Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с газова уредба.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с газова уредба.

    Значи, реших да си сложа газова уредба в типото, като се разбрах с един човек да я взема от него - втора употреба. Сложиха уредбата, но както после разбрах са направили грешката да сложат старата тръба (която отива от бутилката към двигатела). Още след като я сложиха се оказа че има запушване, от тръбата само капеше газ, а отзад от бутилката хвърчеше силно. В един друг сервиз мислех да ми сменят тръбата, но те казаха че няма нужда и само увариха тръбата и се отпуши. Колата почна да върви на газ, но това беше само за 4 дена. След това почна да не върви като хората и да придърпва. Помислих че е свършила газта и карах един ден на бензин, като на бензин нямаше проблеми. На другия ден сипах газ за 10 лева и колата вървеше още около 30 км, след което пак почна да прави същите проблеми на газ. Работата е там че като дадох на бензин няма никаква мощност. В момента на газ почти не иска да върви, а на бензин върви но много зле. Трябва да натискам педала на газта почти докрая за да върви колата. Затова се чудя какво може да е станало че да не иска да върви нито на бензин нито на газ като хората. Дали е възможно да е заради това че нямам ламбда сонда? Значи колата е направена с едно дигитално ключе вътре и като го сложа на "B" върви на бензин. Като го сложа на "C" колата пали на бензин и като дам газ да стане над 2000 оборота минава на "L" - газ. Копчето си работи и в момента е на бензин, но ви казвам че не върви добре.

    #2
    Първо за бензина - моноинжекция ли си? Защото ако си моно непременно ще ти трябва симулатор на ламбда сондата. Пробвай един ресет на ECU-то (като откачиш акумулатора за 15 мин.) ако ти се оправи вървежа на бензин тичай за симулатор.Второ като си взел газова втора употреба направи ли си труда да дадеш изпарителя на майстор (задължително) да ти го почисти и да смени мембраните?
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      brat_John написа:
      Първо за бензина - моноинжекция ли си? Защото ако си моно непременно ще ти трябва симулатор на ламбда сондата. Пробвай един ресет на ECU-то (като откачиш акумулатора за 15 мин.) ако ти се оправи вървежа на бензин тичай за симулатор.Второ като си взел газова втора употреба направи ли си труда да дадеш изпарителя на майстор (задължително) да ти го почисти и да смени мембраните?
      Да, моноинжекция е, майстора ми каза че няма нужда от ламбда, а че трябва да вада минуса на акумулатора веднъж седмично за по 1 час и нямало да има проблеми. Иначе изпарителя е почистен и е с нови мембрани. Сега изключих акумулатора и след малко ще хода да вида има ли резултат.

      Коментар


        #4
        mvmrik написа:
        Да, моноинжекция е, майстора ми каза че няма нужда от ламбда, а че трябва да вада минуса на акумулатора веднъж седмично за по 1 час и нямало да има проблеми...... Сега изключих акумулатора и след малко ще хода да вида има ли резултат.
        Дрън, дрън и ако няма проблеми защо ще трябва да вадиш клемата и то за по 1 час????? После не е необходимо цял час стигат 15 мин. дори понякога само махане на "+" за минутка, но хайде да речем, за по-сигурно да се разредят всички кондензатори в ECU-то.Малко инфо: вземи прочети какво представлява ламбда сондата (има писано във форума), защото автомобила ти има ламбда сонда, а е необходим симулатор, който да имитира правилната и работа, когато си на газ, за да не трупа ECU-то ти грешки и да минава в сервизен режим. За да търсиш проблема при работа на газ трябва най-напред на бензин всичко да ти е О.К. т.е. да нямаш никакви проблеми с вървежа.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          mvmrik написа:
          brat_John написа:
          Първо за бензина - моноинжекция ли си? Защото ако си моно непременно ще ти трябва симулатор на ламбда сондата. Пробвай един ресет на ECU-то (като откачиш акумулатора за 15 мин.) ако ти се оправи вървежа на бензин тичай за симулатор.Второ като си взел газова втора употреба направи ли си труда да дадеш изпарителя на майстор (задължително) да ти го почисти и да смени мембраните?
          Да, моноинжекция е, майстора ми каза че няма нужда от ламбда, а че трябва да вада минуса на акумулатора веднъж седмично за по 1 час и нямало да има проблеми. Иначе изпарителя е почистен и е с нови мембрани. Сега изключих акумулатора и след малко ще хода да вида има ли резултат.
          що не си застреляш майстора ще спасиш сигурно доста хора от беди
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Ето от такива пишман "майстори" хората се плашат да слагат газови уредби.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              не е от това значи, като включих акумулатора положението е същото

