Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с централното!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с централното!

    Може би ви е познат този проблем, но аз за първи път се сблъсквам с това, та като натисна копчето за заключване и централното затваря вратите и после ги отваря.Какво бихте ме посъветвали да направя?

    #2
    Първо дай да се изясним: Затваря и отваря или отваря и затваря?Че има голяма разлика. Ако е версията от поста, а не от заглавието т.е. затвяря и после веднага отваря - това означава, че другата врата (не тази на която натискаш копчето) не успява да се заключи сама. Имах подобен проблем и ми говореха за износени червячни предавки и пр., но аз ги напръсках едно хубаво с WD 40 и положението се закрепи засега. Явно е било замърсено и мърсотията е пречела да се заключи. Мисля - струва си да опиташ, пък ако не стане...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      има ги и двете положения, смисал при отваряне и затваряне!Когато заключвам се отварят и когато отключвам не се отварят всички врати

      Коментар


        #4
        На мен ми се случвало при заключване да заключи и да отключи отново, но това е било само, когато съм имал врата, която не е била добре затворена. След отваряне и затваряне на въпросната врата централното сработва нормално.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          brat_John написа:
          На мен ми се случвало при заключване да заключи и да отключи отново, но това е било само, когато съм имал врата, която не е била добре затворена. След отваряне и затваряне на въпросната врата централното сработва нормално.
          Точно така .... а и да добавя - може да е и някой от датчиците на какпака или багажника .........
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            Дам, като се замисля - валидно е и в двете посоки. Продължавам да държа на идеята да ги омажеш с някаква течна смазка, придружено с раздвижване по време на смазването. Аз мойте ги опръсках и през луфта на палеца за заключване. Дори и да не помогне единствената вреда е, че след ден-два ще трябва да удариш един парцал на праговете, че смазката се стича надолу и излиза през отворите на вратите. Отделно една такава профилактика на ключалките преди зимата пази от влизане на вода, която в последствие да замръзне и темподобни.
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              благодаря за отговорите, възможно е да е от някои датчик, на мен шофьорската врата ми е прецакана ключалката - може да е и от нея (но на таблото не ми показва, че има отворена врата или капак).Все пак ще пробвам и с спрея който ми препоръчахте

              Коментар


                #8
                Значи и аз имам същия проблем и на мен ми заяжда шофьорската врата. Значи като я заключа с ключа от кам прецаканата врата си се заклучи,а като я заключвам с алармата същия номер ми прави заключи и веднага пак се оключва и не знам какво точно заяжда или какво требва да се смени за да се оправи

                Коментар


                  #9
                  И аз имам същия проблем, заключвам и сама се отключва.Преди да заключа колата заключвам две от вратите и след това с централното и нямам проблем.Може да е от алармата, от машинките на вратите. Или някоя от вратите да не ти се затваря добре.
                  FIAT - TIPO 2.0i.е

                  Коментар


                    #10
                    Аз имах много сходен проблем - на типо се получи следното - заключваш и само се отключва веднага (независимо с ключ или с алармата все така правеше).Малко преди да го направи това правеше друго - заключваш го и след малко (10-15 минути) се отключва самичко и алармата писва (с обемни датчици и реагира на шум в купето).Гледах гледах и установих възможен проблем - прецакана машинка на дясната врата която не винаги заключва.Беше сменена и работата заспа от 2 години насам.Проблемите за Типо-Темпра най-често се касаят за проблеми в самите машинки защото се говори че имат конструктивен недостатък да се мокрят при дъжд и т.н. (затова и замръзват толкова здраво зимата ако не се погрижи човек предварително) което води до разни ръждясвания,клеясвания (грес с вода....леле майко) и т.н. и дават проблемчета.Иначе се управляват от едно реле ама досега никой не се е оплакал да е имал проблеми с него или поне аз незнам.Ако не се оправи с почистване (ама качествено и с подходящи материали а не от тея спрейчета дето изветряват след 2-3 дни) следва евентуално търсене на друга причина.Аз лично си ги наливам с машинно масло (или моторно все тая) и нямам ядове засега.Успех!
                    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                    Коментар


                      #11
                      Имам сходен проблем - натискам централното за заключване, заключва и веднага отключва. Опитвам с ключа от към шофьорската врата, същото. Единствено ако мина от другата врата и заключа с ключа, си остава заключена. За отключване от централното си става няма проблеми. А напоследък прави и друг номер - отключвам от дистанционното, централното отключва автомобила, натискам бравата да си отворя вратата, и в същия момент централното заключва колата. Пускам копчето на бравата, и се отключва всичко. След това нямам проблеми и си отварям вратите. Моля, да споделите къде мога да отида да ми го оправят това, и за какви пари мин., и макс., може да става въпрос? Благодаря ви предварително

                      Fiat Tempra 1.6 SX i.e.cat., 1992 г., 159А3.046 78к.с.

                      Коментар


                        #12
                        това се получи и при мен и проблема е неработеща машинка на централното не знам при фият как е но на капата всичко е в бравата и централното и датчика и се оправя като се смени(втора употреба ми излезе 30 лв за предна лява врата) или може да се отвори самата машинка и да се почисти ако някой датчик не дава добър контак или да се смени моторчето ако е изгоряло аз лично си оправих машинката на багажника като смених само ротора на мотора а ротор може да се вземе от машинка за централно кадето ги продават навсякаде за по 4 лв

                        Коментар

                        Working...
                        X