Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за съединител "GST Nuova-PANTHER"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за съединител "GST Nuova-PANTHER"

    Здравейте. Налага се да си сменя феродовия диск на съединителя,и от магазина на "италянеца" във Варна ми дадоха горепосочената марка.Ако някои има впечатления от тази марка съединител моля да сподели.
    Fiat Marea Weekend 1.6 16 valve 1997

    #2
    Тази марка не съм я чувал. Ти само феродовия диск ли ще сменяш? Мисля,че съединителя се сменя коплект- феродов диск и претискателен диск. Ти за колко пари го взе?
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      Защо да сменя с феродовия и притискателния? Няма логика. Единият е кован с феродо - т.е. износва се. Другият е метал.

      Коментар


        #4
        naskobg написа:
        Защо да сменя с феродовия и притискателния? Няма логика. Единият е кован с феродо - т.е. износва се. Другият е метал.
        Претискателния диск също се износва. Не смея да твърдя ,че разбирам много от коли, но мисля че смяната и на двата диска(феродов и претискателен) е по удачна. Работил съм малко във автосервиз като бях в Швеция и винаги сме сменяли и двата. Даже там не се продават отделно феродов и претискателен диск.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          VooDoo написа:
          naskobg написа:
          Защо да сменя с феродовия и притискателния? Няма логика. Единият е кован с феродо - т.е. износва се. Другият е метал.
          Претискателния диск също се износва. Не смея да твърдя ,че разбирам много от коли, но мисля че смяната и на двата диска(феродов и претискателен) е по удачна. Работил съм малко във автосервиз като бях в Швеция и винаги сме сменяли и двата. Даже там не се продават отделно феродов и претискателен диск.
          Че и аксиалния лагер!

          Коментар


            #6
            Вече смених съединител.Майстора каза,че и претискателя е заминал.Феродовия- 60,00лв. Претискателя и аксиалния лагер общо 80лв. "/////" Не можах да разбера кое му е толкова смешно на лагера.
            Fiat Marea Weekend 1.6 16 valve 1997

            Коментар


              #7
              Ами, просто, защото винаги се сменя комплект феродов диск, притискателен диск и аксиален лагер! И това сме го дъвкали и предъвквали многократно!Феродовия диск - защото се износва феродото и омекват пружините - вследствия на което съединителят "буксува" и започва да тръска като Газ-ка при потегляне!Притискателния диск - защото омекват пластините на "слънцето" и аксиалния лагер се врязва в тях - вследсвие на което педала на съединителя става много твърд!Аксиалния лагер - защото като всеки друг търкалящ лагер е изчислен за пробега на съединителя и по-нататъшната му експлоатация води първоначално до ръмжене, а в последствие и до... по-добре да не се случава на пътя!И сега ти искаш да смениш само феродовия, Хасан ти препоръчва и притискателния, а аз за капак - и аксиалния лагер!

              Коментар


                #8
                ///// написа:
                ...........
                Живко, явно градския няма чувство за хумор
                SEAT Leon Cupra 300
                Triumph Street Triple 765 R

                Коментар


                  #9
                  Е, тя работата беше ясна,наложеше ли се да се сменя и притискателя,ще се смени и акс.лагер,срамота е да не се смени,пък и струва някви си 18,хх лв.В началото маестрото ми каза,че не винаги се налага с феродов - да се сменя и притискателен диск.Лошото е,че след смяната проблема ми не се оправи.Скоростите продължават да хъркат,като превключвам от 1->2 предницата забива,все едно не съм натиснал съединителя а само съм върнал газта.Съединителя отделя най-горе(преди педала да бъде освободен) утре ще ходя да го регулират,ако пак не се оправи... може би проблема ще е в ск.кутия,не знам вече."VooDoo" - Не става вапрос,че нямам чувство за хумор.Не познавам "/////" .Имам приятел който ми се смее примерно,че искам да си сменя спирачните дискове защото имат около 2мм. износване,казва,че щял да ги престърже на струга!!!!!Звучи малко ала "клуб Адреналин" Явно всеки си има разбирания за нещата.Айде със здраве.
                  Fiat Marea Weekend 1.6 16 valve 1997

                  Коментар


                    #10
                    Колега, живо ме интересува какви резултати даде регулирането на съединителя ? Че нещо марката ... няма да коментирам, че да не излезе че злословя.
                    FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                    Коментар


                      #11
                      Да той от марката сигурно неможе да се регулира като хората.....пък и е евтиничък.. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                      Коментар


                        #12
                        В крайна сметка оправи ли се проблема колега ? (виждам, че темата е стара но проблема ми е същия) при първа и втора скорост при отпускане на газта се чува едно суркане и предницата се забива (гадно чувство) като натисна съединителя и се оправа. Но при мен си отделя нормално долу (колата ми е bravo 1.9 jtd 105) и не предрусва когато тръвам.
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp

                        Коментар

                        Working...
                        X