Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тая клапа за циркулация ми скъсва нервите!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тая клапа за циркулация ми скъсва нервите!

    Колеги прочетох много теми!Преди време при даване на контак потракваше няколко секунди и спира.Така карах две години и преди два месеца тоя шум изчезна ей така и бях много щаслив.Тая сутрин къде ми бе акъла да бутна копчето за вътрешна циркулаия и о ужас пак същия шум!Въпроса-могали ако махна пластмасата под предното стъкло да я бутна тая клапа да се отвори напълно и да миряса или не мога да го направя!Много ме дразни.Явно след като съм бутнал копчето се е затворила и сега не може да се отвори напълно!Дайте идея че ще фана ще набия един чук и да се свърши...направо ме изкара извън нерви...да се таковам в идиота, з ако барам след като се оправи
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Не е от клапата, сега се прибирам от гаража.Обвинената от мен клапа се отваря и затваря перфектно!Само не ми е ясно какво е това дето издава шума "тък-тък-тък"и спира за секунди!Определоно се чува под жабката ама какво е нямам идея!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Пак тя де, мои да има някои изронен зъб вътре и за тва да цъка. Ама споко скоро ще се изцъка и вече ще чуваш само шума на моторчето. Ако толкова те дразни остави я в отворено положение и и откачи буксата тя също е там под жабката.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Дори и да има счупен зъб, не би ли трябвало да го прави постоянно.А не да изчезва за няколко месеца и като бутна вътрешната циркулация да скапя всичкоВидях две букси, едната е на корпуса на моторчето на вентилатора, а другата е зад корпуса на вентилатора(хваната към купето в една кутийка)..за тази букса ли говориш.Виждам че е чест проблем без много случаи на решение, аз също бях свикнал с шума докато не изчезна и днес като бутам много пак взе да ме дразниАко "изцъка както казваш колега , ще имали някви лоши последици или неМерси п.с.Ако някой може да я снима въпросната букса за да видя коя е ще съм му много благодарен!
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          Моля за помощ колегите с Типо, ако знаят къде е тази букса да помогнат!
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            Пробваи откачаш едната буташ копчето за клапата ако се отваря и затваря значи не е тя няма какво да му стане на Типака спокс
            Subaru B9 tribeca 3.0
            Peugeot 307 04
            Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
            Fiat Brava 1.6 16V 103

            Коментар


              #7
              Това го направих много отдавна!Ето как започна всичко, миналото лято връщайки се от път бутнах клапата да циркулира въздуха само вътре в купето.Като натиснах копчето да я отворя и почна да потраква.Преди известно време това изчезна "просто ей така" скоро пак ме ухапа и бутнах копчето на клапата и пак се почна.Клапата се отваря и затваря перфектно.Не заяжда движи се съвсем нормално.Поизчетох доста теми и май става дума за захранването на моторчето което движи тая клапа , счупена ос.......ама пък ако е счупена ос дали тая клапа въобще ще отваря и затваря притока
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                Отново шах, шума изчезна и вече никога ама никога няма да бутам копчето на клапата
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар

                Working...
                X