Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Парното духа само студено-РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Парното духа само студено-РЕШЕНО

    Здр.Парното на ТИпото ми спря да работи на топлъл въздух.До преди 2-3 дни си бачкаше и като врътнах ключа за топло/студено и се развали.Свалих панела долу до кранчето на парното и там беше се счупело там където е закрепено лостчето на жилото към купето(точно до кранчето на парното).Разкачих жилото и ръчно затворях/отварях клапата но си духа само студено а това е направо ужасно особено сутрин когато всичко е заледено и се запотяват стъклата.Кажете как мога да оправя тоя гаден проблем,пък и да го открия трябва първо Термостата си работи (99% съм сигурен)
    Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

    ZFA16000002608488

    ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

    #2
    Еми явно клапата на топлия и студен въздух се е счупила!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Executer написа:
      Еми явно клапата на топлия и студен въздух се е счупила!
      ЕЕЕЕ преди месец го сменях това кранче.Ако е от него,дали ще мога като го сваля да отворя с отверка клапата и да си седи поне докато мине зимата?
      Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

      ZFA16000002608488

      ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

      Коментар


        #4
        Аз поне си мисля че ще може докато някой който не е пробвал не каже неможеш да си сигурен
        Subaru B9 tribeca 3.0
        Peugeot 307 04
        Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
        Fiat Brava 1.6 16V 103

        Коментар


          #5
          Dikata_BG написа:
          Аз поне си мисля че ще може докато някой който не е пробвал не каже неможеш да си сигурен
          Явно тия дни ще се разглобява
          Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

          ZFA16000002608488

          ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

          Коментар


            #6
            Да не забравиш да кажеш какъв е ефекта после еи че и аз на мойта брава трябва да и праскам таблото някой ден изгоря ми електромоторчето за клапана която ограничава въздоха от вън и върти самоп този в купето
            Subaru B9 tribeca 3.0
            Peugeot 307 04
            Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
            Fiat Brava 1.6 16V 103

            Коментар


              #7
              Dikata_BG написа:
              Да не забравиш да кажеш какъв е ефекта после еи че и аз на мойта брава трябва да и праскам таблото някой ден изгоря ми електромоторчето за клапана която ограничава въздоха от вън и върти самоп този в купето
              ще пиша само дано утре да е слънчево и да не духа вятър че тоя кучешки студ
              Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

              ZFA16000002608488

              ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

              Коментар


                #8
                На мен ли го казваш всеки ден бачкам по коли че като се закучи работата и трябва да работя оптвън (добре че имам здрави зъбки )
                Subaru B9 tribeca 3.0
                Peugeot 307 04
                Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                Fiat Brava 1.6 16V 103

                Коментар


                  #9
                  Чакам още 10-15 мин да изстине и ще го сваля да използвам хубавото време
                  Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                  ZFA16000002608488

                  ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                  Коментар


                    #10
                    ммм свалих кранчето на парното и механзима си работи,клапата пуска и не е от него.Някъде другаде?Къде да погледна за проблем при смяната на въздуха дали да зима от вътре или от вънка въздух.Някой да помогне
                    Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                    ZFA16000002608488

                    ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                    Коментар


                      #11
                      Dikata_BG написа:
                      Да не забравиш да кажеш какъв е ефекта после еи че и аз на мойта брава трябва да и праскам таблото някой ден изгоря ми електромоторчето за клапана която ограничава въздоха от вън и върти самоп този в купето
                      И на мен може да ми е проблема в това моторче кво да праа незнам даже къде се намира ако имам такова.Дай малко жокер,климатик нямам.И как се разбира дали ти е изгоряло нещо мн гадна работа
                      Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                      ZFA16000002608488

                      ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                      Коментар


                        #12
                        Случайно да си слагал добавка против течове в охладителната система?
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          wwalker написа:
                          Случайно да си слагал добавка против течове в охладителната система?
                          Не съм слагал.Разбрах от къде е проблема.Жилото което отваря клапата на антифриза(кранчето на парното) мести и клапата на въздуха кяото ограничава и въздуха да минава през питата и там е чупенов
                          Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                          ZFA16000002608488

                          ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                          Коментар


                            #14
                            Абе и на мен така започна да ми прави. Само ако карам с мръсна газ, започва да духа топло - на парно и на клима. Иначе на място само студено. И това стана, след като влязох в една дупка и вмести първа, вкарах трета и се опътах да изляза от нея. Колата ествествено угасна, усетих се какво съм направил и все пак с първа излязох . Но проблемът бе забелязах след това. Допреди дупката си бачкаше, щото бях на клима, малко преди това тръгнал, и се усещаше лек затоплен въздух. Някой идея какво може да е при мен или да пусна нова тема, да не спамя тази?
                            NOW: ???
                            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                            Коментар


                              #15
                              Ето така си реших проблема.Заварих половин пирон на главата на видия и я завих на клапата.Така се върти мн лесно и я завързах ето и снимка (цъкнете за да се видите от по-близо)
                              Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                              ZFA16000002608488

                              ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X