Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт вентилатора на парното на Брава/Браво/Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт вентилатора на парното на Брава/Браво/Пунто

    Идват зимните месеци и може да ви се случи да забележите, че парното на Фиата ви не работи както трябва. Проблемът е често срещан, както се оказва, а симптомите му са, че парното работи само на четвърта степен, всички останали са аут. След дълги търсения на информация по проблема и след продължителни разисквания с колегите тук на форума - под зоркото им "око" аз се заех собственоръчно да отстраня този проблем на моя Фиат Браво.Нека първо отбележа, че това упътване е предназначено за абсолютни начинаещи, така че нека по-опитните не се обиждат от твърде подробните обяснения.Оборудването, което ми беше необходимо за работата е проста отвертка звезда с по-къса дръжка и мултицет. Ако още нямате мултицет, а си падате по ремонтите ,,направи-си-сам

    #2
    По лесничко става като внимателно счупиш термопатрона като му запазиш възможно по дълги изводи и от лустер клема изваждаш металната част с двете болтчета от пластмасовия корпус и свързваш с нея двата извода на термопатрона направил съм така над 40 - 50 и проблем не е имало. Не ти триабват никакви специални уреди

    Коментар


      #3
      Ако правилно съм те разбрал, предлагаш да въобще да не се използва термопредпазител?Или предлагаш използването на елементите от лустерклемата, за да се захване новия термопредпазител на крачетата на стария?Между другото темата, в която обсъждахме надълго и нашироко неравната ми борба с това парно е ето тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=2636

      Коментар

      Working...
      X