Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

    Коментар


      #3
      Ако имаш възможност си вземи пълна синтетика SEA 75W-90, API GL-3/4/5. Аз съм с такова масло и дори в студеното време скоростите се включват лесно.
      SEAT Leon Cupra 300
      Triumph Street Triple 765 R

      Коментар


        #4
        От къде колега обаче и на какви пари е?

        Коментар


          #5
          Колегата naskobg вероятно пита защото иска да си вземе за доливане?Или иска да го сменя?VooDoo би ли казал каква е цената на литъра при теб във Варна?
          Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

          Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

          Коментар


            #6
            moraliyski написа:
            Колегата naskobg вероятно пита защото иска да си вземе за доливане?Или иска да го сменя?VooDoo би ли казал каква е цената на литъра при теб във Варна?
            Аз моето го сменях миналата година-Valvoline SynPower 75W-90 и тогава цената беше малко над 30 лв. за 1 литър Сега същото масло струва 41-42 лв. Обаче за мен тази цена е неоравдано висока. Лично аз ти препоръчвам това масло: http://eshop.rally-club.net/product_...fsu8plloe2hkj4. Цената му е много по-добра от Valvolin-a, а не вярвам да е по-лошо от него.Централен офис:гр. Пловдив, ул."Стефан и Обрейко Обрейкови" 43e-mail: info@yacco-bulgaria.comskype: yacco-bulgaria.comтел/факс: 032/ 94 05 06мобилен: 0888 733 907; 0887 480 424
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              И аз лично съм се насочил към марката Yacco тъй като такова знам използват в един проф. състезателен клуб ми е споделял мой роднина (механик е там).
              Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

              Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

              Коментар


                #8
                За доливане какво да използвам?

                Коментар


                  #9
                  Никакво доливане, сменяш го цялото.Тук ми се иска да попитам промива ли се или директно се налива новото след източването ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    колко литра събира скоростната кутия? Yellow_Flash_Colorz_PDT_25
                    Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

                    Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

                    Коментар


                      #11
                      naskobg написа:
                      За доливане какво да използвам?
                      По-добре го смени. Много е вероятно колата ти да е с маслото с което е излязла от завода. 2 литра ще ти стигнат ,а и няма да обеднееш с 40-50 лв. . А ако нямаш възможност да го смениш сега върви в някой център за смяна на масла и те ще ти долеят. Те знаят какво да ти сложат.
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #12
                        moraliyski написа:
                        колко литра събира скоростната кутия? Yellow_Flash_Colorz_PDT_25
                        2 л. ще ти стигнат и даже ще остане. Фиат 1.6/16 побира 1.6-1.7 л.
                        SEAT Leon Cupra 300
                        Triumph Street Triple 765 R

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Никакво доливане, сменяш го цялото.Тук ми се иска да попитам промива ли се или директно се налива новото след източването ?
                          Знам ,че има масла за промивка на двигатели, но за ск. кутии не знам дали има. Предполагам,че тези почистващи масла дето са за двигателите могат да се използват и при ск. кутии. Аз моята не съм я промивал преди да налея новото масло.
                          SEAT Leon Cupra 300
                          Triumph Street Triple 765 R

                          Коментар


                            #14
                            Никой, обаче не казва какво е оригиналното масло.

                            Коментар


                              #15
                              naskobg написа:
                              Никой, обаче не казва какво е оригиналното масло.
                              Е, дали колата е с маслото от завода или някой преди тебе го е сменял това никой не може да ти каже. Ако някой го сменял може да е сложил минерално, полу-синтетчно или пълна синтетика. Според мен е с оргиналното масло, което е полу-синтетикa Selenia. Така,че долей му такова ако намериш. Ако не, и друга марка масло ще ти свърши работа.
                              SEAT Leon Cupra 300
                              Triumph Street Triple 765 R

                              Коментар

                              Working...
                              X