              Коментар


                #8
                mvmrik написа:
                не е от това значи, като включих акумулатора положението е същото
                Значи да се върнем на написаното по-горе. Първо оправи работата на колата на бензин. Ако нямаш доверие на този майстор (който ти монтира газовата) иди при друг да ти прегледа свързването на газовата. Ако трябва да ти я разкачи и да си оправиш работата на бензин и тогава обратно да ти я свърже. Може да се наложи да отидеш на диагностика за бензин и след това за газ ако проблемите продължавата след като си оправил работата на бензин, а продължават на газ. За да ти се даде съвет (от препатили ) трябва да се знае от къде идват проблемите ти. Така, че давай едно по едно и питай, винаги се намира човек да помогне със съвет най-малко! Успех!
                FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                Коментар


                  #9
                  За да не отварям отделна тема ще попитам тук нещо.Доколкото сванах четейки за газовите уредби то преминаването да работи двигателя на газ става след като той загрее.Тъй като работата ми се намира на 5 минути пеша от дома в който живея то двигателя въобще няма да загрее.При това положение тя ще работи на бензин.Ако е така то тогава няма полза от газова уредба.Пунтото ми е пълен инжекцион и понеже съм махнал катализатора ми се щеше да му сложа и газова но за такива кратки разтояния то ще работи пак само на бензини като че ли няма полза от газова.Какво бихте ми предложили??
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    коцев написа:
                    За да не отварям отделна тема ще попитам тук нещо.Доколкото сванах четейки за газовите уредби то преминаването да работи двигателя на газ става след като той загрее. Тъй като работата ми се намира на 5 минути пеша от дома в който живея то двигателя въобще няма да загрее.При това положение тя ще работи на бензин.Ако е така то тогава няма полза от газова уредба.Пунтото ми е пълен инжекцион и понеже съм махнал катализатора ми се щеше да му сложа и газова но за такива кратки разтояния то ще работи пак само на бензини като че ли няма полза от газова.Какво бихте ми предложили??
                    Ами 1-во, зависи от външните температури на въздуха. При температури над 10 градуса можеш да си тръгваш направо на газ. При по-ниски, до около 0-та пак може на газ, но трябва малко да поработи на място и след това да не я напъваш в първият 1..2 км. При още по-ниски температури наистина е по-добре да тръгва на бензин първият километър.Ако наистина работиш на 5минути пеша от къщи, моят съвет всъщност е, да ходиш на работа пеша - много по-бързо ще стигаш. Но ти колата сигурно не я караш само до работа и обратно? А 30 минути в градско задръстване определено излизат по-евтино на газ. Поздрави.
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Е коцев, това зависи от това какъв ти е ключа, при мен на инжекциона на Бравата е по температура и там обръща на газ при 70 гардуса, но в момента карам Голф-III с ловато ключ който обръща на газ при преминаване на 1500 оборота, а има и ръчни ключове. В твоя случай има смисъл от газ само ако успееш да сложиш обикновенна уредба и то с такъв ключ по обороти например. Междудругото на моето Пунто си слагах уредбата точно в Ловеч при един човек на име Слави с тел.0887816055, човека я направи много добре, карах 2 години без никакви проблеми и без нищо да пипам по уредбата, можеш да идеш да се консултираш при него
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        коцев написа:
                        За да не отварям отделна тема ще попитам тук нещо.Доколкото сванах четейки за газовите уредби то преминаването да работи двигателя на газ става след като той загрее.Тъй като работата ми се намира на 5 минути пеша от дома в който живея то двигателя въобще няма да загрее.При това положение тя ще работи на бензин.Ако е така то тогава няма полза от газова уредба.Пунтото ми е пълен инжекцион и понеже съм махнал катализатора ми се щеше да му сложа и газова но за такива кратки разтояния то ще работи пак само на бензини като че ли няма полза от газова.Какво бихте ми предложили??
                        Според моето скромно мнение щом въртиш малко километри нямаш нужда от газова. Още повече зимата, когато температурите паднат и колата загрява по-бавно. А ти щом си с пълна инжекция ще трябва да се бръкнеш по-дълбоко (1500 - 1800лв.) за газов инжекцион. Не, че не слагат и обикновени газови на пълен инжекцион, но изобщо не е за препоръчване. Колегата zgabrovski е с газов инжекцион BRC (1800лв. по негови данни) и автоматично превключва на газ при температура 70 градуса. Лятото, когато бензина надмина 1 евро, а газта беше 85ст. моята газова (също BRC - 370лв.) щеше да се изплати за около 10 месеца при положение, че месечно въртя около 500 км само градско. От тук нататък както имаше една пиеса - краят остава за вас
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар


