Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Selenia

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Selenia

    Тябва да сменям масло и ми казаха,че е най-добре селения. В сервиза където ходя ми предлагат едно немско, R.O.W.E на предишните ми две коли слагахме от него и не е имало проблем но ми казаха, че специално за fiat е по-добре да не си правя експерименти. Кажете вие с какви масла карате, какво ще ме посъветвате.колата ми е марея комби 1.6 16v
    Marea Wekeend 1999 1.6 16V

    #2
    Selenia Gold
    Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
    I am in love with my cars

    Коментар


      #3
      мани ги тея ташаци селения та селения. тази селяния се представи маааалко по-зле от приста лидер/то пристата е и по-скъпа/. не мога д ати кажа какво, защото не мога д аго уцеля, ама попределено селения голд не
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Кажи поне за кой двигател става въпрос! Иначе аз - като марка масло - само кастрол ползвам!

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          мани ги тея ташаци селения та селения. тази селяния се представи маааалко по-зле от приста лидер/то пристата е и по-скъпа/. не мога д ати кажа какво, защото не мога д аго уцеля, ама попределено селения голд не
          Почна се разлая кучетата. Селениа е добро масло според мен . Как оцени качествата на Приста-та ако говорим за виртуални предимства всеки дори и не специалисти ще намерят такива.Ето така се създават мненията за всичко , утре този човек няма да сложи Селениа но ще разправя че е боклук. Нещо като с ФИАТ всеки казва боклук но никой не е карал.Като ти гледам броя мнения се респектирам но с този коментар.... Само виж примерно в Опел форум някой да ли ще изкаже подобно мнение за тяхното масло ама ние тук сме големи разбирачи.Айде със здраве , Селениа за ФИАТ а това за селянията го оставям без коментар
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            Ще се въздържа и няма да коментирам отзивите за това масло.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Ще се въздържа и няма да коментирам отзивите за това масло.
              И аз...
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Селения Голд

                Коментар


                  #9
                  преди да почна да карам тоя фиат , баща ми го е карал със селеня голд и незнам да е имало някакви проблеми . скоро го смених пак със същата марка...само ще кажа че всеки си има предпочитания за марки и всичко , не е нужно пак да се изпадат в някакви си супер спорове в тази тема както в други такива
                  Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                  ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                  Коментар


                    #10
                    Atanas71 написа:
                    pakumba написа:
                    мани ги тея ташаци селения та селения. тази селяния се представи маааалко по-зле от приста лидер/то пристата е и по-скъпа/. не мога д ати кажа какво, защото не мога д аго уцеля, ама попределено селения голд не
                    Почна се разлая кучетата. Селениа е добро масло според мен . Как оцени качествата на Приста-та ако говорим за виртуални предимства всеки дори и не специалисти ще намерят такива.Ето така се създават мненията за всичко , утре този човек няма да сложи Селениа но ще разправя че е боклук. Нещо като с ФИАТ всеки казва боклук но никой не е карал.Като ти гледам броя мнения се респектирам но с този коментар.... Само виж примерно в Опел форум някой да ли ще изкаже подобно мнение за тяхното масло ама ние тук сме големи разбирачи.Айде със здраве , Селениа за ФИАТ а това за селянията го оставям без коментар
                    е чак па да се респектираш- те повечето са спам :D по принцип не пиша по теми за марки коли, за марки масла, за марки антифризи, за марки гуми, защото е простотия. особенно коя марка коли била по-здрава от другата и по проблема с маслото. никой не може да го прецени това, а честно казано и не е нужно, защото не караме чисто нови коли та да ги галим с перце. в случая се изпуснах с коментар, защото наистина мога да го докажа :D а именно- понеже за пръв път карам кола с хидравлични повдигачи, не съм свикнал да ми хлопат повдигачи, а като мина определен брой километри и почват да лопат. състоянието на двигателя ми не подлежи на коментар, защото е чудесно. фактите са, че колата дойде от италия с някво масло черно като катран, с което не ми тропаха повдигачите. карах я с него 1000-2000 км и го смених. следващите масла винаги ги източвам значително по-чисти като цвят, което хем е добре, хем не, но досега все сменям масло на 8000 до 9000 км максимум, защото като минеше с пристата 7000 км и почва да го харчи- до 7000 не доливам и капка, след 7000 се почва доливане и като ми писне взема, че го сменя. 2 смени на пристата, държа се идентично. сложих селения голд с удължен пробег и 100000000000000 други глупости, еми на 5000 ми се разхлопаха повдигачите и почнах да доливам, а до 5000 не сам сипвал допълнително. говорил съм с немалко колеги тук, които споделят същото. аз по друг признак не мога д апреценя маслата в момента. разлика в типа на каране при пробега на маслата няма, защото я използвам при много еднакви маршрути. следващото масло реших д ами го донесат от чужбина и силно се надявам да изкара без да изтънее на 7-8 000 км. а за да разбереш, че не робувам на марки- предните си коли съм ги карал както с наливно за 2 лв, така и с хубаво, според състоянието и желанието в момента.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      ебати - за маслото и гумите има изписани милиони теми....но са съм в добро настроение, та да се изходя по въпроса и аз, та колегата който пита - с каква кола си брей - това е форум на фиат, а не на медиуми, може би с изключ. на тези които препоръчват селениа голд, щото те явно имат некви дарби...иначе гледайте класа и вискозитета на маслото, а не марките, да ги е...ба
                      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                      Коментар


