Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови гумета за Бравата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нови гумета за Бравата

    Здравейте колеги,Да се похваля - взех нови цвички за колицата - Тайфун олсийзън 1, знам какво ще кажете, но аз още не съм спечелил от тотото. А за онези дето са големи разбирачи, дето нямало всесезонни гуми - не знам, защо ги произвеждат такива...., а ВИЕ знаете ли, че производителите препоръчват само един монтаж на гумите им? Тогава не знам как ги карите вашите сезонни гуми с по две-три смени? Не ви ли притесняява, че ще се разтегнат и ще загубят качествата си?А иначе, добре се държат гуметата за сега. Аз не вярвам да им навъртя повече от 3000 км тая зима, ма ще видим. Ако ми харесат - ще се похваля.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    #2
    Re: Нови гумета за Бравата

    roro написа:
    Здравейте колеги,Да се похваля - взех нови цвички за колицата - Тайфун олсийзън 1, знам какво ще кажете, но аз още не съм спечелил от тотото. А за онези дето са големи разбирачи, дето нямало всесезонни гуми - не знам, защо ги произвеждат такива...., а ВИЕ знаете ли, че производителите препоръчват само един монтаж на гумите им? Тогава не знам как ги карите вашите сезонни гуми с по две-три смени? Не ви ли притесняява, че ще се разтегнат и ще загубят качествата си?А иначе, добре се държат гуметата за сега. Аз не вярвам да им навъртя повече от 3000 км тая зима, ма ще видим. Ако ми харесат - ще се похваля.
    Натъквам се вече на какви ли не марки гуми направо съм учуден.Относно това как ги караме по 4 години е много просто.Поставяш ги на едни стоманени джанти 4 броя за 80-100 лв. и повече не ги демонтираш от тях.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Мда, явно това е най-вярното решение, но при положение, че съм дал за колицата 3500 лв и след това още около 1500 лв за ремонтчета и профилактити - не смятам да дам още 1000 за гумета и джанти. Евтините зимни гумета бяха свършили бях си харесал едни за 75 лв./бр. Няма как да стане, сега да дам 550- 600 лв за зимни гумета с джанти и на лято да дам още 450 за летни гумета. И това при положение, че карам под 20000 км на година. Иначе гумета, секретни болтове и монтаж - 440 лв.
      Brava 1.6 EL, '98
      182A4

      Коментар


        #4
        За тези които казват, че няма всесезонни гуми да си купят новияАутоБилд и да прочетат. Има сравнение със зимни и летни.А иначе тази марка Тайфун за първи път я чувам.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          Има раздел Консумативи! Пишете там, като става въпрос за гуми! А относно всесезонни, летни, зимни... всичко сме изписали! :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Ето малко за всесезонните гуми:http://trace.data.bg/AutoBild/allsea...allseason4.jpg
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              И в заключение...
              Прикачени файлове
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Re: Нови гумета за Бравата

                Tornado написа:
                roro написа:
                Здравейте колеги,Да се похваля - взех нови цвички за колицата - Тайфун олсийзън 1, знам какво ще кажете, но аз още не съм спечелил от тотото. А за онези дето са големи разбирачи, дето нямало всесезонни гуми - не знам, защо ги произвеждат такива...., а ВИЕ знаете ли, че производителите препоръчват само един монтаж на гумите им? Тогава не знам как ги карите вашите сезонни гуми с по две-три смени? Не ви ли притесняява, че ще се разтегнат и ще загубят качествата си?А иначе, добре се държат гуметата за сега. Аз не вярвам да им навъртя повече от 3000 км тая зима, ма ще видим. Ако ми харесат - ще се похваля.
                Натъквам се вече на какви ли не марки гуми направо съм учуден.Относно това как ги караме по 4 години е много просто.Поставяш ги на едни стоманени джанти 4 броя за 80-100 лв. и повече не ги демонтираш от тях.
                Че аз имам един комплект джанти от 5 години и летните ми гуми 6-та ще подкарат...

                Коментар


                  #9
                  Re: Нови гумета за Бравата

                  PASSARELLA написа:
                  Че аз имам един комплект джанти от 5 години и летните ми гуми 6-та ще подкарат...
                  И аз съм така. Не съм забелязал да са се разтегнали.@ roro -> Честито ти за колата и гумите! Ти от големите разбирачи ли си, че обясняваш някой неща?
                  А за онези дето са големи разбирачи...

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    И в заключение...
                    Недей така наивно да вярваш на всеки коментар!Всесезонни гуми има, много са хубави, доста известни марки ги произвеждат, но те не са за България С всесезонни гуми може да караш в Кипър, Япония и други топли страни.В БГ зимата температури падат под нулата, а за подобно време си трябва каучук, а не технология Само за информация: През 1997г. си взех всесезонни гуми на Мишлен, защото нямах пари и нямаше разнообразие. Както се досещате - ударих се в един стълб, защото колата беше неуправляема, вседствие на гумата и снега по асфалта. За щастие само ламарини счупих. След това си взех зимни, но регенерат. Държаха се 1000 пъти по-добре от Мишлена Ако цялата зима е както в момента, след 1-2 години никой няма да слага други гуми освен летни
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      Dodo 155 написа:
                      Vladim написа:
                      И в заключение...
                      Недей така наивно да вярваш на всеки коментар!...
                      А ти, изчети всичко, което съм изпизал по темите за гуми и тогава апострофирай! Просто колегата излага статия от Ауто билд, имайки го за капацитет.Иначе твърдението ти за всесезонните гуми ми харесва.А относно зимата... след, като темперетурите падат под 7 градуса аз ще си карам със зимни гуми! Някой, ако иска може и с гуми без грайфер да кара. Само да няма злата участ да се нацели в мен с тези гуми...
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        [quote="Vladim"]
                        Dodo 155 написа:
                        Vladim написа:
                        И в заключение...
                        Само да няма злата участ да се нацели в мен с тези гуми...
                        Шо?
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Чудесно, значи АутоБилд вече не трябва да правят тестове, достатъчно е да се допитат до вас.Това ми хареса Додо 155:Противоречиш си, първо казваш, че всесезонните не стават за БГ, после, че ако е такава зимата ще караме само с летни. Според мен всесезонните са точно за БГ. Например за човек, който не излизаот града (София примерно) за какво са му чисто зимни гуми ? И то за 5-6 дни през които евентуално може и да има сняг И е излишно да сравняваш гуми от ’97 с такива от 2008.Иначе карам със зимни и летни, но съм карал и с всесезонни и не съм имал проблем. Например никога не съм имал проблем да се кача на Витоша да карам ски. И не съм се удрял.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #14
                            pakumba написа:
                            Шо?
                            Сети се
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              та кой е казал че гумите се монтират по няколко пъти,монтираш ги един път на железните джанти и няма махане,чак след 3-4 годинки нови,освен ако не се скъса някоя в малкото дупки в БГ

                              Коментар

                              Working...
                              X