Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да сложа турбо на моето фиатче

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да сложа турбо на моето фиатче

    Здравейте аз съм нов тук, но се надявам някой да може да ми помогне Значи обръщам се към всички компетентни лица да помогнат.Карам Fiat Uno 1.0 45 i.e. и в техническите характеристики пише, че двигатела е идентичен с този на Fiat Uno turboи частите също.Та въпроса ми е може ли действително да сложа турбо, ако може какво да е то и кви пари ще излезе неговорим за ново! Мерси предварително и се надявам да има отговор.

    #2
    мерси много ми помогна. обаче имам още въпросиВсякакво турбо ли което намеря ли ще стане?каде да отида да търся тези неща?колко ще повиши мощноста турбото?пак мерси

    Коментар


      #3
      намери си едно от рено5 ама читаво,ше ти свърши работакупувах за типо 1.9 тди,че му беше здухала (ккк к16 оригинално)тръгна бая хубаво с турбо от рено5 1.4 някакъв гарет беше

      Коментар


        #4
        Re: искам да сложа турбо на моето фиатче

        chukanqka написа:
        Здравейте аз съм нов тук, но се надявам някой да може да ми помогне Значи обръщам се към всички компетентни лица да помогнат. Карам Fiat Uno 1.0 45 i.e. и в техническите характеристики пише, че двигатела е идентичен с този на Fiat Uno turbo и частите също. Та въпроса ми е може ли действително да сложа турбо, ако може какво да е то и кви пари ще излезе неговорим за ново! Мерси предварително и се надявам да има отговор.
        А сега,имах ме скоро подобно двигател и ще ти помогна...Първо твоя двигател няма нищо общо със тоя на Уно турбо,ама нищо!!Сега за другата кола, тя беше със същия fire двигател, ама чинкуенченто 1108 сс...Кво направихме:Първо разредихме двигателя със подложка и две гарнитури до 8:1 степен на сгъстяване>Второ,разкарахме моно-инжекциона и сложихме карбуратор от Ланчия Делта 1.6 турбо>Турбо гарет Т2 със фланец към стандартния колектор>Сложихме запалване със делко>Разпределителен вал от Пунто 75>Интеркулерче също метнахме...Надува беше в рамките на 0.5-0.7 бара в зависимост от настройките,но колата беше далеч от желаното вървене правеше 16-17 сек. по Г-тек,ама харчеше кат за световно градско под 15 не падаше, въпреки много настройки на карбуратора и запалването....В крайна сметка колата беше върната към заводското си състояние(атмосферно) и беше продадена, но имайки впредвид, че повече части бяха без пари или символични суми експеримента ми се струваше успешен...Но не виждам защо да турбинираме фиатчета при положение че има такива дето така си излизат от завода...П.С.аз до скоро имах идеята(и компресора де) да си сложа Етан механичен компресор от Мини Купър S,обаче се отказах по много причини
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          здравейте аз съм нов тук но се надявам някой да може да ми помогне значи обръщам се към всички компетентни лица да помогнат. карам Fiat Uno 1.0 45i.e. и в техническите характеристики пише че двигатела е идентичен с този на fiat uno turbo и частите също.Та въпроса ми е може ли действително да сложа турбо ако може какво да е то и кви пари ще излезе неговорим за ново!
          Най-добрия вариант в твоя случай е, да си поставиш турбо-мотора от Уно, като го вземеш сьс скоростната кутия и помислиш единствено за закрепването му, тампоните!

          Коментар


            #6
            мерси на всички за отг. обаче от каде да си взема двигател на уно турбо като в софия почти не съм виждал

            Коментар


              #7
              Продай си твоята кола и си купи Уно Турбо, ако почнеш да правиш твоята, ще ти излезе колкото две Уно Турбота Мк1
              Uno Turbo RulZz

              Коментар


                #8
                Turbolan написа:
                Продай си твоята кола и си купи Уно Турбо, ако почнеш да правиш твоята, ще ти излезе колкото две Уно Турбота Мк1
                На същото мнение. Инвестицията не си заслужава според мен. Купи си Уно турбо и всичко ще ти е на място.

                Коментар


                  #9
                  ОК, ама търся и не мога да намеря някой, ако знае нещо от къде мога да намеря Уно турбо Мк1 да казва

                  Коментар


                    #10
                    Ма никак не ти трябва уно турбо повярваи ми имам такава болест.Да ти кажа само че досега ми е стъпало на около 5 бона след основен ремонт е на двигателя,купето е изкърпено,боядисване и тн.А турбото го свалих защото се сцепи и наду налягане вав картера и ест. блокира мотора.Сега е на 500км. от ремонт сложих му и газ.Та ако ще си взимаш такова уно гледаи да имаш повечко пари и за ремонт.

                    Коментар


                      #11
                      DaLaIlAmAbEsNiI написа:
                      Ма никак не ти трябва уно турбо повярваи ми имам такава болест.Да ти кажа само че досега ми е стъпало на около 5 бона след основен ремонт е на двигателя,купето е изкърпено,боядисване и тн.А турбото го свалих защото се сцепи и наду налягане вав картера и ест. блокира мотора.Сега е на 500км. от ремонт сложих му и газ.Та ако ще си взимаш такова уно гледаи да имаш повечко пари и за ремонт.
                      Колега, в темата е писано за последно преди почти четири години. Човекът сигурно вече е забравил, че е имал Уно :D
                      преди - TIPO
                      сега - VOLVO XC60

                      Коментар


                        #12
                        Вече се е ориентирал към Пунто :D :D
                        Танцувай с любов!
                        Fiat Punto SX 1.2 60+ ;=]

                        Коментар

                        Working...
                        X