Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за термометър за външна температура...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за термометър за външна температура...

    С мареа съм 1,6 16В сега в студените сутрини като запаля и ми показва постоянно на таблото температурата,сменят се - температурата показва след 1-2 секунди показва изминатите километри и след малко пак градусите без да съм натискал копчето с което по принцип излиза външната температура.та мисълта ми е нормално ли е това и ако да защо е така?и още и въпрос като запаля и зад таблото някъде се чува малко странен шум някакво бръмчене-само в студените дни го прави.по-рано като си беше топло времето не се е чувало това.трае около 5-6 мин - нормално ли е този звук да се чува и от какво може да е? благодаря предварително
    FIAT Marea Weekend 1.6 16V 98' SX

    #2
    Re: Въпрос за термометър за външна температура...

    MyKuTo написа:
    С мареа съм 1,6 16В сега в студените сутрини като запаля и ми показва постоянно на таблото температурата,сменят се - температурата показва след 1-2 секунди показва изминатите километри и след малко пак градусите без да съм натискал копчето с което по принцип излиза външната температура.та мисълта ми е нормално ли е това и ако да защо е така?и още и въпрос като запаля и зад таблото някъде се чува малко странен шум някакво бръмчене-само в студените дни го прави.по-рано като си беше топло времето не се е чувало това.трае около 5-6 мин - нормално ли е този звук да се чува и от какво може да е? благодаря предварително
    Автоматично под 4 градуса.

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос за термометър за външна температура...

      snaiperisto написа:
      MyKuTo написа:
      температурата показва след 1-2 секунди показва изминатите километри и след малко пак градусите без да съм натискал копчето с което по принцип излиза външната температура.
      Автоматично под 4 градуса.
      Ако непрекъснато го прави - провери си копчето, може да се е зацапало и да си има собствено мнение. Така компютъра в работата се включваше сам, от полу-блокирало копче, даващо контакт. Иначе ако ти мига в началото след като запалиш - нормално е, защото... (както го е казал колегата)

      Коментар


        #4
        През определени интервали си мига температура-километри - при Мареа е <=3 градуса. Идеята е да те предупреди, че може да има поледявания по пътя.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          благодаря за отговорите а относно шума който се чува някави от идеи от какво може да е
          FIAT Marea Weekend 1.6 16V 98' SX

          Коментар


            #6
            Аз лично нямам идея брат Аз съм с дизелак - при мен бръмчене дал бог (’талянския де)...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос за термометър за външна температура...

              MyKuTo написа:
              зад таблото някъде се чува малко странен шум някакво бръмчене-само в студените дни го прави.
              Нали не говориш за моторчето на датчика за темп. в купето? Иначе понякога се чува електроклапана на ЕГР, но той се чува леко като се затопли колата, а не като е съвсем студена.ред.: опс... греда... jenshen73 като пише, и си мисля че за дизели си говорим.

              Коментар


                #8
                Re: Въпрос за термометър за външна температура...

                ogi28b написа:
                MyKuTo написа:
                зад таблото някъде се чува малко странен шум някакво бръмчене-само в студените дни го прави.
                Нали не говориш за моторчето на датчика за темп. в купето? Иначе понякога се чува електроклапана на ЕГР, но той се чува леко като се затопли колата, а не като е съвсем студена.ред.: опс... греда... jenshen73 като пише, и си мисля че за дизели си говорим.
                май е точно то като се заслушах шума идва точно около врътките за градусите
                FIAT Marea Weekend 1.6 16V 98' SX

                Коментар


                  #9
                  Re: Въпрос за термометър за външна температура...

                  snaiperisto написа:
                  Автоматично под 4 градуса.
                  Мислех, че е 3 градуса. Това са италиански коли - студено им е под 3 градуса и си го казват. Предполагам с Волво не е така щото там рядко се качва над тази температура.
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    Ганчо, включва се автоматично ПРИ 3 градуса, които са си от където и да ги погледнеш под 4 И според мен не е щото им е студено на Италианските, а щото си мислят за италианците Айде холан - предпочитам нещо да ми мига и да ме накара да се замисля вместо Форд да си оставил току що мазните пръсти по спирачките на новото "Волво"...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар

                    Working...
                    X