Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Издирва се Валентин Златев...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Издирва се Валентин Златев...

    Е кажи какво е станало? Аз четейки този форум установих, че повечето, които са на бензин сипват именно от Лукойл и аз почнах от там да сипвам
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    #2
    Nikcho написа:
    Е кажи какво е станало? Аз четейки този форум установих, че повечето, които са на бензин сипват именно от Лукойл и аз почнах от там да сипвам
    Сори че не ви отговорих веднага ама още съм бесен.... На БО писах лично съобщение, в общи линии ще го разкажа пак... Значи карам на газ, не съм пояснил. Дълго време повече от година сипвах газ само на лукойл... после обаче нещо влошиха нещата и се оказа че като сипя в ОМВ колата върви повече и харчи по-малко... и започнах само от ОМВ да сипвам... докато онзи ден ме мързеше да ходя до ОМВто и сипах на лукойл... в резултат на това колата започна да се дави - като мина 2-3 км и се почва едно придърпване тракане тресене - в първия момент реших че нещо друго е станало - резултата беше същия все едно да си на бензин а да са ти сипали нафта и така миналата нощ угаснах насред един светофар и до там... Псувните ще си ги спестя, но като напълних на сутринта на ОМВ колата тръгна като пушка ...

    Коментар


      #3
      Еmdless4,едва ли е виновен Златев за това.Имал съм подобен проблем един път миналата пролет с дизел зареден от Лукойл Красна поляна.Проблема е в т.нар."ФРАНЧАИЗИНГ"...т.е. ЕТ "РАЙНА СИ МАЙНА" стопанисва,даже е собственик на обекта,а Лукйол,Шел,ОМВ продават търговските си права и са с изключителното право само те да зареждат с масла и горива.А на бензиностанцията и по време на транспорта на горивата какво става един господ знае.Дали цистерната през дългия си път от Бургас до София или друга точка не е била манипулирана също.Та ние сме си крадливо племе и трудно се удържа на една цистерна с около 30т гориво да не отлееш 0.5-1т и да сложиш на негово място лайна. На ОМВ контрола е по завишен и за това случките са по-малко.Така беше и с Шел-а до преди няколко години, но го отебаха и виждаме какво е дереджето.Продават всичко включително и зарзават.Единственото спасение е по метода "проба-грешка" и да се налива по-малко количество от даден обект.По-съм склонен да зареждам във фирмените бензиностанции,където веригата си е собственост на фирмата /напр.Еко и др./, а не си е далаимето под наем на крадливи мутри.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Nino написа:
        Еmdless4,едва ли е виновен Златев за това.Имал съм подобен проблем един път миналата пролет с дизел зареден от Лукойл Красна поляна.Проблема е в т.нар."ФРАНЧАИЗИНГ"...т.е. ЕТ "РАЙНА СИ МАЙНА" стопанисва,даже е собственик на обекта,а Лукйол,Шел,ОМВ продават търговските си права и са с изключителното право само те да зареждат с масла и горива.А на бензиностанцията и по време на транспорта на горивата какво става един господ знае.Дали цистерната през дългия си път от Бургас до София или друга точка не е била манипулирана също.Та ние сме си крадливо племе и трудно се удържа на една цистерна с около 30т гориво да не отлееш 0.5-1т и да сложиш на негово място лайна. На ОМВ контрола е по завишен и за това случките са по-малко.Така беше и с Шел-а до преди няколко години, но го отебаха и виждаме какво е дереджето.Продават всичко включително и зарзават.Единственото спасение е по метода "проба-грешка" и да се налива по-малко количество от даден обект.По-съм склонен да зареждам във фирмените бензиностанции,където веригата си е собственост на фирмата /напр.Еко и др./, а не си е далаимето под наем на крадливи мутри.
        Точно на същата бензиностанзия Лукойл зареждам почти винаги - сега бензин, преди с аудито газ.И от газта преди и от бензина сега съм доволен, ама то нали знаеш никой не е застрахован. Не се знае кой ще е късметлията. В случая emdless4...съжалявам колега.

        Коментар


          #5
          Има подобен проблем със бензина от OMV.Сипвам за 10лв 95 минавам 100 метра и колата загасна. Изтеглихме я до блока. След като се чудихме 30мин от какво може да е проблема, решавам да извадя маркуча от карборатора, баща ми върти хвърля бензин?!? Обаче тоя бензин малко особен.Оказа се че има нафта в бензина.Не ми се приказва как вървеше колата 2-3дни(междудругото харчеше 16л градско).Така че никога не можеш да бъдеш сигурен дали горивото което ти сипват не е боклук.


          В Италия е истината

          Коментар


            #6
            а така

            Аз лично сам наи-доволен от бензина на ЛукОил
            -------------------------------
            0898506763

            Коментар

            Working...
            X