Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Запотяване на стакла на Bravo 1.4 96.г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Запотяване на стакла на Bravo 1.4 96.г

    Здравейте имам следният проблем ного ми се запотяват всичките стакла на колата ми защо? Доста четох видях споменатият филтър на купето а аз нямам такъв .От каде може да е този проблем? Антифризът не ми се губи.Благодаря предварително.!

    #2
    От това че не ти работи клапата за вътрешен/външен въздух.

    Коментар


      #3
      И аз имах такъв проблем, но го реших по друг начин. В смисъл - бях прочел, че с времето уплътненията при маркучетата на вътрешното радиаторче сдават багажа и перката лепи антифриз по стъклата. Купих си течност за запушване на течове на марка Холтс. Струва 10 лв и се продава по бензиностанциите. Налях и потенето изчезна след 10тата минута. Успех !
      www.CarProfi-BG.com
      Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
      Зареждане и ремонт на автоклиматици.
      Най-атрактивните цени в София!

      Коментар


        #4
        Явно за всяка кола проблемът е индивидуален. На моето Браво съм сложил добавка за запишване на течове, но стъклата си се потят. И моята клапа не работи. Решението при мен - спрей против запотяване на стъкла!П.П. Зимата дойде и се почнаха шлагерните теми за стъклата

        Коментар


          #5
          Интересно... Това ще да е много рядко срещан проблем, щом първата тема се появи чак сега. Дали търсачката нямаше да изкара около 20-25 решения?А иначе мисля, че този проблем е най-добре решен при кабриолетите
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            От време на време си пускайте и климатика паралелно с парното и 100% няма да се потят Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
            www.CarProfi-BG.com
            Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
            Зареждане и ремонт на автоклиматици.
            Най-атрактивните цени в София!

            Коментар


              #7
              Отварянето на прозорците с цел проветрение и влизане в купето на премръзнали от студ мухи също помага :D

              Коментар


                #8
                crush написа:
                От време на време си пускайте и климатика паралелно с парното и 100% няма да се потят Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                При ниски темперетури, как да се получи? С две думи: сменяйте редовно поленовия филтър, ако имате такъв и си ремонтирайте клапата, или я законтрете в отворено полижение!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  аз си монтирах ел. управление на стъклата и проблема изчезна п.п. някой не е внимавал в час по физика пак.... и не е ползвал търсачката...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Смени си поленовият филтър!!!
                    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                    Коментар


                      #11
                      с риск да ми се посмеете доста, и на мене вчера ми се запотиха джамовете стабилно! (между другото вчера регистрирах колата - Браво 1.8 16V ) и ся се радвам като дебело дете на сладкиш, въпросната клапа да не е едно копче до копчето за климатика където има нарисуван автомобил и стрелка дето циркулира? А тоя филтър неска отиам да го сменям, че вчера нищо се не види! Между другото Бравото направо е сополет.... май се влюбвам....
                      MB 280 S W108 67' - pickUp
                      MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                      ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                      Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                      office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                      Коментар


                        #12
                        И 100 филтъра да смениш затворена ли е клапата и вътре е баня, особено на дъжд. Айде предното стъкло го чистиш ама страничните особено дясното... мъкаааа...
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          На мен пък лявото се запотяваше преди и ми беше лесно да го позабърсвам с лакът
                          www.CarProfi-BG.com
                          Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                          Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                          Най-атрактивните цени в София!

                          Коментар


                            #14
                            ние използваме много специален метод-имаме в колата едно плюшено зелено пиле-много добра работа вър6и за забърсване на стъклата иначе сериозно-и ние не можем да се справим с тоя проблем...
                            Manowar forever!

                            Коментар


                              #15
                              И аз си имах едно мече от тези на кока кола, добра работа ми вършеше, докато племенницата не го сви :D

                              Коментар

                              Working...
                              X