Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сняг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сняг

    Аре бе, никой ли наяма да сподели нещо!!!!!Радвам се, ако не е имало нищо за споделяне в този голям сняг.Днес /неделя/ се прибрах от Велинград /40 СМ СНЯГ!!!/. Беше горе-долу добре.Ниска скорост на движение и висока предавка, май това му е ЕША.Е и да кажа, като влюбен в дизелите... ДИЗЕЛЪТ Е КОЛА ЗА ВСИЧКО.... или както се казваше по форумите.... "КОЛАТА Е КОЛА, КОГАТО Е ДИЗЕЛ"....!!!!!!ПП....Баси, не карам "бензинова бангия" от 1994 година!!!!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    #2
    Недей така, че ще обидиш една голяма част от колегите тук! Всеки тип двигател си има предимства и недостатъци. Аз лично за сега съм доволен от моята дизелярка, пали от раз на студа Относно пътищата... меко казано съм разочарован от подръжката на автомагистрала Хемус! Днес се прибирах по обяд от Рибарица и между тунелите беше пълно със закъсали тирове, много участъци от магистралата бяха покрити със сняг, а никъде нямаше две почистени ленти, само в една се движеха колите. От време на време някой се маташе в снега в ляво и изпреварваше. В новините съобщиха, че магистралата е затворена заради закъсали тирове. Добре, че се измъкнах преди това безумие!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Съгласна съм колега - съобразена скорост, ниска предавка и по възможност зимни гуми 1. Когато тръгнете на път не забравяйте веригите си и помнете, че ако загазите някъде избавлението е прав...без въртене на волан и форсиране само прав напред- назад на където позволява ;2. Карайте със запалени светлини така сте по забележими.

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Недей така, че ще обидиш една голяма част от колегите тук! Всеки тип двигател си има предимства и недостатъци. Аз лично за сега съм доволен от моята дизелярка, пали от раз на студа Относно пътищата... меко казано съм разочарован от подръжката на автомагистрала Хемус! Днес се прибирах по обяд от Рибарица и между тунелите беше пълно със закъсали тирове, много участъци от магистралата бяха покрити със сняг, а никъде нямаше две почистени ленти, само в една се движеха колите. От време на време някой се маташе в снега в ляво и изпреварваше. В новините съобщиха, че магистралата е затворена заради закъсали тирове. Добре, че се измъкнах преди това безумие!
        Разбира се,че това за дизела е закачка!!! Де бе, и аз разбрах, че на "Хемус" е било ад.По "Тракия" си беше нормално, магистралата беше почистена и с 90-100км/ч се караше нормално.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          В неделя се прибрах от хижа "Трещеник" - над 1700 м надморско равнище, над гр. Якоруда. След невероятното изкарване вечерта, на сутринта имаше над 50 см. пресен сняг. До Якоруда са 10 -11 км. планински път, първият километър от който беше почистен. Надолу беше минал един джип и един лек автомобил след него. Нахлузих веригите, и давай 1-2 с двайсет - 10 км. - 30 мин. След това през Якоруда, Разлог и Банско остоват в страни, през Предела (чистеха го непрекъснато, но беше проходим само с вериги) в колонка по много с 30-40-50 и пак тук таме имаше "камикадзета". Веригите ги свалих в Симитли. До Благоевград по международния "усвиткахме" с 60 км./ч, че и повече :D . Там беше чистено, но тук таме и по мостовете има заледявания и трябва да си много внимателен. Всичко това при силен снеговалеж и доста намалена видимост. От отклонението при Бобошево до Кюстендил (през Бобошево) - никакви ядове - почистен път , никакви заледявания, но снегът беше между 10-15см.п.с. Сутринта пред хижата за да тръгна ми отне около час и нещо за да изрина снега за да тръгна, да размръзна колата и т. н. А, да не забравя - влязох през петата врата. Доволен съм и от разхода на газ - грубо е някъде между 8,5-9.
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            аз бях с приятели в Цигов чарк1150 метра надморскавечерта в събота имаше около 20 сантиметра снягна сутринта в неделя снега беше над 50 сантиметраот хотелчето до главния път не беше минавало нищособственика мина 5-6 пъти с неговата Фронтера и работата станапо главния път в посока Септември - сложна работабеше минал 1 път снегорина и това есняг колкото си искашсправих се без проблеми по пътя - без веригиместните се оказаха прави - казаха ми да не ги слагамдругите 3 коли ги бяха сложили, но след около 10 километра ги свалихана магистралата към София беше горе-долу добреполовината беше изчистена до асфалт, но по-високите места беше заснеженоимаше доста коли из канавкитегумите ми са Kormoran Snowpro на около 1000 кммного добри гуми се оказахав събота ходихме и до пещера Снежанкапосле се качихме пак до Цигов Чарк отново без проблемиприятелите бяха с Barum и Uniroyalи те нямаха проблеми с пътяразхода около 7
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              В Пловдив по-малките улички е някакъв ад. Главните са чисти! Най-отвратително според мен е покрай хирургиите, най-голямата болница в Южна България почти не е чистена. Може би веднъж е минал гредер вчера, и толкова. Колите се изчакват да се разминат, абе УЖАС. Аз ходя по 3 пъти на ден там и вече новия ми спойлер даде фера едното ъгълче. От общината трябва да ми плащат за снегорин.
              Почиствам пътни знаци.

              Коментар


                #8
                А в Русе .... няма сняг .....
                Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                Коментар


                  #9
                  ivo написа:
                  А в Русе .... няма сняг .....
                  Щастливци!!! :D То пък за едни е добре ама за други не е.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Неделя сутрин 7-7:15 пред колата съм успял да разчистя
                    Прикачени файлове
                    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                    Совалката средно на LPG
                    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                    Коментар


                      #11
                      И улицата по която минах след това. Имах късмета, че бяха минали преди това не бях аз снегоринът
                      Прикачени файлове
                      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                      Совалката средно на LPG
                      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                      Коментар

                      Working...
                      X