                          #13
                          brat_John написа:
                          коцев написа:
                          За да не отварям отделна тема ще попитам тук нещо.Доколкото сванах четейки за газовите уредби то преминаването да работи двигателя на газ става след като той загрее.Тъй като работата ми се намира на 5 минути пеша от дома в който живея то двигателя въобще няма да загрее.При това положение тя ще работи на бензин.Ако е така то тогава няма полза от газова уредба.Пунтото ми е пълен инжекцион и понеже съм махнал катализатора ми се щеше да му сложа и газова но за такива кратки разтояния то ще работи пак само на бензини като че ли няма полза от газова.Какво бихте ми предложили??
                          Според моето скромно мнение щом въртиш малко километри нямаш нужда от газова. Още повече зимата, когато температурите паднат и колата загрява по-бавно. А ти щом си с пълна инжекция ще трябва да се бръкнеш по-дълбоко (1500 - 1800лв.) за газов инжекцион. Не, че не слагат и обикновени газови на пълен инжекцион, но изобщо не е за препоръчване. Колегата zgabrovski е с газов инжекцион BRC (1800лв. по негови данни) и автоматично превключва на газ при температура 70 градуса. Лятото, когато бензина надмина 1 евро, а газта беше 85ст. моята газова (също BRC - 370лв.) щеше да се изплати за около 10 месеца при положение, че месечно въртя около 500 км само градско. От тук нататък както имаше една пиеса - краят остава за вас
                          Е аз точно за това го пращам при майстор - да прецени дали е за инжекцион или за обикновена уредба, ако е за инжекцион при тия километри - не знам, мисля че ще е само набутване, но акое с обикновена уредба човек може и да се замисли, лятно време например цената на газта пада винаги двойно на бензина
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            Верно е че сервиза ми е на пет минути пеша от апартамента. Гаража ми е топъл и не пада под 16 градуса температурата вътре.Мен повече ми се налага с колата да ходя за части до магазините / телевизионен сервиз съм / през час през два та затова ми трябва да ми е под ръка.Но щом толкова много струва ще карам на бензин.Слави го знам и е много голям специалист. Той ми слага алармата на Мерцедеса и може да се консултирам и с него.Благодаря ви за бързите отговори. :D
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              Е ако температурата ти е 16 градуса... ще палиш винаги на газ
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X