Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпомат за Brava/o

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Темпомат за Brava/o

    Днес докато пътувах и поддържах постоянна скорост по магистралата(засичах разход при 110 км/ч понеже беше мокър асфалта) ми мина през ума колко по-лесно се кара с темпомат.Някои знае ли нещо за темпомат за Brava/o, със сигурност трябва да е някъкво DIY устройство. На мен даже ми стига с една фиксирана скорост примерно 120 - 130 км/ч.Ако има такава тема, съжалявам.10х
    Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

    #2
    Темпоматите на WAECO са напълно универсални и могат да се монторат на всичко.Представител на WAECO e РЕА-МП - темпомата може да се купи от там.Модела MS50 е доста популярен и съм виждал няколко такива в действие.Върти ми се в главата цена около 500лв но ако се интересеваш - на сайта има телефони.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Автопилот / Темпомат /Cruise control ????

      Колеги, реших да не пускам нова тема и заради това пиша тук.Аз карам Мареа JTD и скам да и сложа Автопилот / Темпомат /Cruise control (всеки го казва по различен начин).Какво трябва да направя за целта: - да проверя за букса - да проверя за софтуерната версия на компаСлед евентуалния монтаж трявба ли да се пипа нещо по настройките на компа или да се препрограмира ?Има ли значение от каква кола ще се вземе джойстика - Браво / Мареа / Стило ?След като се казва, че има универсални - то това означава ли че буксите (куплунзите) на всички темпомати са еднакви? Стават ли от други коли ?Попадам на различни теми http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F2&start=0но тук не става ясно дали темпомата зависи като инсталация от ESP, т.е. задължително ли е да има ESP и бордови компютър.[/quote]
      Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

      Коментар


        #4
        Re: Автопилот / Темпомат /Cruise control ????

        BEKI написа:
        Колеги, реших да не пускам нова тема и заради това пиша тук.Аз карам Мареа JTD и скам да и сложа Автопилот / Темпомат /Cruise control (всеки го казва по различен начин).Какво трябва да направя за целта: - да проверя за букса - да проверя за софтуерната версия на компаСлед евентуалния монтаж трявба ли да се пипа нещо по настройките на компа или да се препрограмира ?Има ли значение от каква кола ще се вземе джойстика - Браво / Мареа / Стило ?След като се казва, че има универсални - то това означава ли че буксите (куплунзите) на всички темпомати са еднакви? Стават ли от други коли ?Попадам на различни теми http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F2&start=0но тук не става ясно дали темпомата зависи като инсталация от ESP, т.е. задължително ли е да има ESP и бордови компютър.
        Всъщност изобщо има ли браво/брава/марея с фабрично монтиран темпомат? Ако не, единствения вариант е предложения по-горе от Еsper. В случая със стилото може да се сложи всякакъв стик/панел с бутони-виждал съм снимки и с такъв от електронна игра :D ESP-то няма почти нищо общо с темпомата, освен че последния се самоизключва, ако системата задейства, както и при натискане на спирачка, съединител, задействане на ABS или ASR. Между другото не всички стила са преопроводени...http://www.fiatforum.com/bravo/14573...e-control.html
        Fiat Stilo 1.8 16V

        Коментар


          #5
          Педала на газта е 2 потенциометъра (при JTD).Може да се ползват някъкви съпртивления, управлявани от контролер и задаващи желаното натискане на педала.Допълнително, същият контролер чете скоростта на колата от К линията и си коригира съпротивленията за да компенсира разликата.ELM327, контролер и 2 подходящи съпротивления управлявани по SPI.Трябва само да се намисли как да става превключването между педала и автопилота, като е възможно автопилота напълно да повтаря входното (от педала) въздействие, един бутон само да му казва в кой, момент да започне да подържа зададената скорост.
          Bravo JTD 105 '98

          Коментар


            #6
            Добре де, ще измислим или изкопираме нещо от темпоматите на другите марки.Ами какво става с ЕКУ-то ?Ако не се лъжа при VAG групата се задава на компа , че има темпомат.При Фиат как е ?
            Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

            Коментар


              #7
              Колеги, какво става ? Няма ли желаещи да си направим темпомат ? На мен много ми се иска, като гледамкакъв е ефекта при другите марки, пък и пътувам на сравнително далече.
              Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

              Коментар

              Working...
              X