                        #12
                        pakumba мисля, че грешиш за маслата. Това че с пристата не са ти тракали повдигачите ме навежда на мисълта, че има слаби отмиващи свойства, а като си сложил Селянията и е отмила нагарите и за това са започнали да тракат въпросните повдигачи, но това не значи че е по-лоша от Приста, въпреки че и аз не съм със Селения. Не може да се взима за сравнение работата на двигател на 200К и нагоре.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          van_dal написа:
                          pakumba мисля, че грешиш за маслата. Това че с пристата не са ти тракали повдигачите ме навежда на мисълта, че има слаби отмиващи свойства, а като си сложил Селянията и е отмила нагарите и за това са започнали да тракат въпросните повдигачи, но това не значи че е по-лоша от Приста, въпреки че и аз не съм със Селения. Не може да се взима за сравнение работата на двигател на 200К и нагоре.
                          може би аз не съм го написал ясно, но проблема се появява основно в харч на масло. т.е. караш едни 7000 без да долееш и капка и изведнъж нещо се случва, че маслото се губи. доливаш, доливаш ...става на 9000 примерно и така и така му е време го сменяш. после пак се повтаря. след като почне да гори маслото и повдигачите стават по-шумни, честно казано тропане е прекалено пресилено. но това, че почва да го яде според мен е изтъняване на маслото и съответно губене на качествата му.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            по темата

                            а бе колеги да ви кажа честно,селенията това е маслото за фиатките,пробвал сам лично аз сас всички моторни масла но на 5000км вече клапаните хлопат,сега пак смених маслото селениа 10к.и всичко заспа,то си иска неговото!даже на всички фиатки на капака си пише препорачва се селения голд.мерси колеги чао от мен.

                            Коментар


                              #15
                              pakumba, тогава как ще обясниш, че моята кола я карах само със Селениа (20К и Голд)и нито ми е горила масло нито е тропало нещо ? Двигателя е на около 205000.Най-вероятно твоята кола си има някакви проблеми и точно тогава са се обадили,а ти отдаваш това на маслото.А личното ми мнение за маслата - кой знае, сигурно от един казан ги наливат всички,а ние се караме тука. Каквото и да сложиш, все тая, стига да не е някаква куча марка.Аз проблем от масло не съм имал с нито една кола, та не знам какво все ви хлопат клапани и т.н.
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар

                              Working...
                              X