Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

15W40 за Браво 1.4 ще нправи ли проблем магистралата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    15W40 за Браво 1.4 ще нправи ли проблем магистралата

    Здравейте, искам да пробвам да сложа масло 15W40 На следващата смяна на маслото за да видя дали ще изчезне това дразнещо леко потропване на повдигач което има сутринта на студен двигател, опасенията ми обаче са че маслеата магистрала, която и без това е доста тънка ще се запуши и може да почне да износва вала- според вас може ли това да се случи или да не се притеснявам и направо да слагам ?
    Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
    части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
    части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
    тел. 0883437022

    #2
    По-добре не пробвай, карай си с това за което е предписан двигателя, особенно през зимата 15в40 значи, че маслото ще ти е по-гъсто и с по-висок вискозитет от което може да се предполага по-високо износване на частите през зимата. 10в 40 има по-добри отмиващи качества, затова ти тропат повдигачите, а 15в 40 ще оставя повече наслоявания.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      По-скоро ще се получи ефект, обратен на очаквания! Не пробвай изобщо!

      Коментар


        #4
        Нали разбрахте ,че проблема с мазането на вала не е само от запушена магистрала ами и от уплътненията които осигуряват връзката на паяка/система от тръбички за мазане на всяка гърбица/.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          това тракане за което говориш го имам и аз и няколко майстора ми казаха че трябва да е от хидравличните повдигачи , защото при първия смених 5 кобилиции ми оправи маслената магистралата
          Fiat Bravo SX 1.4 12V

          Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
          Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

          Коментар

          Working...
          X