Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температура на охладителната течност при Мареа 1,6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температура на охладителната течност при Мареа 1,6 16V

    Колеги,искам да ви помоля тези,които сте с такъв двигател да споделите къде ви стой стрелката при извънградско каране през зимата.При мен стои на посоченото от мен с червено и си мисля,че може би нещо по термостата или датчика за отчитане не е наред.
    Прикачени файлове
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Re: Температура на охладителната течност при Мареа 1,6 16V

    dudulia написа:
    Колеги,искам да ви помоля тези,които сте с такъв двигател да споделите къде ви стой стрелката при извънградско каране през зимата.При мен стои на посоченото от мен с червено и си мисля,че може би нещо по термостата или датчика за отчитане не е наред.
    ново термостатче и ще ти се реши проблема
    Subaru B9 tribeca 3.0
    Peugeot 307 04
    Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
    Fiat Brava 1.6 16V 103

    Коментар


      #3
      при какво положение ти се включва първата степен на перката?
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Sev написа:
        при какво положение ти се включва първата степен на перката?
        Мисля,че там където е стрелката или една идея по-нагоре.Все пак утре ще проверя и ще докладвам.Опредлено малко след средата се включва някоя степен,но дали е първа или втора не знам.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Моята седи м/у червената и бялата стрелка. Като перката се включва малко над бялата. Вземи и впредвид, че термостата ми е нов.
          Fiat Marea SX 1.6. 16V '98
          Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V '99

          Коментар


            #6
            На извънградско и моята е, да речем, ма-алко над червената стрелка, която си посочил, а пак на косъм над бялата, предимно в градски условия, ми се включва някоя степен, сигурно първата, но не съм сигурен. Но понеже спазвам принципа, че нещо, докато работи, не се пипа, а и разходът ми е перфектен, не съм тръгнал да се занимавам с термостата - не знам, защо да не е нормално при по-ниските температури навън, стрелката да е малко под средата.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              При мен е така
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                dudulia написа:
                Sev написа:
                при какво положение ти се включва първата степен на перката?
                Мисля,че там където е стрелката или една идея по-нагоре.Все пак утре ще проверя и ще докладвам.Опредлено малко след средата се включва някоя степен,но дали е първа или втора не знам.
                ако е една идея над средната линия, това означава че показанието на таблото е вярнои може би термостата отваря малко по-рано...или отваря на време, обаче след това не затваря напълноби трябвало стрелката извънградско да седи между средата на скалата и тънката линия преди нея
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Точно така както съм дал на снимката ако стрелката мръдне малко на горе може би 1мм. се включва 1-ва степен
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар

                  Working...
                  X